o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Paweł Kukiz rozżalony. Narzeka na politykę

28
Podziel się

Marzycie o zarobkach parlamentarzysty? - Przez politykę tracę duże pieniądze - stwierdza Paweł Kukiz, wskazując, że w Sejmie zarabia się dużo mniej niż na polskich estradach.

Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (Forum, Arkadiusz Lawrywianiec)
bDXSItjF

Paweł Kukiz popularność zyskał nie jako polityk, ale jako muzyk rockowy (w latach 80. grał m.in. na festiwalach w Jarocinie). Doświadczenia w polityce skłaniają go coraz częściej do jednoznacznych ocen. - Bycie politykiem się nie opłaca! Kiedy nim zostałem, straciłem sporo pieniędzy i popularność - mówi "Faktowi" Paweł Kukiz.

Z wyliczeń posła wynika, że tylko jeden koncert mógłby zapewnić mu dochody wyższe niż miesięczna praca w Sejmie. Kukiz zaznacza, że różnica w zarobkach dotyczy nawet artystów, którzy lata największej popularności mają już za sobą.

Lider Kukiz'15 mówi, że poselska pensja to niewiele w porównaniu z zarobkami "nawet podstarzałych już muzyków rockowych".

bDXSItjH

Zobacz też: Andrzej Duda sobie szkodzi? "Poparcie dla PiS zmaleje"

Kukiz tłumaczy jednocześnie, że rzucił karierę rockmana "dla idei, by zmienić coś w Polsce".

bDXSItjN

Gazeta wyjaśnia, że posłowie otrzymują co miesiąc ok. 8 tys. zł brutto plus 2,4 tys. zł nieopodatkowanej diety. Paweł Kukiz ocenia, że tylko za jeden koncert mógłby dostać od 15 do 30 tys zł.

Paweł Kukiz i tantiemy

Warto zaznaczyć, że przelew z Kancelarii Sejmu to nie jedyne dochody Kukiza. Stały wpływ na konto zapewniają mu tantiemy, czyli opłaty za każdą piosenkę zagraną np. w radiu czy w telewizji. W 2018 roku zarobił 277,9 tys. zł dzięki prawom autorskim.

bDXSItjO

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXSItki
KOMENTARZE
(28)
Jurek440
rok temu
Panie Pawle uwierzyłem w pana i miałem nadzieję,że słowa które są wypowiadane przez pana coś znaczą. Okazało się jednak, że się myliłem. Jest Pan taki sam jak pozostała klika z wiejskiej. Szkoda słów.
emeryt
rok temu
a znani piosenkarze i aktorzy twierdzą,że mają po 1100zł netto emerytury
GieTek
rok temu
No i coś pan dla Polski zrobił?
bDXSItkj
Ad.
rok temu
Ma piękny kapelusz ale bez brody?
cbk
rok temu
A czy urząd skarbowy wie, że za jeden koncert brał 15 - 30 tysięcy?
RECENZENT
rok temu
JAK CHCESZ BARDZIEJ SIĘGNĄĆ DNA TO JESZCZE PRZYTUL BIEDRONIA
riczi
rok temu
chlopie jak ci tak zle to poco tam jeszcze jestes i tak bez ciebie tam bedzie cyrk sie dzial a ty i tak nic nie zrobiles tam
pan NIKT
rok temu
Co to za jeden?
kik
rok temu
przynajmniej emeryturka wieksza bedzie
janek
rok temu
Paweł jesteś dwulicowy tego po tobie się nie spodziewałem tylu ludzi wywaliłeś to zle o tobie świadczy i to jeszcze z kosiniakiem.
janek
rok temu
Myślałem że jesteś pożądniejszy ale też pchasz się po trupach do korytka jesteś dwulicowy i to jeszcze z kosiniakiem WSTYD.
kiciek123.56
rok temu
Kukiz to ignorant z rozdwojona jaznia ! Panie Kukiz w kazdej chwili moze pan zrezygnowac z mandatu posla na ktorego i tak sie pan nie nadaje ! I wziasc sie za chalture !
walek
rok temu
to nie hejt. Po prostu spodlił się i tyle
bDXSItkb
zulu
rok temu
zróbmy zrzutę dla tego pustaka i lichego grajka, niech śpiewa na remizach razem z zenkiem
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić