Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

PiS ustalił strategię przed wyborami. Szef sztabu mówi o roli Kaczyńskiego

24 reakcje
0
0
24
Podziel się

Jeden z polityków PiS zdradza strategię przed wyborami samorządowymi. 2 września partia planuje swoją konwencję. W kampanii ma się oczywiście pojawić Jarosław Kaczyński, ale nie będzie jej twarzą.

Jarosław Kaczyński ma być szczególnie aktywny jesienią
Jarosław Kaczyński ma być szczególnie aktywny jesienią (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października i 4 listopada. Jak informuje "Rzeczpospolita", Kaczyński ma pojawić się w kampanii, ale frontmanem, który weźmie na siebie główny ciężar kampanii, będzie premier Mateusz Morawiecki. Decyzja w tej sprawie miała zapaść już kilka miesięcy temu.

Oficjalnie prezes ma być bardzo widoczny jesienią. - Prezes Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w tej kampanii, mamy ciekawe pomysły na widoczną, aktywną obecność prezesa Jarosława Kaczyńskiego - mówi dla tygodnika "Sieci" szef sztabu PiS europoseł Tomasz Poręba.

- Jestem w stałym kontakcie z prezesem Kaczyńskim, uzgadniamy wszystkie działania, jakie będziemy podejmować w tej kampanii. Wiemy, że nie wygramy tych wyborów bez prezesa Kaczyńskiego i cieszę się, że jego aktywność będzie tak duża - przekonuje.

Jak tłumaczy rozmówca "Rzeczpospolitej", Kaczyński rzeczywiście będzie widoczny od czasu do czasu, ale tak jak dzieje się to już od wielu tygodni, główny ciężar weźmie na siebie premier Morawiecki.

Wybory samorządowe 2018. Kampania wyborcza wystartowała

W wyborach samorządowych 2018 r. zdecydujemy kto będzie rządził w radach gmin lub miastach na prawach powiatu, radzie powiatu, sejmikach wojewódzkich, radach dzielnicy i osiedla, a także wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W związku z ogłoszeniem przez premiera decyzji o jesiennych wyborach samorządowych partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze.

Mimo że agitacja wyborcza oficjalnie możliwa jest dopiero po ogłoszeniu wyborów, to w Warszawie trwała już od długiego czasu. Według sondaży największe szanse na przejście do drugiej tury wyborów samorządowych 2018 mają kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, a także Rafał Trzaskowski popierany przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Dla osób startujących w wyborach ważną datą w kalendarzu wyborczym jest 27 sierpnia. Do tego dnia komitety będą musiały zgłosić komisarzom kandydatów na radnych. To umożliwi im zbieranie podpisów i rejestrację list. Termin minie 17 września o północy. Do 26 września możliwe będzie zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz PKW przyzna numery list do sejmików wojewódzkich, a potem powiatów. Dla chętnych osób, które chcą być kandydatami na członków obwodowych komisji wyborczych, ostateczna data zgłoszeń to 21 września.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

24
0
0
KOMENTARZE
(24)
jack
rok temu
Ciężko na to coś ze zdjęcia patrzeć. Tchórz nawet nie przyjął żadnego stanowiska, by prawnie odpowiadać za to co robi.
lol
rok temu
Co to za zdjęcie? Włosy w nosie? ahahahaha
Stop bolszewi...
rok temu
Twarz Polskiej NEOKOMUNY!!!!!!!@@@
Jacuś
rok temu
Antoniego schowali na Kolskiej. A gdzie schowają Jarozbawa?
boo
rok temu
Kaczynski jak Breżniew wiecznie zywy, beda go obwozic po miastach i pokazywac jak malpe w klatce.
Najnowsze komentarze (24)
aleksandra
rok temu
Panie Kaczyński dziękuję za wszystko co robicie dla ludzi!żałuje tylko że jak moje dzieci były małe rządziła platforma bo gdy mąż dorabiał po pracy żeby było na zakupy dla trojga dzieci to platforma w nagrodę za to .. zabrała mi rodzinne bo dochód przekroczył o parę złotych a studia pochłoneły sporo kredytów
Polak katolik...
rok temu
On jeszcze zyje?????? SZKODA
wyborcy
rok temu
Kaczyński wydał polecenia jak oszukać Polaków, żeby wygrać wybory. Ktoś z byłych służb mu w tym pomaga. Czy tylko z naszego kraju? Wie o tym Macierewicz.
Pamietamy
rok temu
TWARZ MORDERCY....POLSKIEJ DEMOKRACJI....SMOLENSK TEZ DZIWNIE SIE WPISUJE
citizen
rok temu
z kaczego gniazda orzeł nie wyleci.
Mój nick
rok temu
Ale paskudny dziadyga!
Jacuś
rok temu
Antoniego schowali na Kolskiej. A gdzie schowają Jarozbawa?
jacek
rok temu
uważam że wynik ok. 70 % jest realny , dlaczego pomyślcie
Stop bolszewi...
rok temu
Twarz Polskiej NEOKOMUNY!!!!!!!@@@
Altruista
rok temu
Sms POMAGAM .dla tego starca!!!!
PiS
rok temu
Kaczyński na wybory wytnie sobie włosy z nosa.
boo
rok temu
Kaczynski jak Breżniew wiecznie zywy, beda go obwozic po miastach i pokazywac jak malpe w klatce.
Kostucha
rok temu
A kaczyniak to wogole jeszcze zyje????
ludź
rok temu
Boże..jakiś frontman, ciekawe gdyby był prawdziwy front, to gdzie by ci wszyscy szukali mysiej dziury, żeby się schować.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić