o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Klaudia Zawistowska
|
aktualizacja

Parlament Europejski. Najwięksi zwycięzcy i przegrani tegorocznych wyborów

32
Podziel się

Pełne wyniki wyborów do Parlament Europejski poznamy w ciągu kilku najbliższych godzin. Jednak już teraz można wskazać pierwszych zwycięzców i przegranych. Kto odniósł sukces, a kto powinien wyciągnąć wnioski na przyszłość?

Parlament Europejski. PiS i Beata Szydło największymi zwycięzcami. Koalicja Europejska smakuje goryczy porażki.
Parlament Europejski. PiS i Beata Szydło największymi zwycięzcami. Koalicja Europejska smakuje goryczy porażki. (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
bDJXcnWZ

Parlament Europejski – PiS zwycięzcą

PKW podała wyniki wyborów do Europarlamentu 2019 z 99,25 proc. obwodowych komisji wyborczych. Zgodnie z tymi wynikami największym zwycięzcą jest PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła co najmniej 45,56 proc. głosów. Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość wyśle do Parlamentu Europejskiego 27 przedstawicieli.

Zwycięzcą wyborów do Parlamentu Europejskiego jest również Beata Szydło. Była premier i obecna wicepremier zdobyła w tegorocznych wyborach największą liczbę głosów. Na Beatę Szydło swój głos oddało ok. 470 tys. wyborców.

bDJXcnXb

Z sukcesu może cieszyć się również Jadwiga Wiśniewska z PiS, która z wynikiem ok. 396 tys. głosów zajęła drugie miejsce pod względem największej liczby głosów. Podium uzupełnił Jerzy Buzek, na którego zagłosowało ok. 380 tys. osób.

Z wyników wyborów zadowolona może być również Wiosna. Ugrupowanie, które na polskiej scenie politycznej pojawiło się kilka miesięcy temu, w wyborach do Europarlamentu zdobyło ok. 6 proc. głosów. Dzięki temu partia Roberta Biedronia wprowadzi do Parlamentu Europejskiego trzech przedstawicieli.

Parlament Europejski – porażka Koalicji Europejskiej

Wyniki wyborów do Europarlamentu nie uszczęśliwiły Koalicji Europejskiej. 38,3 proc. głosów z pewnością nie jest wynikiem, na który liczyło ugrupowanie. Koalicja Europejska do Parlamentu Europejskiego wprowadzi najprawdopodobniej 22 przedstawicieli.

Niewykluczone, że wybory do Europarlamentu za porażkę uzna również Ryszard Czarnecki. Polityk PiS zasiadał w Parlamencie Europejskim nieprzerwanie od 2004 roku. Po 15 latach spędzonych w Brukseli nie może być pewien mandatu na czwartą kadencję.

bDJXcnXh

O sukcesie nie może mówić również Konfederacja. Ugrupowanie stworzone na potrzeby wyborów do Europarlamentu w niedzielny wieczór cieszyło się z 6 proc. głosów i posiadania trzech mandatów w Parlamencie Europejskim. W poniedziałek przedstawiciele Konfederacji z niepokojem spoglądają na wyniki, ponieważ ich ugrupowanie znajduje się tuż pod progiem wyborczym i może nie wejść do Parlamentu Europejskiego.

bDJXcnXC
KOMENTARZE
(32)
irrr
2 lata temu
demokracja lud przemówił niektórym ciężko przechodzą słowa przez gardło ale z wynikami demokracji trzeba się pogodzić zaklinanie rzeczywistości panie Schetyna nie zmieni faktów
kwiw już tylk...
2 lata temu
straszne nieszczęście sPOtkało znowu byłą SBcję
jacekw1959
2 lata temu
27 do 1 kto się śmieje ostatni ..... POdziękowali
bDJXcnXD
avatar
2 lata temu
Kaczyński pozamiatał> brawo p. Jarosławie!!!!!!
L.
2 lata temu
PiS zwycięzcą – Naród Polski zwycięzcą. PiS - jako jedyna wiarygodna partia, na swój wynik pracował kilka lat. PiS pracował i skutecznie realizował swoje programy, natomiast platformersi chcieli wszystko "likwidować". Obecnie mamy Rząd RP faktycznie troszczący się o naszą Ojczyznę i Naród Polski - choć może nie spełnia wszystkich postulatów. Nie można zmienić wszystkiego naraz – opętani szaleją, a EU skutecznie ich wspiera. Za sprawą obecnego Rządu RP (wcześniej mieliśmy „nierząd”) Polska ma bardzo wielka szansę odzyskania prawdziwej niezależności, wolności politycznej i gospodarczej – tylko ten Rząd gwarantuje nam naszą wolną Ojczyznę. Co będzie jeśli „czerwona zaraza” znowu odzyska „sprawowanie władzy”?. Co wtedy z nami będzie – czy przypadkiem nie przypomnimy sobie słów Stefana Żeromskiego : „rozdziobią nas kruki, wrony” oraz „Wszystko zostało przełajdaczone” ??. Sumienia Narodu Polskiego nawet odwieczni zaborcy przez 123 lata bestialskiego zaboru nie zagłuszyli. Brawo Naród Polski.
Najnowsze komentarze (32)
To je wynik
2 lata temu
Nie ma po co płakać.na Węgrzech Orbán 52% Opozycja Dk / demokratyczna koalicja / 16%.
ms
2 lata temu
PREZES idzie przez Polske jak nie kontrolowana przez tuska fala powodziowa ,zalewajac wymiociny ktore pozostawila po sobie PO.
POwcy pomyslc...
2 lata temu
Shrek do dymisji on jest tylko dobry w sianu propagandy i nic PO zatym
Taka prawda
2 lata temu
Tuski, Schetyny,Komorowskie chodzą opętani władzą ,nadal nie dociera że przegrali, jeszcze za zło które PO-lakom zgotowali Bóg ich rozliczy.
Jan lat 71
2 lata temu
Kara Mustafa po przegranej kończył przy pomocy zielonego jedwabnego sznura. Taki sznur otrzymywali wszyscy przegrani wezyrowie. Może u nas wprowadzić taki zwyczaj?
Jan lat 71
2 lata temu
Inni mają szczęście. Na przykład w Londynie. Kontrolowany wybuch. U nas przydałby się niekontrolowany razem z lokatorem. Na nowogrodzkiej.
🤢😀😁🤒
2 lata temu
To prawda że grzechu scheta wybiera się do zakonu za kare 😂musi to wszystko przemyśleć wtedy rudy zdecyduje co dalej ze sztywniakiem
Sh
2 lata temu
Brawo Pis. Nic dodać nic ująć Oby tak dalej. PO i cała reszta to już przeszłość
bDJXcnXv
grrr.
2 lata temu
Po ile jest pietruszka w sklepie? dobra zmiana.
Wierzący
2 lata temu
Brawo Wiosna. Dalej tak trzymać.
Rycho Z Małym...
2 lata temu
Co teraz zrobi mój nieszczęsny miszcz Kretino Porcelanozębny?
Lolo
2 lata temu
Ale chłopaki z Konfederacji mieli choć kilka godzin radości!!
dziacho-1963
2 lata temu
Parlament Europejski – PiS zwycięzcą
ms
2 lata temu
BRAWO PREZESIE.GRATULACJE.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić