Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Piotr Gliński wziął na asystenta pracownika fast foodu. "Zadecydowały kwalifikacje"

5
Podziel się

Asystentem politycznym wicepremiera Glińskiego został 25-latek, który może się pochwalić jedynie pracą w KFC. Choć politycy nierzadko zatrudniają młodych doradców, to zwykle jednak są to osoby o bogatszym CV.

Piotr Gliński wziął na asystenta pracownika fast foodu
Piotr Gliński wziął na asystenta pracownika fast foodu (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bELcDRxN

O sprawie pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". 25-letni Krzysztof Przekwas jest asystentem wicepremiera Piotra Glińskiego od 2 września tego roku. Pracuje w jego gabinecie w kancelarii premiera i to KPRM wypłaca mu pensję.

Jak podkreśla dziennik, sam wiek Przekwasa nie jest niczym dziwnym na stanowisku osoby doradzającej politykowi. Zaledwie rok starszy jest szef gabinetu Glińskiego Piotr Mazurek. Również premier Mateusz Morawiecki zatrudniał młodych doradców.

Politykom takie osoby są potrzebne, by ułatwić zrozumienie potrzeb młodego pokolenia. Jednak i Piotr Mazurek, i Morawiecki wybierali osoby z bogatym jak na swój wiek CV.

bELcDRxP
Zobacz także: Obejrzyj też: Kodeks pracy do zmiany? "Nie robi się tego ot tak, bo rząd chce"

Tymczasem Krzysztof Przekwas jako jedyne miejsce pracy w ostatnich trzech latach wpisał "KFC Puławska".

Jak to tłumaczy kancelaria Glińskiego? "O zatrudnieniu pana Przekwasa zadecydowały kwalifikacje w postaci wykształcenia wyższego magisterskiego z zakresu nauk politycznych ze specjalizacją administracja publiczna, uzyskanego w najlepszym ośrodku w Polsce kształcącym politologów (Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego)" - tłumaczy "Rz" Piotr Mazurek.

bELcDRxV

Jak dodaje, Przekwas ma też doświadczenie zawodowe, społeczne i wolontariackie. Ma też "wiedzę i doświadczenie w postaci dodatkowych szkoleń kursów i programów edukacyjno-formacyjnych". Jakie to jednak były kursy i szkolenia, Mazurek nie tłumaczy.

Broni też swojego o rok młodszego kolegi, tłumacząc, że wiele młodych osób dorabia sobie w miejscach takich jak fast foody.

bELcDRxW

Dodaje także, że Przekwas kokosów na doradzaniu Glińskiemu nie zarobi. Choć nie podaje konkretnej stawki, jaką dostaje asystent Glińskiego zwerbowany z KFC, to zaznacza, że maksymalnie na tym stanowisku można zarobić 3170 zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELcDRyq
KOMENTARZE
(5)
Nipol
3 tyg. temu
Jaki pan, taki kram. IQ pewnie mają podobne.
ZK Rawicz,
3 tyg. temu
ZK Wronki, tu szukajcie młodych zdolnych talentów. To są najlepsze uczelnie w Polsce.
rafal08
2 lata temu
No i co z tego, że pracował w KFC, żadna uczciwa praca nie hańbi pod warunkiem, że jest wykonywana dobrze.
bELcDRyr
Hej
2 lata temu
Jak rodzinka,ciotek pociotek to w porzadku.
anna
2 lata temu
i tak jest, jak wybiera się starych dziadów, którym się już nic albo niewiele chce, nic nie ogarniają, nie rozumieją wspólczesnego świata, koślawy angielski albo wcale, znajomość komputera to samo, kazdy taki obstawia się doradcami, specami, ekspertami, a my za to płacimy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić