Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marcin Borciuch
|

Plácido Domingo wystąpi w Polsce. Wiemy, gdzie go zobaczymy

1
Podziel się:

Plácido Domingo wystąpi wkrótce w Polsce. Choć w USA z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne odwołują jego występy, to jednak agencje eventowe w naszym kraju nie bały się ściągnąć do nas czołowego śpiewaka operowego. Znamy szczegóły jego występu.

Placido Domingo wystąpi w Polsce
Placido Domingo wystąpi w Polsce (Getty Images)

Plácido Domingo w ostatnich miesiącach musi odpierać zarzuty od 20 kobiet, które oskarżają go o molestowanie seksualne. Coraz więcej oper w USA decyduje się odwołać występy śpiewaka, by nie naruszać swojego wizerunku. Ostatnio Domingo zerwał współpracę z nowojorską Metropolitan Opera i zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego opery w Los Angeles. Mimo to Europa nie odwraca się od niego plecami.

Zobacz także: ZOBACZ TEŻ: "Big Brother": Mateusz opowiedział o uzależnieniu od narkotyków

Artysta wystąpi 22 grudnia w Tauron Arenie w Krakowie. Stolica Małopolski jest na trasie jego europejskie tournée. Pojawi się także na scenie w Royal Opera House w Londynie, w La Scali w Mediolanie i operze w Salzburgu.

- Rozumiemy powagę sytuacji i wagę zarzutów, jednak kierując się zasadą domniemania niewinności i doceniając Plácido Domingo jako artystę, nadal przygotowujemy się do koncertu 22 grudnia, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem - mówiła Anna Czerniejewska w firmy JVS Group, która odpowiada za organizację występu.

Plácido Domingo wystąpi razem z Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia. - Jestem bardzo poruszony całą sprawą i z niepokojem zarówno on, jak i inni pracownicy kierowanej przez niego instytucji śledzą rozwój wypadków. Oskarżenia wobec artysty nie zostały dotąd udowodnione - mówił Jerzy Dybał, dyrektor orkiestry.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Bicz Boży
3 lata temu
Mnie już znudziły te oskarżenia kobiet o molestowanie. Większość to próba wyrwania kasy lub szukanie celebryckiej sławy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić