Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Pawłowicz broni Przyłębskiej w Sejmie. Zwróciła się do opozycji: wasza postawa jest faszystowska

101
Podziel się

- Wy nie pogodziliście się z wynikami wyborów i wasza postawa jest postawą faszystów - tak do opozycji zwróciła się Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS stanęła w obronie prezes TK Julii Przyłębskiej.

Krystyna Pawłowicz w Sejmie
Krystyna Pawłowicz w Sejmie (Sejm)
bEEuzTQl

Julia Przyłębska przedstawiła w Sejmie sprawozdanie z działalności Trybunału Konstytucyjnego w 2017 roku. Prezes TK zapewniała, że był to rok "stabilizacji funkcjonowania trybunału", dzięki "spokojowi normatywnego" oraz "orzeczenia samego TK".

- Trybunał w 2017 r. przypomniał ustawodawcy o konieczności ochrony podmiotów słabszych. Trybunał zwracał się też do właściwych władz publicznych o szczególną uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Trybunał podkreślił szczególną wagę wolności oraz nietykalności osobistej człowieka - podkreśliła Przyłębska w Sejmie.

Do jej słów odniósł się Borys Budka z PO, który oświadczył w imieniu opozycji, że nie będzie akceptował sprawozdania Prezes TK. - Osoby, które łamały prawo będą pociągnięci do odpowiedzialności! Już nikt nigdy nie będzie udawał, że nie było łamane prawo - powiedział polityk. - Trybunał nie ma prezesa, nie ma wiceprezesa, a zasiadają w nim 3 osoby, które nie są sędziami - dodał Borys.

bEEuzTQn

- Pewien tygodnik przyznał pani prezes nagrodę "Człowieka Wolności" i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ów tygodnik wydaje senator PiS, a gratulacje i kwiaty wręczył pani sam prezes Kaczyński - przypomniała posłanka Agnieszka Pomaska. - Czy nie czuje pani dyskomfortu, czy uważa pani, że to sytuacja normalna w demokratycznym państwie prawa? Ilu polityków PiS gościła pani w swoim gabinecie - pytała Przyłębską.

Na mównicy sejmowej pojawiła się również Krystyna Pawłowicz. - Jak wy się pogardliwie odzywacie do pani Prezes?! To jest Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, a nie jak mówicie "Przyłębska" - zwróciła uwagę posłanka. - Przegraliście demokratyczne wybory i nie pogodziliście się z tym. Wasza postawa to postawa faszystów! Poniżacie panią prezes, poniżacie, szczujecie na sędziów. Poniżacie Polskę, szczujecie za granicą! - dodała Pawłowicz.

bEEuzTQt
Zobacz także: Zobacz także: Prof. Lew Starowicz odpowiada prezesowi Kaczyńskiemu ws. karty LGBT+

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEuzTQO
KOMENTARZE
(101)
szkodababy
3 lata temu
pani Pawłowicz jest niewychowaną, nie znającą granic i nie mającą wyczucia osobą. Takiego chamstwa jeszcze w polityce nie było i chyba nie będzie. Poza tym mam wrażenie, że pani Pawłowicz ma nie do końca zdrowy umysł, nikt normalny się tak nie zachowuje.
twu
3 lata temu
i znowu ta kupa gnoja sie pojawia.....?
um
3 lata temu
faszyści w Niemczech i Włoszech przecież wygrywali wybory. I wyszło jak z PiS-em.
bEEuzTQP
Now
3 lata temu
Wjecej sałaty z koryta, może rozum odbierze do końca.....
455666
3 lata temu
Dlaczego ktoś ciągle twierdzi że to kobieta , skoro to facet ?
Wiesłąw Pilch
3 lata temu
Faszyści! Faszyści!
kris
3 lata temu
Przecież ta tępa dzida zapowiadała, że kończy z polityką.
Jan
3 lata temu
Pan Andrzej Rzepliński , były prezes TK jest profesorem socjologii a nie prawa . Budce to nie przeszkadzało bo był z nadania PO.
Bb
3 lata temu
Ze tej starej krowy jeszcze nikt nie odstrzelil. To juz naprawde czas.
M
3 lata temu
PO partia byłych i obecnych donosicieli....przy pomocy TVN24.
abuksan
3 lata temu
A KONSTYTUCJĘ Ty czytała?
Normalny
3 lata temu
Politycy z po podajcie tą pseudo posłankę do sądu ,ona obraża wszystkich ,a jak się zwróci uwagę to leci do sądu,miejcie wreszcie j...a,zróbcie jej sprawe
rebacz
3 lata temu
a kto te kobite bierze na powaznie - no chyba tylko ten,ktory sie do niej odmeldowywal
bEEuzTQH
bq
3 lata temu
dobrze gada ! jak po opowiada bzdety to wierzycie wszyscy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić