o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

PiS tworzy superministerstwo. Nieoficjalne informacje

4
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzącej kadencji rozważa utworzenie Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego. Ma to być superministerstwo, które połączy MSWiA ze służbami specjalnymi. Na czele miałby stanąć obecny szef MSWiA oraz koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Mariusz Kamiński ma stanąć na czele superministerstwa
Mariusz Kamiński ma stanąć na czele superministerstwa (East News)
bDYfgznp

Jak informuje "Fakt", władza Mariusza Kamińskiego, w którego rękach od sierpnia znajduje się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służby specjalne, może zostać teraz scementowana w jednym ośrodku.

Kamiński miałby nadzorować cały resort spraw wewnętrznych, któremu podlega m.in. policja, Straż Graniczna czy Służba Ochrony Państwa.

To nie jest nowy pomysł. O superministerstwie mówi się od kilku lat. Mówił o nim sam Kamiński.

bDYfgznr

Czy jest szansa na budowę tego potężnego resortu po zwycięskich dla PiS wyborach parlamentarnych? Tak – o ile Kamiński szczegółową koncepcję MBN przedstawi prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. I w stu procentach go do niej przekona. A Kaczyński wierzy w Kamińskiego. W jego sprawność i kompetencje. A także w jego lojalność - pisał reporter WP Michał Wróblewski jeszcze przed wyborami.

Zobacz także: Kaczyński komentuje wyniki wyborów do Senatu

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

bDYfgznx

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYfgznS
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(4)
osa
2 lata temu
polecam wszystkim materiał z TVN 24 między innymi na temat tego pana tytuł : Byliśmy trójką najlepszych przyjaciół". Brat Jakuba R. o znajomości z Wąsikiem
lili
2 lata temu
KAMINSKI WSTYD MIEC TAKIEGO W RODZINIE CZY ZNAJOMEGO???
marek
2 lata temu
kamiński powinien siedzieć w więzieniu co najmniej 5 kadencji :-) a mieszańce pisowskie powinny mieszkać tylko w polsce wschodniej bez możliwości ruchu bezwizowego :-)
bDYfgznT
wuj Aureliusz...
2 lata temu
Gdzie jest płatny troll marek ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić