REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 25 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski02.12.19 (18:02)

Pilot samolotu boeing 767 przeżył szok, gdy spojrzał w lewo

Samolot boeing 767, przelatując nad Londynem, stracił kontakt radiowy z kontrolą lotu. Zaalarmowano Królewskie Siły Powietrzne (RAF). Poderwano dwa myśliwce, które swoim hukiem przeraziły mieszkańców Londynu. Teraz pilot samolotu pasażerskiego opowiedział o przerażeniu, jakie poczuł, gdy zobaczył lecące obok myśliwce RAF.
Individuo / Wikimedia Commons CC BY-SA

Samolot, który leciał w niedzielę nad Londynem, utracił łączność radiową. Maszyna zmierzała z Izraela do USA. Steven Giordano, jeden z pilotów, stwierdził, że minęło ok. 10 minut, zanim piloci zdali sobie sprawę z braku łączności. Wtedy w powietrzu były już myśliwce RAF.

Spojrzałem w lewo i nieomal dostałem zawału, kiedy zobaczyłem jednego z nich, lecącego tak blisko nas, ze światłami stroboskopowymi i żarzącymi się pasami światła wzdłuż kadłuba – powiedział pilot.

REKLAMA

Mignęliśmy naszymi światłami do lądowania, aby dać znać, że ich zauważyliśmy, i nawiązaliśmy kontakt radiowy. Mieliśmy już wtedy kontakt z wieżą lotów w Londynie. Myśliwce zostały z nami jeszcze przez jakieś 5 minut – dodał.

Zobacz też: Odleciał bez pasażerów. Kuriozalna sytuacja podczas lotu do Krakowa

Problemy samolotu boeing 767 zaczęły się nad Niemcami. Koniec końców maszyna wylądowała bezpiecznie w USA. Z uwagi na sytuację alarmową myśliwce RAF otrzymały zgodę na przekroczenie prędkości dźwięku, co doprowadziło do powstania gromu dźwiękowego.

Myśliwce wywołały panikę w Londynie. Grom dźwiękowy niektórzy mieszkańcy Londynu, wciąż wstrząśnięci piątkowym atakiem terrorystycznym na moście, w którym zginęły dwie osoby, wzięła za odgłos bombardowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij