o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|

Pierwsze posiedzenie Sejmu. "Absolutny skandal" ze ślubowaniem w Sejmie? Wyjaśniamy

70
Podziel się

Poseł Sławomir Nitras wywołał burzę zarzutem, że tak zmieniono sposób głosowania posłów, by najpierw przysięgę złożyli politycy PiS. Sprawdziliśmy, dlaczego jako jeden z pierwszych ślubowanie składał Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński w Sejmie
Jarosław Kaczyński w Sejmie (PAP, Radek Pietruszka)
bDXNGptx

"Zmiana sposobu ślubowania. Najpierw będą ślubować wszyscy posłowie PiS, potem pozostali. To absolutny skandal. Winny nie jest Macierewicz, tylko prezydent Andrzej Duda. Lepszy sort?" – napisał na Twitterze Sławomir Nitras.

Od lat w Sejmie ślubowanie odbywa się nie alfabetycznie, a właśnie od posłów siedzących w pierwszym rzędzie z lewej strony sali sejmowej. Tak się składa, że akurat tam siedzą politycy PiS. - Ślubować będziemy zgodnie z zajmowanymi miejscami - mówił Antoni Macierewicz, marszałek-senior. W stosunku do ślubowania w poprzedniej kadencji jest jedna zmiana. Cztery lata tamu ślubowanie składali posłowie z pierwszego rzędu od lewej strony z kolejnych partii. W tym roku najpierw ślubowali wszyscy politycy PiS, a dopiero później pozostałe ugrupowania.

bDXNGptz

Od alfabetycznego ślubowania Sejm odszedł kilkanaście lat temu. Powód zmiany jest błahy. To ukłon w stronę mediów. Dzięki temu operatorzy kamer nie muszą w pośpiechu wyszukiwać kolejnych posłów rozsianych po całej sali. Mogą pokazać siedzących obok siebie kolejnych ślubujących polityków.

W czasie inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji pierwszy ślubowanie złożył marszałek-senior Antoni Macierewicz, następnie siedzący w pierwszym rzędzie z lewej strony Mariusz Błaszczak, a później Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Nowi posłowie na Wiejskiej. Zobacz, co dostali od Kancelarii Sejmu
bDXNGpua
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(70)
jhgfd
rok temu
głosował jako pierwszy bo inaczej by zapomniał co ma powiedzieć, ot takie uroki demencji starczej i alzheimera
ja
rok temu
a mogliby jak konik szachowy
gosc
rok temu
Nitras ma racje, a pis juz konczy żywot rządzenia, znów sie wysilił i upokorzył posłów którzy nie sa w pisie, a Duda m,ówi podajmy sobie rękę - jacy sa fałszywi
bDXNGpub
znokt
rok temu
A kiedy opinia jakiegoś psychiatry o Macierewiczu? Nadal nikt się nie zainteresował jego umysłem? Będzie jakaś komisja, która zbada jego powiązania z Rosją? Kiedy raport jego "komisji"? Ile już wydaliśmy na tą komisję?
ej
rok temu
a tym z opozycji to zawsze coś nie pasuje !
ja
rok temu
prezes dopiero TRZECI? od jutra tsunami...
o
rok temu
nitras nie szukaj dziur, tylko dobrego lekarza
swojacy
rok temu
a oni tak na ten Wawel jezdzili bo po drodze do Banasia wpadali na godziny ?
321
rok temu
nitras powinien podpalić się w akcie protestu
sprzątaczka
rok temu
Kto sie czepia ślubowania przez posłów- nazwisko.
Furman
rok temu
Ten pitras był na haju
SuperGość
rok temu
No jak skandal to skandal, niemniej posłowie powinni głosować według porządku alfabetycznego a jak operatorzy telewizyjni mają problemy to opanowanie alfabetu to zapewniam, że dużo czasu im to nie zajmie. Na pewno mniej niż bajdurzenie Ni trasa ni trajektorii
LWP
rok temu
Niech was szlag trafi jak nawet kolejnośc ślubowania ma znaczenie i to stanowi podstawę do chlania się, to jak na wstepie.
bDXNGptT
44
rok temu
Nitras raczej nie wstydzi się swej inteligencji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić