REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła13.08.19 (11:33)

Placido Domingo oskarżony o molestowanie. Gwiazdor zareagował

9 kobiet oskarżyło Placido Domingo o molestowanie seksualne. Utrzymują, że gwiazdor opery przez lata je nękał i składał niemoralne propozycje. Do wydarzeń miało dochodzić na przestrzeni ostatnich 30 lat.
East News

Kobiety, które oskarżają Placido Domingo o molestowanie to 8 śpiewaczek i 1 tancerka. Ich historie są do siebie bardzo podobne, wszystkie zgodnie zeznają, że do molestowania miało dochodzić podczas kontaktów służbowych. Niektórym Placido Domingo miał składać propozycję występów i ról w zamian za spotkania i randki. Część z nich dodało, że w czasami je obłapiał i zmuszał do całowania.

Lunch biznesowy nie jest dziwny, ale gdy ktoś próbuje trzymać twoją rękę podczas lunchu biznesowego, jest dziwne. Lub gdy kładzie rękę na kolanie, jest trochę dziwne. Zawsze w jakiś sposób dotykał i zawsze całował – powiedziała agencji Associated Press jedna z pokrzywdzonych.

REKLAMA

Oprócz pokrzywdzonych kobiet AP rozmawiało z innymi artystami. To około 30 śpiewaków, tancerzy i osób pracujących za kulisami, które stwierdziły, że były świadkami niestosownego zachowania Placido Domingo.

Zobacz także: Krzysztof Sadowski molestował nieletnich? Mamy komentarz wiceministra PiS

Wszystkie kobiety dodają także, że nigdy nie otrzymały obiecanych ról i grantów. Zastrzegają również swoją anonimowość w obawie, że będą nękane czy poniżane w związku z oskarżeniami.

Placido Domingo wydał już specjalne oświadczenie. Nie przyznaje się do winy i ubolewa nad faktem, że ktoś mógł się źle przez niego poczuć.

Mimo to bolesne jest to, iż mogłem kogoś zdenerwować lub sprawić, że poczuje się niezręcznie - bez względu na to, jak dawno temu to było i pomimo moich najlepszych intencji. Wierzyłem, że wszystkie moje oddziaływania i relacje były zawsze mile widziane. Ludzie, którzy mnie znają lub którzy ze mną pracowali, wiedzą, że nie jestem kimś, kto celowo skrzywdziłby, uraził czy zawstydził kogokolwiek (...) Zdaję sobie sprawę z tego, że zasady i standardy, według których jesteśmy i powinniśmy być oceniani dzisiaj, są bardzo różne od tych z przeszłości. Mam wielkie szczęście i zaszczyt, że moja kariera w operze trwała ponad 50 lat i utrzymam najwyższe standardy - powiedział w oświadczeniu.

78-letni Placido Domino zagrał ponad 150 ról operowych w ponad 4 tys. występów co jest rekordową liczbą. Jest jednym z najsławniejszych śpiewaków operowych, a ludzie z branży niezwykle go szanują i określają mianem, wspaniałej osoby i promotora sztuki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij