REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Krystian Winogrodzki17.06.19 (21:09)

Pawonków. Kuria reaguje na aresztowanie proboszcza. Duchowny zawieszony

Gliwicka kuria wyraża ubolewanie z powodu aresztowania proboszcza z Pawonkowa. Duchowny jest podejrzany o pedofilię. Wobec księdza została wszczęta procedura kościelna. Zawieszono go także w obowiązkach duszpasterskich.
iStock.com

Ksiądz Waldemar C. został zatrzymany w związku z podejrzeniami o pedofilię. Proboszcz z Pawonkowa usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym. Jest również podejrzany o prezentowanie treści pornograficznych małoletnim. Duchowny został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Nie wiadomo, czy przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Do sprawy odniosła się także Kuria Diecezjalna w Gliwicach, która z "głębokim ubolewaniem i zaskoczeniem" przyjęła informację o prowadzonym dochodzeniu wobec proboszcza parafii św. Katarzyny. Wobec Waldemara C. niezwłocznie wszczęto postępowanie kanoniczne. Duchowny został też zawieszony we wszelkich obowiązkach duszpasterskich.

REKLAMA

Gliwicka kuria zadeklarowała jednocześnie wszelką pomoc osobom poszkodowanym, a także instytucjom publicznym w wyjaśnieniu sprawy. Zapewniono również, że strona kościelna dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności sprawy. Wcześniej policja przeszukała mieszkanie 52-latka i zatrzymała jego komputer.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński premierem po wyborach? Komentatorzy nie wykluczają takiego scenariusza

Źródło: kuria.gliwice.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij