o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Klaudia Stawska
|

PlayStation 5 zapowiedziane oficjalnie. W tle stało się coś nieprzyjemnego

3
Podziel się

Wiadomość o dacie premiery PlayStation 5 ucieszyła tysiące graczy. Jednak o wiele mniej pozytywne nastroje mieli pracownicy Sony działający przy projekcie PS5. Firma podjęła decyzje o restrukturyzacji.

Po ogłoszeniu premiery PS5, Sony zdecydowało się na restrukturyzację
Po ogłoszeniu premiery PS5, Sony zdecydowało się na restrukturyzację (WP.PL)
bECxfZWZ

Radosna wieść dla wszystkich fanów marki PlayStation o następnej generacji konsol raczej nie zostanie równie ciepło zapamiętana przez sporą część pracowników oddziału Sony Internactive Entertainment. Europejski oddział z dnia na dzień musiał zwolnić dziesiątki osób. Odbyło się to tego samego dnia, co ogłoszenie daty premiery PS5.

Jak donosi VGC, Sony Interactive Entertainment Europe zostanie poddane restrukturyzacji, w wyniku której pracę straci dziesiątki osób z kilku działów. Zmiany dotkną przede wszystkim osoby pracujące w marketingu i dziale PR. Z informacji VGC wynika, że również niektórzy pracownicy amerykańskiego oddziału stracili posadę.

Zobacz także: Zobacz też: Strefa Sony/PlayStation na Gamescom 2019
bECxfZXb

Z dotychczasowych informacji wynika, że zmiany mają na celu ujednolicenie poszczególnych oddziałów, co oznacza prawdopodobnie zwiększenie wpływów Sony Interactive Entertainment America i zmniejszenie autonomii pozostałych oddziałów.

Decyzja Sony odbiła się szerokim echem w branży. Na wiadomość zareagował nawet Aaron Greenberg, odpowiedzialny za marketing konsoli Xbox. Na swoim Twitterze zachęca zwolnionych pracowników Sony, aby rozpoczęli pracę w Microsofcie.

bECxfZXh

W zeszłym tygodniu swoje odejście z firmy ogłosił też Shawn Layden, dotychczasowy przewodniczący Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios.

bECxfZXC
KOMENTARZE
(3)
Zipek
2 lata temu
To zdjęcie mnie zdziwiło.
Krzesło
2 lata temu
Zapraszam do pracy w Amazon
asdfsadfsaf
2 lata temu
przecież konsolę płodzi amd w całości od zera sony tylko swoje logo naklei
bECxfZXD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić