o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

PiS z tarczą, opozycja na tarczy. Burzliwe obrady sejmowej komisji

21
Podziel się

Sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała wszystkie poprawki opozycji do projektu o SN. Pozytywnie zaopiniowała zaś poprawki PiS. Po zakończeniu blokowych głosowań obrady komisji zamknięto ok. godz. 0.30 w nocy.

PiS z tarczą, opozycja na tarczy. Burzliwe obrady sejmowej komisji
(PAP, Marcin Obara)
bEKTLoWJ

Kłótnie, przekrzykiwania, śpiewanie hymnu czy skandowanie antyrządowych haseł. Po kilku godzinach słownych utarczek sejmowa komisja sprawiedliwości zakończyła obrady. Ostatecznie wszystkie 1300 poprawek do projektu PiS ustawy o SN, które zgłaszała opozycja, zostało odrzuconych w jednym głosowaniu. Zatwierdzono natomiast wszystkie poprawki partii rządzącej.

Poprawki zaproponowane przez prezydenta Andrzja Dudę również zostały pozytywnie zarkomendowane. Chodzi między innymi o to, by regulamin Sądu Najwyższego określał prezydent w drodze rozporządzenia, a nie minister sprawiedliwości. Prezydent ma też wskazywać sędziów SN, którzy pozostaną w tym gremium po wejściu w życie nowej ustawy. Zostanie wydłużone z 14 do 30 dni vacatio legis. Kolejna poprawka zakłada wybór przez Sejm członków KRS większością 3/5 głosów.

Szef komisji Stanisław Piotrowicz z Prawa i Sprawiedliwości, zamykając obrady powiedział, że opozycja chciała zastosować wszystkie środki, włącznie z przemocą, by sparaliżować prace komisji. Dodał, że poprawki będą w czwartek głosowane na forum Izby. - Tu chodzi tylko o zaopiniowanie - mówił.

bEKTLoWL

Opozycja przyjęła to okrzykami: "ORMO, ZOMO, cenzura", "Nie ma zgody na takie metody". "Wprowadzacie dyktaturę pana Kaczyńskiego" - m.in. takie słowa padły w sali obrad.

Część przedstawicieli opozycji otoczyła stół prezydialny. Zapowiedzieli, że będą tam stać, aż przewodniczący zarządzi reasumpcję głosowań. - Pan zachowuje się jak poseł czasów stalinowskich - mówił Borys Budka PO do Stanisława Piotrowicza z PiS. - To wy naruszacie porządek. Łamiecie konstytucję - ripostował Marek Suski z PiS.

O 15.30 rozpocznie się blok głosowań, w którym odbędzie się między innymi trzecie czytania poselskiego projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

bEKTLoXm
KOMENTARZE
(21)
Syn ojca dyre...
4 lata temu
No i odzyskal Putin nastepna republike...teraz kaczynski wyprowadzi nas z uni...wytnie opozycje...i potega Rosji rosnie....Rosjanie to wielki narod !!! Takim nic nie znaczacym kartoflem zalatwili sobie taki smaczny kasek Polske
Syn ojca dyre...
4 lata temu
Z jaka tarcza??? Kaczynski swoja plugawa bolszewicka morde Narodem Polskim wytarl i tyle....teraz zacznie znikac opozycja....wzorem wojka Swiatkowskiego ten opentany psychopata rozprawi sie z wszystkimi lepszymi od siebie
Wstaję z kana...
4 lata temu
Opozycja jest jaka jest, mnie dziwi bierność ludzi. Czy WY nie widzicie gdzie my zmierzamy i co nam szykuje pis. Kiedy się ockniecie ? Jak rachunki za wodę, gaz i prąd wam podskoczą o 50 % ? Tylko wtedy będzie już po wszystkim i nic nie będzie w stanie powstrzymać tego maniakalnego człowieka przed ostatecznym rozwaleniem naszego Kraju. Ludzie !!! Trzeba protestować i wszędzie wszystkim uświadamiać co będzie dalej, jak tego nie powstrzymamy. Młodzi ludzie nie pamiętają jak było kiedyś. Brak wszystkiego, izolacja przed Europą i totalna inwigilacja a pis nam szykuje właśnie taką POLSKĘ. Jeszcze trochę i wyjdziemy z UNII EUROPEJSKIEJ potem Kaczyński wyłączy nam media społecznościowe i zamknie wolne media. CZY TEGO CHCECIE ? Ja KOCHAM nasz kraj takim jakim jest, z wadami i nawet z tymi wszystkimi politykami, którzy pieprzą trzy po trzy, ale nigdy nie zaakceptuję tego co wyprawia pis. JA CHCĘ DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA I WOLNOŚCI. WSTAŃCIE Z KANAPY I ZACZNIJCIE DOMAGAĆ SIĘ SWOICH PRAW !!!!!
bEKTLoXn
Bzdurny tytuł...
4 lata temu
Beznadziejny tytuł , przecież Pis ma sejmową większość , mogą przegłosować dowolną ustawę , opozycja zrobiła co mogła , więc o co chodzi z tym na tarczy , z tarczą ?
CNNN
4 lata temu
Kto przeczyta 1300 poprawek . A jeszcze glosowanie , wczesniej debata . Chcieli sparalizowac sejm i Polakow
emeryt
4 lata temu
Głupszej opozycji nie było jak Polska istnieje, najbardziej aktywnych szumowin należałoby pozbawić mandatu posła bo pzrynoszą wstyd Polsce jak i ich góru niejaki D. Tusk
Saker
4 lata temu
Tego Pana w Slupsku chwalicie ,tez niema Kobity :)
myśl
4 lata temu
Tylko Prawo i Sprawiedliwość jest prawdziwie polskie i narodowe i tylko PIS jest w stanie przywrócić nam godność oraz zapewnić uczciwy i sprawiedliwy kraj z poszanowaniem dla zwykłych ludzi, a także zapewnić dobrobyt i radość życia
NIE DLA PO I ...
4 lata temu
Na konferencji Nowoczesnej słychać, że już spieszą się na urlop.
muuu
4 lata temu
Koniec demokracji czy koniec afer?
ja się pytam?
4 lata temu
zmiany potrzebne natychmiast bo sądy nigdy reformowane nie były od okrągłego stołu i ciągle tkwią w rzeczywistości PRL - tu te wpływy zostały i cześć polityków wraz z sądownictwem one pasują tworzą nadzwyczajną kastę i to nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością - są to sądy atrapy sprawiedliwości -- zmienił się ustrój na demokratyczny to i sądy powinny być zreformowane w myśl tych zasad a nie pozostałość PRL i jeszcze totalna opozycja te kasty broni --wstyd i hańba kto to widział komunistyczne sądy bronić i nie mieli czasu żeby przez 8 lat je zreformować? co robili a teraz protesty , kogo bronią komuny ?
brat kijowski...
4 lata temu
najlepsze jest to że te głąby z kodu i platformesi na serio myślą że mają racje, nie wiedza nawet że niemieckie korporacje dają pieniądzę na strajki w Polsce w obronie "demokracji" haha oby waltz i inne kijowskie poszly pod sąd i rozliczyć jak szarych ludzi, albo jeszcze gorzej bydło antypolskie
Iza
4 lata temu
Oglądałam w nocy transmisje - widzialam co się działo, opozycja wyrywała mikrofony, chciała uniemożliwyć głosowanie, stali i blokowali zamiast siedzieć i głosować. Kiedy jedni głosowali - ci stali i krzyczeli - widać jaka kulturę mają. Jest takie stare przysłowie- .."sama świnia worek drze i sama kwiczy..."
bEKTLoXf
Trwasz
4 lata temu
Całe szczęście że wyborcy PIS to sami starcy i niebawem sami wymra.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić