o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Magda Mieśnik
Magda Mieśnik
|
aktualizacja

Pilot MiGa-29 przeszedł operację. Najnowsze informacje o jego stanie zdrowia

1
Podziel się

Pilot, który katapultował się z wojskowego MiGa-29, przeszedł w nocy operację stawu skokowego – ustaliła Wirtualna Polska. Nie ma połamanych rąk, ani nóg. Uraz prawej nogi to jedyna kontuzja, jakiej doznał.

Wieczorem odnaleziono pilota MiGa-29
Wieczorem odnaleziono pilota MiGa-29 (Forum, Mateusz Włodarczyk)
bDgVwnsl

Ranny pilot trafił w poniedziałek wieczorem do szpitala wojskowego na ul. Szaserów w Warszawie. – Jego stan jest stabilny, dobry. Po serii badań podjęto decyzję o przeprowadzeniu operacji stawu skokowego prawej nogi. To jedyny uraz pilota – mówi Wirtualnej Polsce ppłk. Jarosław Kowal, rzecznik szpitala.

Ppłk Kowal wyjaśnia, że ten uraz to typowa kontuzja przy upadku z wysokości. – Samolot jest wyposażony w wiele zabezpieczeń, które mają chronić życie i zdrowie pilota, ale nie zawsze da się tego uniknąć – mówi rzecznik. Na razie nie wiadomo, ile czasu pilot spędzi w szpitalu.

Rannego pilota i wrak maszyny po ok. trzech godzinach odnaleźli strażacy i leśnicy z Nadleśnictwa Siedlce. Przed wypadkiem się katapultował. W momencie odnalezienia był przytomny. Wojskowy samolot MiG-29 rozbił się w poniedziałek wieczorem w okolicach Kałuszyna na Mazowszu podczas lotu szkolnego. To pierwszy w Polsce wypadek tej maszyny. Z najnowszych informacji wynika, że za sterami siedział młody, ale doświadczony pilot, o bardzo dobrym stopniu wyszkolenia, a przed rozbiciem samolotu nie zgłaszał żadnych problemów.

bDgVwnsn

28-letni pilot miał za sobą 400 godzin tzw. nalotu, z tego ponad połowę na maszynach typu MiG. Startował z tego samego lotniska, na którym miał wylądować. Około godziny 17.15 podczas podejścia maszyny na lotnisko w Mińsku Mazowieckim utracono z nią łączność.

Nasz reporter był w bazie wojskowej w Mińsku

bDgVwnsO
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(1)
Hora madka
3 lata temu
Bo polski lotnik to jest taki,że jak będzie trzeba to poleci i na drzwiach od stodoły
Najnowsze komentarze (1)
Hora madka
3 lata temu
Bo polski lotnik to jest taki,że jak będzie trzeba to poleci i na drzwiach od stodoły
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić