o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

PiS mocne na wsi, ale w miastach traci poparcie. Nowy sondaż

94
Podziel się

PiS ma największe szanse na wygranie wyborów do sejmików wojewódzkich. Na partię rządzącą chce zagłosować 30 proc. wyborców. Na koalicję PO i Nowoczesnej swój głos chce oddać 17 proc. ankietowanych przez CBOS.

Im miasto jest większe, tym PiS ma mniejszą przewagę
Im miasto jest większe, tym PiS ma mniejszą przewagę (WP.PL, Andrzej Hulimka)
bESBPunF

Według najnowszego sondażu CBOS szanse na wprowadzenie największej liczby radnych do sejmików wojewódzkich ma PiS. Trzy czwarte uprawnionych deklaruje zainteresowanie jesiennymi wyborami samorządowymi i udział w głosowaniu.

Na miejsca w sejmikach wojewódzkich mogą liczyć jeszcze trzy inne ugrupowania. Kukiz'15 cieszy się poparciem 7 proc., PSL 6 proc., a SLD 5 proc. ankietowanych przez CBOS.

PiS wygrywa na wsi. Opozycja w miastach

Z sondażu CBOS-u wynika, że na PiS chce zagłosować 35 proc. mieszkańców wsi, a na PO i Nowoczesną 8 proc. Na lepszy wyniki może liczyć PSL. Na ludowców chce zagłosować 9 proc. ankietowanych.

bESBPunH

Przewaga PiS maleje w miastach. Na partię rządzącą chce zagłosować 28 proc. wyborców w małych miastach, a na PO i Nowoczesną 13 proc. Im miasto jest większe, tym PiS ma jeszcze mniejszą przewagę. W miastach do 100 tys. mieszkańców PiS popiera 29 proc., a PO i Nowoczesną 21 proc. ankietowanych.

Zobacz także: Zobacz także: Jacek Żakowski: przestańmy udawać, że parlament coś znaczy

W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców PO i Nowoczesna nieznacznie wygrywa z PiS. Na opozycję chce oddać głos 32 proc. wyborców, a na PiS 31 proc. A w największych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców) koalicja PO i Nowoczesnej ma prawie dwukrotną przewagę. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej deklaruje 31 proc. badanych, a na PiS 17 proc.

bESBPunN

Z sondażu CBOS-u wynika, że wyborami samorządowymi zainteresowanych jest 73 proc. uprawnionych do głosowania. Natomiast co czwarty Polak (27 proc.) nie interesuje się wyborami samorządowymi.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

bESBPuoi
KOMENTARZE
(94)
lili
3 lata temu
zew wsi:)
Ad
3 lata temu
Śmiechu warte już😆wam wierzę antypolskie portale dekomunizacja mediów się zbliża i to juz dużymi krokami
Olga
3 lata temu
+
bESBPuoj
Olga
3 lata temu
Skad ja to znam niech kradna klamia byle na piecset mial kto robic bo wsioki pracowac nie lubia
WolnośćRządzi
3 lata temu
Na pewno nie zagłosuję na aferzystkę HGW i jej bandę z PO
ase
3 lata temu
A z drugie strony ,to bardzo dobrze,bo Walesa, PO i PSL myśleli ,że z rolników i wsioków zrobią wałów i frajerów. A tu lipa, tak jak i całe Amber Gold. Też była lipa, a nie bank.
pretensje do ...
3 lata temu
Smieszne.Trzeba było rządzić uczciwie, a nie wyprzedawać co się da i zostawić większość Polaków jako tanią siłę roboczą. Teraz macie pretensje do garbatego,że ma proste dzieci. Ludziom PO-PSL też cudów nie zaproponowało.
acho57
3 lata temu
Przewodnia siła narodu Prawica Zjednoczona Przez Rydzyka+ .=PZPR
Um
3 lata temu
Czym bardziej głucha prowincja, tam więcej ciemnego ludu, który kupuje ciemnotę od dyktatury ciemniaków.
panrafalwiecz...
3 lata temu
Ucząc się na własnych błędach stwierdziłem że jedynym wyjściem jest zagłosowanie na PIS bo chociaż coś robią i może nie jest dobrze ale coś robią m.in jest obniżony wiek emerytalny, jest 500 +, jest praca dla ludzi i wiem że byle jaka i mało płatna praca ale za PO nawet o byle jaką prace było trudniej.
Realista
3 lata temu
Tylko naiwni myślą że PiS zdemolował sądy TK i PKW naraził się Europie żeby teraz przegrać wybory. Teraz będzie jak w Rosji u Putina poniżej 65% nie zejdą😀
Prawda
3 lata temu
Na wsi nie będzie głosowania.
krystek
3 lata temu
Ciężkie czasy nastały dla złodziei oszustów i krętaczy.Ech ten PIS............
bESBPuob
pisiorek
3 lata temu
nO BO LICZĄ ZE DO WYBORÓW POJDZIE JAKIEŚ NIECAŁE 30%\ A CO BEDZIE JAK WYBORCY ZMIENIĄ ZDANIE I POJDA NA WYBORY NO I NA KOGO ZAGŁOSÓJĄ WIELKA STRATA DLA PISU BO OTRZYMAJĄ JAKIEŚ 9%bYŁO TAK JAK PREMIEREM ZOSTAŁ PAWLAK TO BYŁA NIESPODZIANKA JAK ZAGŁOSOWAŁA WIEŚ TEN CIEMNOGRUD
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić