Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Piotr R. złapany. W maju uciekł policji ze szpitala

11
Podziel się

Piotr R. został namierzony przez "łowców głów", czyli specjalny wydział Centralnego Biura Śledczego Policji, który złapał m.in. Kajetana P. Do jego zatrzymania doszło w Gdańsku. W okolicach Siedlec i Ożarowa Mazowieckiego aresztowano jego wspólników.

Zatrzymanie Piotra R.
Zatrzymanie Piotra R. (Policja)
bELgTIlh

26 maja mężczyzna uciekł policjantom ze szpitala, do którego został przewieziony po przesłuchaniu w warszawskiej prokuraturze. Po przesłuchaniu miał powiedzieć policjantom, że źle się czuje.

Policja wyznaczyła nagrodę 20 tys. zł za pomoc w złapaniu przestępcy. Po spektakularnej ucieczce powstało kilka terorii na jej temat. Według jednej z nich, mężczyźnie mieli pomóc uzbrojeni wspólnicy, którzy sterroryzowali konwojujących go policjantów. Natomiast według innej wersji, Piotr R. miał uciec bez niczyjej pomocy. Policja nie ujawniała żadnych szczegółów spraw.

Dzisiaj policjanci potwierdzają część z tamtych nieoficjalnych informacji. Piotrowi R. pomógł w szpitalu wspólnik, który zastraszył policjantów przedmiotem, którzy przypominał broń. Według ustaleń policji, zbieg wyjechał do Poznania. To też był powód zaangażowania w poszukiwania mężczyzny "łowców głów" z Poznania.

bELgTIlj

Zatrzymanie Piotra R. i jego wspólników

W zatrzymaniu Piotra R. w jednym z gdańskich hoteli uczestniczyli antyterroryści. Przy sobie miał naładowaną broń i amunicję, a pod materacem ukrył 10 tys. zł. W ukrywaniu się pomógł mu belgijski dokument, którym posługiwał się podczas meldowania w hotelu.

Piotrowi R. miał kilku wspólników – 59-letni Ryszard M. i 37-letni Rafał M. Policja zatrzymała ich w okolicach Siedlec, kilka godzin po akcji w Gdańsku. Mężczyźni pomagali mu w ucieczce i ukrywaniu się. Dzisiaj rano w Ożarowie Mazowieckim wpadł też 50-letni Andrzej P. To właśnie jego samochodem Piotr R. odjechał ze szpitala.

bELgTIlp

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Śledczy sprawdzają, dlaczego mężczyzna pojechał do szpitala i w jaki sposób doszło do jego ucieczki. Również badane jest to, czy policjanci odpowiednio wykonywali swoje zadania.

Źródło: policja

bELgTIlK
KOMENTARZE
(11)
tomek
4 lata temu
określenie łowca głów jest nie na miejscu , policjant winien wzbudzać szacunek uznanie podziw a tu jest profanacja ich zadań to nie bandyci , należy mieć umiar w kontekście
aabgrx5
4 lata temu
kiedy wreszcie będziecie pokazywać geby tych ganksterów? To chore jest zamiast go napietnować to pełna ochronka.
oj
4 lata temu
"którzy sterroryzowali konwojujących go policjantów" - a ci konwojenci milczeli? przesłuchiwani przez policję? czy wzięli w łapę za milczenie i pomoc?
bELgTIlL
poli
4 lata temu
żyjących....którzy plotą brednie też trzeba zbadać tyle że ...psychiatrycznie
Notak
4 lata temu
Coś tu nie gra. Taki niebezpieczny uciekinier, łowcy głów w natarciu, kompletne wyposażanie antyterrorystyczne ... a zatrzymany UCIEKINIER ma jedynie skute rączki do przodu. Czyżby dostał drugą szansę?
lgbt
4 lata temu
wygląd uczestnika parady równości
POLICJANT AT
4 lata temu
jakas weekendowa konkubina sie rozprula i zgarnela 20tys z pieniedzy podatnikow :) psy mu podlozyli przy zatrzymaniu pistolet wypozyczony z muzeum, zeby wygladalo grozniej w mediach, po akcji pistolet wrocil do muzeum, pominieto ze bron NIE SPRAWNA i bez amunicji.
logika
4 lata temu
no bylo strzelac za probe ucieczki przy zatrzymaniu
lowca
4 lata temu
powiesic gada
parabelka-
4 lata temu
piękny kolekcjonerski stan pewnie została mu po dziadku
gość
4 lata temu
Baranom uciekł bandyta, a oni proponują nagrodę z czyich pieniędzy ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić