REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski16.06.19 (16:26)

Papież Franciszek założył hełm. W Camerino musiał być ostrożny

Papież Franciszek pojechał do Camerino w środkowych Włoszech. Założył na głowę biały hełm strażacki nie dla żartu, a z konieczności. W niedzielę papież odwiedził katedrę zniszczoną przez trzęsienie ziemi.
Vincenzo PINTO / AFP / East News

Oczom zgromadzonych w Camerino ukazał się rzadki widok. Nakryciem głowy papieża jest piuska. Franciszek się jej wprawdzie nie pozbył, ale to nie ją widzieli na jego głowie zebrani, kiedy wchodził do katedry.

Strażacy założyli papieżowi hełm. Nie było innego wyjścia. Katedra została poważnie zniszczona podczas trzęsienia ziemi i dla własnego bezpieczeństwa papież musiał mieć piuskę przykrytą hełmem. Oczywiście hełmem w kolorze papieskim, czyli białym.

REKLAMA

Wewnątrz katedry Franciszkowi towarzyszyli strażacy i duchowni. Papież złożył kwiaty pod pomnikiem Matki Boskiej, który także ucierpiał w wyniku wstrząsów. Pomnik nie ma rąk i głowy – informuje Associated Press.

Zobacz też: Tajemniczy spisek w Watykanie

Trzęsienie ziemi w Camerino miało miejsce w 2016 roku. W liczącej około 7 tysięcy mieszkańców miejscowości spowodowało poważne zniszczenia – na tyle duże, że dzisiaj, trzy lata po wstrząsach, mieszkańcy nadal nie mają wstępu do centrum. Cały czas trwają tam prace nad stabilizacją budynków. Papież powiedział mieszkańcom, że przybył do Camerino, aby być blisko nich i się z nimi pomodlić.

Handout / VATICAN MEDIA / AFP / East News

Księża w kaskach. Zdjęcia papieża Franciszka w hełmie przypominają sceny z soboty. Tego dnia w katedrze Notre Dame w Paryżu odprawiono pierwszą mszę od czasu wielkiego pożaru, który miał miejsce w kwietniu. Tak jak papież, księża mieli założone na głowach kaski ochronne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij