o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Płaca minimalna 2020. Premier: "To będzie znaczący przyrost"

54
Podziel się

- Chcemy dawać impuls do wzrostu wynagrodzeń w całej gospodarce – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w fabryce płytek "Tubądzin". Przypomniał, że od przyszłego roku pensja minimalna wyniesie 2450 zł.

Premier Mateusz Morawiecki przemawia podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym Ceramika Tubądzin
Premier Mateusz Morawiecki przemawia podczas wizyty w zakładzie produkcyjnym Ceramika Tubądzin (PAP, Grzegorz Michałowski)
bDHReUut

Od tego roku płaca minimalna wynosi 2250 zł. To wzrost o 7,1 proc., czyli o 150 zł, w porównaniu z poprzednim rokiem. A jak będzie w 2020 roku? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do naszych portfelu trafi jeszcze więcej niż teraz.

- Płaca minimalna rośnie zdecydowanie, w przyszłym roku urośnie do poziomi 2450 zł brutto. To znaczący przyrost przez ostatnie 3-4 lata. Chcemy dawać impuls do wzrostu wynagrodzeń w całej gospodarce – mówił szef rządu podczas wizyty w fabryce płytek "Tubądzin".

bDHReUuv

Związki zawodowe (NSZZ "Solidarność", OPZZ i FZZ) proponują, by płaca minimalna wzrosła o 270 złotych, do 2520 złotych brutto, a stawka godzinowa wynosiła 16,50 zł. Postulują także podwyżki w budżetówce o 15 proc.

Znana jest także wspólna propozycja organizacji pracodawców: wzrost minimalnego wynagrodzenia o 137,25 zł, to oznacza kwotę 2387,25 zł i stawka godzinowa 15,60 zł.

Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"
bDHReUuB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHReUuW
KOMENTARZE
(54)
jan
2 lata temu
Obyśmy nie podzielili losy Wenezueli bo to wszystko zmierza w tym kierunku
Marek
2 lata temu
To nie zachęca do glosowania na pisowcow
Polak
2 lata temu
A mali przedsiębiorcy będą płacić od 2020 roku prawie 1500zł ZUS-u! budżetówka natomiast ma wyższą pensję! To chore! Zniszczycie nas i trzeba będzie zamknąć biuro! Tym co mają się gdzie zrzeszyć dajecie forsę, bo jest ich tłum a na nas nakładacie tylko większą daninę! Skąd mamy brać? Opamiętajcie się! Będzie bankructwo za bankructwem i czarna strefa znowu ruszy! Gdybyście obniżyli ten przeklęty ZUS to ludzie sami chętniej zakładaliby małe firmy i to z korzyścią dla innych jak i dla państwa! Obecnie badania i tak robię prywatnie, bo państwowa służba zdrowia to wielkie NIC! z maleńkimi wyjątkami! Dlaczego zabieracie tym, którzy są samodzielni i tyrają 7 dni w tygodniu kosztem rodziny aby się utrzymać a dajecie tym na państwowych stołkach? zwykły nauczyciel pracuje 9 miesięcy w roku a dostaje 13 pensji + dodatki i nagrody! z podstawą 18 h tygodniu ja tyram 4 x tyle i połowę tego zżera złodziejska składka ZUS i podatki! Dokąd to zmierza? dlaczego inni bogacą się naszym kosztem?
bDHReUuX
az
2 lata temu
Spróbuj przeżyć za te pieniądze przy takich cenach w sklepie. Morawiecki to zguba Polaków.
Michał szczep
2 lata temu
I ZUS pójdzie tak w górę, że już się odechciewa prowadzić działalność
Najnowsze komentarze (54)
kacha
2 lata temu
Ooo super ciekawe czy wszyscy dostaniemy 270 zł do wynagrodzenia czy zaczynamy zarabiać jak nowy pracownik i ... cała reszta zadowolona że zarabia tyle samo :)
Nasz Pinokio
2 lata temu
Ci co chcą dać , to dają i o tym tyle się nie rozwodzą . Tutaj jest ważniejsza propaganda o darowizny . Pycha kroczy przed upadkiem .
ja
2 lata temu
bądż optymistą myśl pozytywnie a będzie ok
lota
2 lata temu
pinokio
Anna.
2 lata temu
Łatwo dawać cudze !!! Rozdawnictwo i co dalej ? Jak te dziury załatamy my i nasze Dzieci ?
as
2 lata temu
W tej chwili to podwyżki obejmują jedynie parlamentarzystów, kolesi w spółkach i ceny w sklepach! Te wszystkie 500+ giną przy podwyżkach art. spożywczych, a dojdzie jeszcze energia...
rusz dudę i w...
2 lata temu
Zadufani w M. Morawieckim jak wejdą na YT na vloga Dr. Zbigniewa Kękusia pt. PPP (po prostu Polak ) to im klapki z oczu spadną i przestaną bredzić na jawie .
abc
2 lata temu
Znaczący wzrost to będzie, ale cen w sklepach...
bDHReUuP
dr
2 lata temu
Najpierw stop podwyżkom a później podniesienie płac.
sa
2 lata temu
A do przyszłego roku będzie tyle podwyżek że ta podwyżka płac będzie nic nie warta ludzie nie dajcie się nabierać.
Artur
2 lata temu
fajnie że więcej kasy będą mieli zwykli ludzie PO myślała tylko o własnych kieszeniach i bossów mafii vatowskich na szczęście się to skończyło
fds
2 lata temu
Co z tego, że płaca minimalna wzrośnie, jak i ceny przez to wzrosną, jedynym wygranym jest rząd, który ściągnie więcej z podatków ukręcając przy tym głowy niejednemu przedsiębiorcy czy pracownikowi.
kierowniczka ...
2 lata temu
zlikwidujcie te wszystkie dodatki, wróćcie do jednakowych składek i nie podnoście pensji. przez te 300 plus i 500 plus nie stać mnie na zakupy w sklepie dla siebie i córki, rachunki też muszę opłacić i coś na tyłek nam kupić. Mydlicie ludziom oczy, pieniądze wydajecie nasze! z budżetu nygusów mam utrzymywać?!? nie będę nigdy za naszym rządem!!! chcecie mieć drugie Niemcy czy Francję? Najpierw niech ludzi pójdą do pracy, a dopiero później przydzielajcie zasiłki!
Janka
2 lata temu
a za obietnice zapłacą pracodawcy, co prawda później to odczują konsumenci czyli kupujący wytworzony towar, którego cena musi wzrosnąć skoro wzrosną koszty produkcji.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić