o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Pieniądze dla TVP i Polskiego Radia. Sejmowa komisja zdecydowała

7
Podziel się

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rekomenduje posłom odrzucenie w głosowaniu ustawy, która zakłada przyznanie gigantycznej rekompensaty dla TVP i PR. Mowa o blisko 2 mld zł, które Telewizja Polska i Polskie Radio mają otrzymać z budżetu państwa w zamian za "utracone wpływy". Posłowie będą głosować w czwartek.

2 mld zł rekompensaty dla TVP. Decyzja sejmowej komisji
2 mld zł rekompensaty dla TVP. Decyzja sejmowej komisji (East News)
bEhTeEut

Senat odrzucił nowelizację ustawy autorstwa PiS, która zakłada przyznanie rekompensaty w kwocie 1,95 mld zł dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Nowela ponownie trafiła do sejmowej komisji kultury, ta właśnie podjęła decyzję w tej sprawie.

Głosami 14 "za" i 10 "przeciw" członkowie komisji zarekomendowali Sejmowi odrzucenie tej ustawy, czyli nieprzyznawanie blisko 2 mld zł dla TVP i PR z publicznych pieniędzy. Również w głosowaniu wyłoniono sprawozdawcę komisji, została nim posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

bEhTeEuv

Pod projektem ustawy, który do Sejmu trafił w grudniu, podpisała się grupa posłów PiS. Te pieniądze mają zrekompensować mediom publicznym mizerne wpływy z abonamentu. Pomysł przekazania mediom publicznym tak dużych pieniędzy nie jest nowy - już w zeszłym roku na mocy ustawy otrzymały rekompensatę, choć mniejszą (1,3 mld zł).

Posłowie w czwartek wieczorem będą głosować nad uchwałą Senatu, która zakłada odrzucenie ustawy przyznającej blisko 2 mld zł rekompensaty za utracone wpływy dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Sejm, większością głosów PiS i Zjednoczonej Prawicy, może odrzucić senacką uchwałę, czym przyjmie ustawę przyznającą rekompensatę dla TVP i PR.

Zobacz także: Obejrzyj: Co z dekoncentracją mediów? "Nierealny scenariusz"
bEhTeEuB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhTeEuW
KOMENTARZE
(7)
donIEK
rok temu
Nic dziwnego bo nikt nie ogląda badziewictwa z TVPiS I RP
Ala
rok temu
Za promowanie badziewia tzn. disco z pola, głupkowate seriale ,i kłamstwa ,to telewizja powinna dostać karę a nie kasę !!!!!
ASA
rok temu
SENAT POD PRZEWODNICTWEM BUFONA TO MOŻE SOBIE TYLKO POKWICZEĆ
bEhTeEuX
ASA
rok temu
SENAT POD PRZEWODNICTWEM BUFONA TO MOŻE SOBIE TYLKO POKWICZEĆ
ooooo
rok temu
Rządowa telewizja musi mieć na swoją propagandę . Kiedy to się skończy.
Ddd
rok temu
SUPER 😀
Ogar
rok temu
Dla utraty zdrowia by przyznali rekompensate szpitalom, taki miliard juz by ile zdziałal. Co za bezel tvpis
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić