REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Jakub Ceglarz15.10.19 (09:12)

Pijani kierowcy nie boją się więzienia. Tragiczne statystyki

63 tys. pijanych kierowców zatrzymano w pierwszych 7 miesiącach tego roku. To o 3 tys. więcej niż rok wcześniej. Liczby rosną, a kary nie odstraszają jeżdżących na podwójnym gazie. W resorcie sprawiedliwości myślą więc o zaostrzeniu prawa.
Polska Press / East News

Jak pisze "Rzeczpospolita", w minione wakacje liczba pijanych kierowców wzrosła o 7 proc., a jeżdżących po narkotykach - o 30 proc.

Ministerstwo sprawiedliwości podkreśla, że rozwiązaniem na takie liczby mogłoby być zaostrzenie kar. Z kolei policjanci twierdzą, że trzeba stawiać przede wszystkim na edukację.

REKLAMA

- Polskie prawo niedostatecznie zapobiega zjawisku prowadzenia pod wpływem alkoholu. Warto się zastanowić nad zaostrzeniem kar - mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Romanowski.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Z klei Komenda Główna Policji twierdzi, że kary są wystarczająco surowe. Dwa lata więzienia, trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów czy wysokie grzywny.

- Jeśli to nie działa, to trzeba pomyśleć o kolejnych dolegliwościach. Zanim jednak do tego dojdzie, ja postawiłbym na akcję informacyjną - mówi "Rz" Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji.

W ostatnim czasie coraz więcej osób zostaje złapanych za jazdę pod wpływem narkotyków. Wydaje im się bowiem, że te trudniej wykryć niż alkohol w wydychanym powietrzu.

Policja jednak ma coraz więcej urządzeń, które są w stanie wykryć narkotyki w organizmie kierowcy. Na razie ma ich na wyposażeniu 193, niedługo powinno dołączyć 20 kolejnych. To jednak wciąż kropla w morzu potrzeb.

Jeszcze 3 lata temu rocznie notowano 1147 odurzonych kierowców. W 2018 roku było ich już 1765.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij