o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Bartosz Goluch
|
aktualizacja

PiS powinno się obawiać Konfederacji? Rośnie nowa siła na prawicy

33
Podziel się

Jak wynika z badania Kantar na zlecenie "Gazety Wyborczej", coraz lepsze wyniki notuje Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Prawicowa koalicja może odebrać kilka cennych punktów procentowych PiS, gdyż część konserwatywnego elektoratu postrzega ją jako ciekawą alternatywą wobec partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński może się obawiać Konfederacji
Jarosław Kaczyński może się obawiać Konfederacji (PAP, Radek Pietruszka)
bDmCKoBN

Najnowsze badanie Kantar daje Konfederacji aż 8 proc. poparcia w nadchodzących eurowyborach. "Gazeta Wyborcza" szacuje, że za sprawą koalicji poparcie dla PiS może stopnieć o ok. 2-3 proc. O głosy prawicowych wyborców powalczy także Kukiz'15, którego notowania są jednak znacznie niższe (3 proc.). - Urywamy PiS do 4 pkt proc. Strata dla nich niewielka, ale znacząca, bo wyborów może nie wygrać Kaczyński, tylko KE - mówi "Wyborczej" sztabowiec Konfederacji.

Jego słowa potwierdzają wyniki badania Kantar, w którym PiS uzyskało 35 proc. głosów, przegrywając o punkt procentowy z KE. Do Parlamentu Europejskiego swoich przedstawicieli wprowadzi także Wiosna Roberta Biedronia (10 proc.).

bDmCKoBP

Nieco bardziej pocieszające dla rządzących są wyniki badania zaufania do polityków. Na czele rankingu uplasował się prezydent Andrzej Duda (46 proc.), kolejne miejsce zajął Paweł Kukiz (41 proc.), a podium zamyka premier Mateusz Morawiecki (40 proc.). Czwarty był Jarosław Kaczyński (37 proc.). Na przeciwnym biegunie znaleźli się Janusz Korwin-Mikke (17 proc.), Włodzimierz Czarzasty oraz Adrian Zandberg (po 12 proc.).

W kwestii oceny rządu Mateusza Morawieckiego Polacy są podzieleni. 46 proc. respondentów popiera jego działania, natomiast 50 proc. uważa, że rządzący nie wywiązują się odpowiednio ze swoich obowiązków. 4 proc. badanych nie ma wyrobionego zdania w tej kwestii.

bDmCKoBV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDmCKoCq
KOMENTARZE
(33)
gość 44
2 lata temu
,,...na zlecenie "Gazety Wyborczej"." - i wszystko w temacie sondażu.
hmn
2 lata temu
Żeby komuś dać trzeba komuś zabrać.Nie da się wszystkim dogodzić.Najlepiej tylko władza na tym wszystkim wychodzi,a opinie to mają gdzieś.
as
2 lata temu
KE A KTO NA TĄ ZBIERANINĘ SPOD ŚMIETNIKA ZAGŁOSUJE ?
bDmCKoCr
marek
2 lata temu
ja jestem zagrożeniem dla pisu i udowodnię to w niedzielę na wyborach :-)
koń
2 lata temu
kononowicz też miał jakieś poparcie
Najnowsze komentarze (33)
Wszystkich na...
rok temu
Usunac wszystkich homoseksualistow z SEJMU!!!!! ZAPISAC TO W KONSTYTUCJI
A już ci 001
rok temu
Kornik Mikuś lubi podgryzać wątroby. Złośliwiec jakich mało. Zaściankowy szlachcic.
G.W,
rok temu
Konfederacja KAPUT..................POniżej progu wyborczego. datki Putina nie POmogły.
gość
2 lata temu
marek 21 maj, 12:56 ja jestem zagrożeniem dla pisu i udowodnię to w niedzielę na wyborach :-) - Marek ty najwyżej możesz zrobić kupkę i dać w nią nurka, tylko tyle możesz.
Górnik
2 lata temu
Te sądaże to pobożne życzenia GW
BooB
2 lata temu
PiS to prawica?! Proszę, nie rozśmieszajcie mnie!! To najbardziej lewicowa partia jaką widziałem. Oceniajcie po czynach, a nie hasłach. Nawet SLD swego czasu było bardziej biznesowo-prawicowe niż PiS jest teraz. Konfederacja to szansa dla Polski, której życzę jak najlepiej!
Lech
2 lata temu
won z pis , po, nowoczesne, starodawne i wiosny . wszyscy WON! tylko Konfederacja to patrioci !
wim
2 lata temu
w poniedzialek zablokowano na ponad 3 godziny wjazd do centrum onkologi bo pan prezydent przyjechal na badania. skandal !
bDmCKoCj
Jjjj
2 lata temu
Tylko Konfederacja, do boju!
Tomek
2 lata temu
Jak będę miał córkę na imie dam jej Gazeta a na nazwisko Wyborcza.
Wysłannik rze...
2 lata temu
A tabloidy chcą PO czy KO zwał jak zwal.polowa poslow z poniemieckimi nazwiskami.Tusk wysłannik Merkel jak wygra odsprzeda Niemcom wszystko
ja
2 lata temu
Jeśli Pis walczył by o przestrzeganie Prawa Własności, zlikwidował idiotyczną ustawe o kształtowaniu ustroju rolnego wprowadzoną przez sawickiego z psl,przestał pieprzyc o karuzelach vat,nagrodach, bo sie należą, to bym na nich zagłosował!!!
Ad
2 lata temu
As
obserwator
2 lata temu
Na zlecenie" Gazety Wyborczej"? A Pani Engelking powiedziała" Gazety Żydowskiej"to w końcu jaka ta gazeta jest? KONFEDERACJA to nie tylko alternatywna partia w stosunku do PISu, ale PO i całej tej zgrai zwanej Koalicją europejską.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić