REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Krystian Winogrodzki31.08.18 (22:40)

Planował zamach na premier Wielkiej Brytanii. Został skazany na dożywocie

Naaimur Zakariyah Rahman, człowiek który planował zabić Theresę May w ataku samobójczym spędzi w więzieniu minimum 30 lat. Po tym okresie może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.
Christopher Furlong / Getty Images

21-latek chciał zdetonować bombę przy bramie Downing Street, rezydencji i biurze Premier Wielkiej Brytanii. Następnie Naaimur Zakariyah Rahman planował zabić Theresę May przy użyciu noża lub pistoletu. Mężczyzna został uznany winnym i skazany na dożywocie z możliwością wcześniejszego zwolnienia po 30 latach - podaje portal bbc.co.uk.

Rahman został skazany w zeszłym miesiącu za przygotowywanie aktu terroryzmu. Sędzia argumentował to faktem, że gdyby nie został aresztowany, z pewnością przeprowadziłby zamach. 21-latka ujęto w ramach tajnej operacji z udziałem MI5 i FBI. Zatrzymanie nastąpiło chwilę po tym, jak przejął torbę i kurtkę od tajnego agenta, która miała być wyposażona w materiały wybuchowe.

REKLAMA

Mężczyzna został zrekrutowany przez ISIS. Kontaktował się z nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych, jednak nie widział, że brał udział w "ustawce" służb. - Chcę przeprowadzić zamach samobójczy w Parlamencie. Chcę spróbować zabić Theresę May - mówił Rahman. Kurtka z fałszywym ładunkiem miała spowodować podobny efekt do zamachu w Manchesterze, gdzie zginęły 22 osoby.

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Źródło: bbc.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij