o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

PiS ustalił strategię przed wyborami. Szef sztabu mówi o roli Kaczyńskiego

24
Podziel się

Jeden z polityków PiS zdradza strategię przed wyborami samorządowymi. 2 września partia planuje swoją konwencję. W kampanii ma się oczywiście pojawić Jarosław Kaczyński, ale nie będzie jej twarzą.

Jarosław Kaczyński ma być szczególnie aktywny jesienią
Jarosław Kaczyński ma być szczególnie aktywny jesienią (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bDzlOgrp

Wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października i 4 listopada. Jak informuje "Rzeczpospolita", Kaczyński ma pojawić się w kampanii, ale frontmanem, który weźmie na siebie główny ciężar kampanii, będzie premier Mateusz Morawiecki. Decyzja w tej sprawie miała zapaść już kilka miesięcy temu.

Oficjalnie prezes ma być bardzo widoczny jesienią. - Prezes Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w tej kampanii, mamy ciekawe pomysły na widoczną, aktywną obecność prezesa Jarosława Kaczyńskiego - mówi dla tygodnika "Sieci" szef sztabu PiS europoseł Tomasz Poręba.

- Jestem w stałym kontakcie z prezesem Kaczyńskim, uzgadniamy wszystkie działania, jakie będziemy podejmować w tej kampanii. Wiemy, że nie wygramy tych wyborów bez prezesa Kaczyńskiego i cieszę się, że jego aktywność będzie tak duża - przekonuje.

bDzlOgrr

Jak tłumaczy rozmówca "Rzeczpospolitej", Kaczyński rzeczywiście będzie widoczny od czasu do czasu, ale tak jak dzieje się to już od wielu tygodni, główny ciężar weźmie na siebie premier Morawiecki.

Wybory samorządowe 2018. Kampania wyborcza wystartowała

W wyborach samorządowych 2018 r. zdecydujemy kto będzie rządził w radach gmin lub miastach na prawach powiatu, radzie powiatu, sejmikach wojewódzkich, radach dzielnicy i osiedla, a także wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W związku z ogłoszeniem przez premiera decyzji o jesiennych wyborach samorządowych partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze.

Mimo że agitacja wyborcza oficjalnie możliwa jest dopiero po ogłoszeniu wyborów, to w Warszawie trwała już od długiego czasu. Według sondaży największe szanse na przejście do drugiej tury wyborów samorządowych 2018 mają kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, a także Rafał Trzaskowski popierany przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

bDzlOgrx

Dla osób startujących w wyborach ważną datą w kalendarzu wyborczym jest 27 sierpnia. Do tego dnia komitety będą musiały zgłosić komisarzom kandydatów na radnych. To umożliwi im zbieranie podpisów i rejestrację list. Termin minie 17 września o północy. Do 26 września możliwe będzie zgłaszanie kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz PKW przyzna numery list do sejmików wojewódzkich, a potem powiatów. Dla chętnych osób, które chcą być kandydatami na członków obwodowych komisji wyborczych, ostateczna data zgłoszeń to 21 września.

Zobacz także: Zobacz także: "Fake, dno, manipulacja". Bartosz Kramek o filmie z udziałem jego żony

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzlOgry
bDzlOgrS
KOMENTARZE
(24)
jack
2 lata temu
Ciężko na to coś ze zdjęcia patrzeć. Tchórz nawet nie przyjął żadnego stanowiska, by prawnie odpowiadać za to co robi.
lol
2 lata temu
Co to za zdjęcie? Włosy w nosie? ahahahaha
Stop bolszewi...
2 lata temu
Twarz Polskiej NEOKOMUNY!!!!!!!@@@
bDzlOgrT
Jacuś
2 lata temu
Antoniego schowali na Kolskiej. A gdzie schowają Jarozbawa?
boo
2 lata temu
Kaczynski jak Breżniew wiecznie zywy, beda go obwozic po miastach i pokazywac jak malpe w klatce.
Najnowsze komentarze (24)
aleksandra
2 lata temu
Panie Kaczyński dziękuję za wszystko co robicie dla ludzi!żałuje tylko że jak moje dzieci były małe rządziła platforma bo gdy mąż dorabiał po pracy żeby było na zakupy dla trojga dzieci to platforma w nagrodę za to .. zabrała mi rodzinne bo dochód przekroczył o parę złotych a studia pochłoneły sporo kredytów
Polak katolik...
2 lata temu
On jeszcze zyje?????? SZKODA
wyborcy
2 lata temu
Kaczyński wydał polecenia jak oszukać Polaków, żeby wygrać wybory. Ktoś z byłych służb mu w tym pomaga. Czy tylko z naszego kraju? Wie o tym Macierewicz.
Pamietamy
2 lata temu
TWARZ MORDERCY....POLSKIEJ DEMOKRACJI....SMOLENSK TEZ DZIWNIE SIE WPISUJE
citizen
2 lata temu
z kaczego gniazda orzeł nie wyleci.
Mój nick
2 lata temu
Ale paskudny dziadyga!
Jacuś
2 lata temu
Antoniego schowali na Kolskiej. A gdzie schowają Jarozbawa?
jacek
2 lata temu
uważam że wynik ok. 70 % jest realny , dlaczego pomyślcie
bDzlOgrL
Stop bolszewi...
2 lata temu
Twarz Polskiej NEOKOMUNY!!!!!!!@@@
Altruista
2 lata temu
Sms POMAGAM .dla tego starca!!!!
PiS
2 lata temu
Kaczyński na wybory wytnie sobie włosy z nosa.
boo
2 lata temu
Kaczynski jak Breżniew wiecznie zywy, beda go obwozic po miastach i pokazywac jak malpe w klatce.
Kostucha
2 lata temu
A kaczyniak to wogole jeszcze zyje????
ludź
2 lata temu
Boże..jakiś frontman, ciekawe gdyby był prawdziwy front, to gdzie by ci wszyscy szukali mysiej dziury, żeby się schować.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić