Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Sikora
Kamil Sikora
|

PiS dostało prezent na weekend. To nowy sondaż CBOS

62
Podziel się:

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości chyba strzelą korki od szampanów. Wszystko przez nowy sondaż preferencji partyjnych wykonany przez państwową pracownię CBOS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdystansowała konkurencję, choć w okresie przeprowadzania badania musiała mierzyć się z licznymi problemami wizerunkowymi.

Beata Szydło, Jarosław Kaczyński oraz ministrowie na lotnisku Okęcie po powrocie premier z Brukseli.
Beata Szydło, Jarosław Kaczyński oraz ministrowie na lotnisku Okęcie po powrocie premier z Brukseli. (PAP, Radek Pietruszka)

Prawo i Sprawiedliwość ma powody do tryumfu. W najnowszym sondażu partyjnym ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego dystansuje konkurencję. W badaniu wykonanym przez kontrolowany przez państwo CBOS na PiS chciałoby zagłosować 42 proc.

To dwukrotnie więcej, niż na PO. Partia Grzegorza Schetyny może liczyć na 21 proc. głosów wyborców. Oznacza to, że partia rządząca zwiększyła swoje poparcie o 3 pkt. proc. Odsetek osób skłonnych do zagłosowania na PO zmniejszył się o 5 pkt. proc.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza, które mogłoby liczyć na 9 proc. głosów. Nieznacznie poniżej progu wyborczego znalazły się Nowoczesna i SLD, z poparciem na poziomie 4 porc., PSL (3 proc.) oraz Partia Razem i ugrupowanie Wolność (po 1 proc.). Badanie przeprowadzono w dniach 1-8 czerwca, a więc jego druga część przypadła już na medialną burzę związaną z przejściem minister Małgorzaty Sadurskiej do zarządu PZU.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(62)
observator
5 lata temu
jak to jest ? za PEŁO budzet pusty ! na nic nie było tylko na nagrody dla PLATFUSIARNI ! a teraz jest na wszystko i POLSKA w budowie i ludziom zyje się lepiej !
Ami.
5 lata temu
Dopoki PIS bedzie przeciw imigrantom w Polsce ja i wielumoich kolegow bedziemy za PISem.
jen
5 lata temu
Niedługo osiągną poparcie ponad 100% i będzie komuna.
Zbigniew
5 lata temu
Brawo PiS. Teraz zaczynam nabierać pewnosci ze zyje normalnym kraju, bez muzulmanskiego zalewu i ryzyka terroryzmu. Na nastepne wybory ta partia ma moj i moich znajomych glos.
AnnaE
5 lata temu
Nareście mamy wolność , wszystko dzięki PIS .
ankieter san ...
5 lata temu
skandal ! centralne biuro oszukiwania społeczeństwa tylko 42 ? 142 !!
gosc
5 lata temu
przyjda wybory i wszystko sie zmieni daja popalic emeryci za 8 zl powyzki
Andrzej
5 lata temu
Pani May w GB też podobno miała ogromne poparcie. A wyszło, że praktycznie nie może rządzić sama. PiS też opiera się na sondażach CBOS zależnego od rządu. Tak jak w starym filmie (obywatel Piszczyk) gdzie bohater pracował w ważnym urzędzie i otrzymywał wytyczne aby wyniki badań były jak najlepsze.
jaa
5 lata temu
badanie tego sondazu zostały zrobione w toruniu po mszy. i co sie dziwic
boban
5 lata temu
jeśli pis nie wpuścić islamistów to i tak firmy z zachodu do nad przyjdzie i 500 napada gospodarkę bezrobocie spada vat i tak za to wezmą to i tak polska wyjdzie z psem na swoje stopniowo z roku na rok
Ja
5 lata temu
Złodzieje i czele pisowskie
marek
5 lata temu
pis przegra wybory to pewne :-)
DOL
5 lata temu
Czy wyniki badania przez CBOS -kontrolowanego przez rząd, to wyink na zamówienie??
Realista
5 lata temu
PiS zamówił w CBOS - dobrze zapłacił to i wygrał. Wynik zależy od wysokości opłaty
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić