o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Płock. 19-latek zmarł po interwencji policji. Funkcjonariusze z zarzutami

37
Podziel się

Płock. Dwóch funkcjonariuszy usłyszało zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych, narażenie 19-letniego mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Mieszkaniec Łodzi zmarł kilkanaście godzin po interwencji policji.

Płock. Śmierć 19-latka, policjanci z zarzutami
Płock. Śmierć 19-latka, policjanci z zarzutami (WP.PL, Maciej Stanik)
bDYwnGFx

O sprawie informuje Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Co więcej, jeden z funkcjonariuszy usłyszał dodatkowo zarzut poświadczenia nieprawdy w protokole doprowadzenia pokrzywdzonego w celu wytrzeźwienia do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Oprócz funkcjonariuszy zarzuty postawiono również lekarce płockiego szpitala oraz ratownikowi, który kierował zespołem karetki pogotowia. Grozi im do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy: zdarzenie miało miejsce w nocy z 20 na 21 czerwca w Płocku. Mężczyzna spędzał czas z znajomymi. Po północy między nimi a inną grupą doszło do kłotni, 19-latek został uderzony. Stracił przytomność po uderzeniu z twardym podłożem.

bDYwnGFz
Zobacz także: Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

Na miejsce przyjechała policja i zespół ratownictwa medycznego. Początkowo funkcjonariusze odwołali w rozmowie z dyspozytorem pogotowia przyjazd karetki. Jednak znajomi 19-latek przekonywali, że jego stan jest zły. Innego zdania byli ratownicy. Uznali, że spożywał alkoholu i nie ma przeciwwskazań by przekazać go patrolowi policji, który zdecydował o zatrzymaniu mężczyzny. Poświadczyła to jedna z lekarek z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

bDYwnGFF

Płock. Biegli wskazują na przyczynę śmierci 19-latka

Stan 19-latka zaczął pogarszać się po przewiezieniu do Komendy Miejskiej Policji. Około godziny 5 znów trafił do szpitala. Był nieprzytomny. Tym razem lekarze stwierdzili bardzo rozległe obrażenia głowy. Podjęto działania, jednak 22 czerwca (dzień po zatrzymaniu) mężczyzna zmarł.

Śledczy ustalili, że 19-latek zmarł na skutek rozległego urazu czaszkowo-mózgowego, co wynikało z błędnej oceny, iż jego stan jest konsekwencją spożycia alkoholu. Jednak jak wynika, z opinii wydanej przez biegłych, skala doznanych obrażeń była tak duża, że nie gwarantowała możliwości uratowania życia - nawet w przypadku szybszego udzielenia pomocy medycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYwnGFG

Źródło: RMF FM

bDYwnGGa
KOMENTARZE
(37)
khg
2 lata temu
narażenie 19-letniego mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. oni go narazili? styropianowy kraj gdzie ksieza moga molestowac dzieci a ministry latac ile chca
karo
2 lata temu
Stracił przytomność po uderzeniu z twardym podłożem.
Obywatel
2 lata temu
Czy policjanci mają wiedzę specjalistyczną w zakresie medycyny? Skoro obecny na miejscu lekarz i ratownik nie widzą przeciwskazań do przekazania danej osoby policji celem doprowadzenia do izby wytrzeźwień to kimże jest policjant, żeby kwestionować ich zdanie. Z artykułu wynika, że gdy 19 latek poczuł się gorzej został przewieziony do szpitala. Nie ma mowy o fizycznym znęcaniu się czy biciu mężczyzny przez policjantów. Nie wiem skąd zarzuty dla nich. Co innego poświadczenie nieprawdy...
bDYwnGGb
W W p0p 90 00...
2 lata temu
Podpniewki ppniewy ppniewy 0 ppniewy ppniewy 0
Pp
2 lata temu
Plp Pp Pp0 Pp Pp Ppplpl0l Pp Pp Pp Llp0l P L0l0l0lplp na na na 0 L0l0 W na Pl0l0 0lp0 00 00 L0p0l00pl0lp 00 L0p0l00pl0lp 00 W Ll0 Ooo razie Napisał 0lp0 L0p0l Pl0l0 90 000 L Premiks l0l0 99-300 l0 Nr PP L0l0 Ppl
x15
2 lata temu
Brakuje a artykule wyjaśnienia: - Czy poszkodowany był przytomny jak go zabierali - dlaczego zatrzymano tego poszkodowanego, a nie tego kto go uderzyl - co mówił sam poszkodowany, o ile był przytomny
Jwp
2 lata temu
A 19 zmarł PO BÓJCE A NIE INTERWWNCJI CONSUGERUJE TYTUŁ.. aŁtorze śmieszny....
Jwp
2 lata temu
Lekarz pogotowia NIE WIDZIAŁ PRZECIWWSKAZAŃ....to gdzie tu wina policjantów......hmm..........
gość
2 lata temu
Patologia w służbie zdrowia, patologia w policji i polityce, kwa zróbmy wreszcie porządek w tym naszym kraju bo skończy się głupio i krwawo, a gałęzie na drzewach ugną się pod ciężarem winnych tego bałaganu.
Artur
2 lata temu
Dożywocie dla policjantów ratowników i lekarza. Taka odpowiednią dla nich kara
Ja
2 lata temu
Zawsze tak będzie się działo,dla tego, że każdy ,,bandyta'' w mundurze w trakcie interwencji nie ma Szacunku i nie czuje Respektu do Obywatela - ponieważ jest w 100% chroniony przez ,,system'' a Wy NIE !!! Będą Was bić i Mordować, ponieważ 98% z Was - jest nikim dla nich... Pozdrawiam Obywateli RP.
Lechu
2 lata temu
Słabych mamy młodzieńców. Ale ten fakt, potwierdza tylko to, że w kraju nadal jest "milicja". Do Policji, to im jeszcze duuuuuużo brakuje.
gość
2 lata temu
Nasza słuzba zdrowia jest tylko do brania ogromnej kasy z podatników. Człowieka traktują jak przedmiot, kiedy wreszcie się to skończy. Kiedy ta pani będzie pozbawiona praw wykonywania zawodu.
bDYwnGFT
pawel
2 lata temu
następne niewiniątko ...coś się odwróciło w jego życiu ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić