o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Michał Dziedzic
|

Pijani celebryci opowiadają o historii Polski. Czy show "Drunk History" wzbudzi kontrowersje?

16
Podziel się

Tego w polskiej telewizji jeszcze nie było. Zbliża się premiera programu, w którym historię naszego kraju opowiedzą gwiazdy na alkoholowym rauszu. Czy show wywoła skandal? Specjalnie dla WP skomentowali to uczestnicy programu, Kazimiera Szczuka i Michał Piróg.

Plakat promujący show  "Drunk History – Pół litra historii"
Plakat promujący show "Drunk History – Pół litra historii" (Materiały prasowe)
bEDBAUad

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, formuła programu "Drunk History – Pół litra historii" będzie polegać na tym, że gwiazdy wypiją przed kamerami drinki, a później spróbują odtworzyć dzieje państwa i narodu polskiego. Każdą z opowiadanych przez nich historii widzowie obejrzą w postaci scenek, odegranych przez aktorów w strojach z tamtej epoki. Co ciekawe, wszystkie kwestie będzie wypowiadać bohater odcinka, a aktorzy będą naśladować je ruchem ust. W programie wezmą udział aktorzy, celebryci oraz gwiazdy kabaretu i stand-upu.

"Większość z nas umie się śmiać"

W jednym z odcinków wystąpi Kazimiera Szczuka. Zdradziła nam, czy formuła show może kogoś zszokować.

bEDBAUaf

- Myślę, że oprócz tego napinania muskułów i wygrażania uchodźcom, Polacy mają poczucie humoru. Na pewno podniosą się jakieś oburzone głosy, ale oprócz skłonności do patosu i martyrologii, większość z nas umie się śmiać, to też jest nasza siła. Myślę, że jesteśmy gotowi na "Drunk History" w Polsce - twierdzi Kazimiera Szczuka.

Show oparte jest na amerykańskim formacie o tym samym tytule. Program zadebiutował w 2008 r. i podbił serca zagranicznej widowni. Czy podobnie będzie w naszym kraju? Zapytaliśmy o to Michała Piróga, który również zdecydował się wziąć udział w show.

"Trzeba do tego podejść z dystansem"

- Na wszystkie poważniejsze tematy rozmawiamy po alkoholu, więc nie ma tutaj żadnej kpiny z historii. Trzeba do tego podejść z dystansem. W Stanach Zjednoczonych ten program był wielkim sukcesem, brali w nim udział rewelacyjni aktorzy. Choć w tym show można dowiedzieć się kilku historycznych ciekawostek, to przede wszystkim rozrywka, takie też było zamierzenie stacji Comedy Central - mówi Piróg.

bEDBAUal

- Czy ten program mógłby być emitowany w TVP? Wtedy musiałby pokazywać mniej prawdziwych informacji - dodaje Michał Piróg.

Tancerz i choreograf zdradził też, że producenci formatu nie oszczędzali na napojach wyskokowych.

bEDBAUam

- Na planie rzeczywiście piliśmy alkohol. Pytali nas o ulubiony trunek i później nawet gdy prosiłem o wodę dostawałem drinka. Kojarzy pan taką osobę, która pijana na imprezie usiłuje opowiedzieć ciekawą historię? O to właśnie chodziło w tym programie. To naprawdę było zabawne - przyznaje Michał Piróg.

Okazuje się, że twórcy "Drunk History" liczyli się z tym, że format może wzbudzić różne emocje.

- Comedy Central nie boi się kontrowersji, które może wywołać program - zapewnia w rozmowie z tygodnikiem "Newsweek" Daniel Reszka, producent z grupy medialnej Viacom.

bEDBAUan

Michał Piróg też ma w tej kwestii swoje zdanie.

- Wszystkim, którzy uznaliby program "Drunk history" za skandaliczny, radzę zastanowić się na tym, co mówią na trzeźwo - wyznaje w rozmowie z WP.

bEDBAUaG
KOMENTARZE
(16)
miranda
4 lata temu
Ja tam nie czuję kontrowersji, jest spoko. Całkiem śmieszne, najlepiej jednak pasują kabareciarze i aktorzy.
rr
4 lata temu
Nie wydaje mi się żeby nasza historia była czymś z czego można kpić po pijaku. W kolejnej edycji co? Będziecie kręcić bekę z obozów zagłady i katynia?
tV
4 lata temu
Co to znaczy "drink"? Pół litra na twarz, czy tylko kilonek? No bo po kilonku to żadna rewelacja, a po pół litrze to pieprzenie głupot. W Ameryce to może i chwyciło, bo to dziwny kraj i dziwni ludzie, ale u nas, to chyba ta dobra zmiana w telewizji ambitnej.
bEDBAUaH
Stoczniowiec6...
4 lata temu
Trzeba jakoś promować alkohol, bo sprzedaż spada. Za pomysł Jobel gwarantowany jako że wzorowany na "Show oparte jest na amerykańskim formacie o tym samym tytule". Format amerykański opiera się na ichnej historii przestępców wywiezionych z Anglii czego próbują nie zauważyć, a Kolumba wykreślić z historii - "godny wzór do naśladowania"
AH
4 lata temu
Jeśli reszta odcinków będzie tak samo zabawna, jak ten, który przedstawił pan Piróg, to oglądam wszystkie. Rewelacja! I honor Polski tu nie ucierpiał.
gość
4 lata temu
Tych lewaków pozbawić polskiego obywatelstwa i wydalić z kraju,skoro tak im nie w smak!
zik
4 lata temu
Tych lewaków pozbawić polskiego obywatelstwa,skoro tak im nie w smak!
ktosiek
4 lata temu
oby szybko posypały się pozwy , sam pomysł zakrawa o łamanie prawa
321
4 lata temu
a co z kwaśniewskim i VIPlerem powinni grać pierwsze skrzypce !!! :D
Qwerty
4 lata temu
Akurat Polska ma taką historię, że nie powinna być obśmiewama, a traktowana z najwyższym szacunkiem. Takie jest moje zdanie. Jesteśmy to winni tym którzy za nasz kraj oddawali życie, niejednokrotnie w cierpieniu i męczarniach.
Dudis
4 lata temu
Nasz Naród jest świadomy i nie potrzebuje pseudo gwiazdorów (bo niby czym zasłynęli swoimi czynami???) na rauszu,którzy będą jak za PRL-u fałszować naszą wspólną historię. Ten kto to wymyślił był niespełna rozumu albo sam jest uzależniony od alkoholu
brawo
4 lata temu
Patologia zrówna wszystko do swojego poziomu.
Tomo
4 lata temu
na you tubie jest. mozna obejrzec.
bEDBAUaz
X
4 lata temu
Obsada (feministka i pedał) reprezentuje środowisko znane z opluwania polskiego patriotyzmu. Skoro w Polakach odżywa miłość do kraju - to lewaki zrobią wszystko, żeby nam to obrzydzić. Obrzydzą historię, religię, oplują bohaterów, wyśmieją zwycięstwa, przypomną porażki i niegodne czyny. A wszystko to po to by... by co? Zniszczyć w nas poczucie własnej wartości i tożsamość narodową ???
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić