Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomek Orszulak
|
aktualizacja

"Pierdy opowiadasz" w "Wiadomościach". TVP nie potrafi wyjaśnić, jak do tego doszło. Kto jest winny?

57
Podziel się:

Komentarz pojawił się podczas głównego wydania "Wiadomości" TVP 1 w niedzielę 30 lipca. Był umieszczony tuż pod belką informacyjną i widzieli go widzowie w Wielkopolsce. Telewizja nie potrafi wyjaśnić, jak do tego doszło. Ale sprawa wydaje być bardzo prozaiczna i najprawdopodobniej są to napisy z emitowanej jednocześnie w TVP2 "Rodzinki.pl". Tłumaczymy, jak do tego doszło.

"Pierdy opowiadasz" w "Wiadomościach". TVP nie potrafi wyjaśnić, jak do tego doszło. Kto jest winny?
(Presserwis, Andrzej Skworz)

Słowa "Pierdy opowiadasz" miały pojawić się w trakcie nadawania "Wiadomości", które prowadził Krzysztof Ziemiec. Napis był umiejscowiony pod belką informacyjną, ale nie znikał, kiedy na ekranie belki nie było.

Zniknął dopiero po kilku materiałach, około godz. 19.47. Napis podobno był widoczny dla widzów korzystających z nadajnika naziemnego w Śremie koło Poznania. Sprawę dziwnego dopisku ujawnił "Presserwis", a zdjęcia zrobił redaktor portalu.

Pracownik biura prasowego TVP nie potrafił wytłumaczyć pojawienia się napisu. Twierdził, że na pewno był to "fejk, bo nie ma możliwości, by taki napis wyświetlił ktoś spoza TVP".

TVP ofiarą hakerów? Krzysztof Ziemiec: nie miałem takich sygnałów

- Za to, co jest na belkach, odpowiada jeden zespół i tylko ktoś z tego zespołu mógłby mieć wpływ na napisy - wyjaśnił, ale poprosił o pozostanie anonimowym.

Jeden z operatorów w TVP powiedział "Presserwisowi", że "włamanie się z zewnątrz do systemu TVP jest mało prawdopodobne, choć nie można tego wykluczyć". "Presserwis" tłumaczył, że TVP padło ofiarą ataku hakerskiego.

Zdumiony był również Krzysztof Ziemiec, który nic nie wiedział o pojawieniu się dopisku. - Nie miałem takich sygnałów - wyjaśnił.

Wyjaśnienie zagadki. Wirtualnemedia: to nie sprawka hakera, tylko cytat z "Rodzinki.pl"

Sprawę napisów postarał się wyjasnić serwis wirtualnemedia.pl. Wyłumaczył, że napisów próżno szukać w pełnym nagraniu "Wiadomości" w serwisie internetowym. Jak więc napis pojawił się w programie?

Prawdopodobnie osoba, które je widziała, miała włączoną opcję wyświetlania dialogów i przełączyła na TVP1 z TVP2. Na tej drugiej stacji był wtedy emitowany serial "Rodzinka.pl".

W jednym z dwóch odcinków pokazywanych w niedzielę od 18:55 do 20:05 bohaterka mówi właśnie: "Pierdy opowiadasz".

"Pierdy opowiadasz" w TVP. Twitter już szaleje

Sprawa dowcipnego napisu już podbija sieć. Wszyscy zastanawiają się, jak do tego doszło.

Zobacz także: Kot prezesa kontra demonstranci. Tak TVP Info opisało protesty - zobacz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(57)
Tvmen
5 lata temu
No madrych rzeczy w telewizji rezimowej to raczej nie mowia... to prawda sie objawila
Vontusk
5 lata temu
Może napiszecie oTvsrenie
Dada
5 lata temu
Kurski do dymisji!
gosciówa
5 lata temu
Telewizja publiczna powinna byc bezstronna. A jest upolityczniona jak na Białorusi.
asds
5 lata temu
Nie ma w Polsce niestety obiektywnych i bezstronnych mediów, gazet, telewizji, rozgłośni radiowych czy portali internetowych. I pewnie już nigdy nie będzie.
asds
5 lata temu
no bo opowiadał, jak zwykle.
adasd
5 lata temu
Nawet kota za kratami trzyma, ciekawe co kot przeskrobał..
relnie
5 lata temu
BIEDNY kot wykorzystany
Nono
5 lata temu
Ja myślę, że buk tak chciał, to jedno z jego objawień.. 😃
Prokurator Zi...
5 lata temu
Wiadomość od Prokuratora Ziobry. Wspólnie z lokalnym wydziałem lokalnym Prokuratury po obszernym sprawdzeniu doniesień o Kocie Prezesa ustalam, że właściciel kota będzie siłą doprowadzony do Prokuratury w celu złożenia zeznań. Kot zostanie w trybie natychmiastowym przekazany do Towarzystwa Ochrony Zwierząt w celu przprowadzenia badań i wystawienia opini weterynaryjnej o stanie Kota. Jest wielce prawdopodobne że kot zostanie odebrany Prezesowi za znęcanie sie nad zwierzętami i nad Narodem.
Przyjaciele K...
5 lata temu
DLACZEGO KOT PREZESA JEST CIĄGLE ZAMKNIĘTY W DOMU I NIE MA PRAWA WYJŚCIA NA ULICE. To jest oczywiste znęcanie się nad zwierzęciem. Gdzie jest Policja / Milicja i inne grupy ochrony zwierząt. Jak można do tego dpouścić żeby KOT PREZESA PIS-u ciągle był zamknięty samotnie w domu Prezesa. Zwierzęta też mają uczucia i samotne siedzenie nad piaskiem z kupami prezesowskiego kota bardzo tego kota doprowadza do myśli samobójczych. CZY MOŻEMY POMÓC TEMU KOTU W SAMOTNOŚCI ???
Proste
5 lata temu
Jak widać nie została właściwie oczyszczona TVP z PObrudu,wylać na zbity pysk.
Ok
5 lata temu
A Macierewicz okazuje się ruskim donosicielem!
rbardy
5 lata temu
TVP to Polska tv a nie jakieś szczujnie tvn polsaty czy inne portale udające że sa Polskie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić