REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Patryk Osowski21.01.19 (16:03)

Pijana turystka na Gubałówce. Uratowali jej życie

Turysta schodzący szlakiem z Gubałówki zauważył przemęczoną i wychłodzoną kobietę. Nie była w stanie dojść w bezpieczne miejsce, bo stężenie alkoholu w jej organizmie było wysoko ponad normę. Niewiele brakowało, a kobieta by zamarzła.
Facebook.com/TOPR

Do zdarzenia miało dojść w sobotę wieczorem. Pijaną turystkę zauważył idący szlakiem mężczyzna. Natychmiast wezwał pomoc i zaangażował się w ratowanie kobiety.

We wskazane przez niego miejsce po niecałych 30 minutach dotarł ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

REKLAMA

Trafiła do szpitala

Okazało się, że turystka będącą w stanie po spożyciu alkoholu, nie jest w stanie samodzielnie dojść w bezpieczne (ciepłe) miejsce.

Ratownik poprosił o wsparcie kolegów z centrali, gdyż sam nie był w stanie transportować kobiety.

- Z pomocą pospieszyło 3 ratowników, którzy przetransportowali kobietę do będącego poniżej samochodu i przewieźli ją do szpitala - informuje ratownik Adam Marasek.

Ochotnik TOPR przypomina, że warunki w górach (na szlakach i niektórych trasach narciarskich) są bardzo niebezpieczne. Apeluje, by przed wyruszeniem na zaśnieżone szlaki zapoznać się z aktualną prognozą pogody i stopniem zagrożenia lawinowego.

Informacje i aktualnych warunkach możesz sprawdzić TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij