Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Pierwsza Tesla Model 3 opuściła fabrykę

7
Podziel się:

Tesla Model 3 to samochód elektryczny, który stał się hitem od razu po ogłoszeniu. Na swoje egzemplarze czeka pół miliona klientów. Pierwsze auto w specyfikacji produkcyjnej właśnie opuściło fabrykę w kalifornijskim Fremont – poinformował Elon Musk.

Pierwsza Tesla Model 3 opuściła fabrykę
(Materiały prasowe)

Model 3 to najtańsza Tesla kosztująca 35 tys. dolarów. Jest to też najprostszy i najmniejszy samochód amerykańskiej firmy, ale zarazem ten, który ma być najbardziej masowy. Choć jeden egzemplarz już opuścił fabrykę, to pierwsi klienci otrzymają swoje auta dopiero 28 lipca.

Lista oczekujących to aż 500 tys. osób, a to oznacza, że niektórzy muszą się uzbroić w sporą cierpliwość. Do kogo trafi pierwszy egzemplarz? Oryginalnie został zamówiony przez Ire Ehrenpreisa, członka rady nadzorczej Tesli, ale on, w ramach prezentu na 46 urodziny, przekazał go Elonowi Muskowi. Zatem Model 3 z numerem 1 będzie należał do samego szefa firmy. Musk już jakiś czas temu wyjaśnił, że chce, aby samochodu z początku produkcji trafiły do osób pracujących w Tesli, aby ci mogli zwrócić uwagę na wszelkie niedoskonałości, co pozwoli szybko poprawić typowe dla nowych modeli błędy.

Na początek produkcja ruszy powoli i pierwsza partia obejmie 30 samochodów. Jednak możliwości fabryki mają bardzo szybko rosnąć. W sierpniu będzie to 100 egzemplarzy, natomiast we wrześniu już ponad 1500. Musk przewiduje, że w grudniu uda się osiągnąć produkcję na poziomie 20 tys. samochodów miesięcznie.

W celu przyspieszenia produkcji, ale też zmniejszenia jej kosztów, początkowo kupujący Model 3 będą mogli wybierać jedynie kolor lakieru i wielkość felg. Również później liczba opcji w przypadku najtańszej Tesli będzie bardzo krótka. Klienci za to nie powinni narzekać na elektryczny napęd. Co prawda nie będzie on zapewniał tak dużego zasięgu i tak niesamowitych osiągów jak w przypadku większych modeli, ale zasięg 346 km i przyspieszenie do 100 km/h w 5,6 s to wartości, które zadowolą większość kierowców.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
klimat umiark...
5 lata temu
Czym sią ogrzewa takie "auto". Czy trzeba zabierać w podróż wiaderko węgla?
kay
5 lata temu
biore tuzin
mosty dla pan...
5 lata temu
Czy to nie jest piramida finansowa?
Z innej beczk...
5 lata temu
By wyprodukować te Teslę wytwarza się tyle zanieczyszczeń co samochód diesla przez 40 lat,wraz z wyprodukowaniem.taka to ekologia,jeśli to auto będzie miało żywotność stuletnią wtedy może mieć miano eko.
Nowosc
5 lata temu
To te nowe auto elektryczne z POLSKI PISu?
Pani profesor...
5 lata temu
Dlaczego "opuściła" a nie "opuścił"? Dlaczego "najtańsza" a nie "najtańszy"? Zarówno słowa pojazd, samochód czy inny wehikuł są rodzaju męskiego. Co więcej "dawca" nazwy TESLA niejaki Nikola Tesla był chłopem z prąciem i jądrami i płci do swej śmierci nie zmienił. Tesla jest rodzaju męskiego - koniec kropka.
Sceptyk
5 lata temu
Tak trzymać! To jest przyszłość motoryzacji. Już wyprodukowano pierwsze akumulatory kondensatorowe, które ładują się w czasie porównywalnym, do tankowania pełnego zbiornika paliwa.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić