o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

PO i Nowoczesna. Jest decyzja o wspólnym klubie

0
Podziel się

W Warszawie odbywa się wspólne posiedzenie rad krajowych PO-KO i Nowoczesnej. Schetyna ogłosił wspólny klub z Nowoczesną. Zapowiedział, że w czerwcu ruszają w Polskę i tworzą nowy sztab. Przed obradami protestują Obywatele RP.

Warszawa. Wspólna Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej
Warszawa. Wspólna Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej (East News)
bECEtESt

- Razem z Radą Krajową Nowoczesnej postanowiliśmy utworzyć wspólny klub parlamentarny i zacieśnić współpracę naszych struktur. Zbieramy wszystkich ludzi dobrej woli. Będzie nas coraz więcej, a nie mniej. Z tej drogi nie ma odwrotu - powiedział Grzegorz Schetyna.

bECEtESv

- Gwarantuję wam jedność. Koalicja jest i będzie. Nie ma alternatywy dla zjednoczonej opozycji - podkreślił i zapowiedział utworzenie nowego sztabu i profesjonalnego zaplecza. - W nowym sztabie znajdą się wybitni fachowcy, ludzie: i energiczni, i profesjonalni - dodał Schetyna.

Lubnauer: to jest koniec początku

- Doprowadzimy do zmian w niszczonym przez PiS systemie ochrony zdrowia, które zapewnią lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom odpowiednie wynagrodzenie i warunki pracy, a pacjenci bedą mieli prawo do leczenia na najwyższym europejskim poziomie - mówił na radzie krajowej Katarzyna Lubnauer.

bECEtESB

- Mamy ideę: chcemy w ciągu najbliższych ośmiu lat uczynić Polskę najlepszym do życia krajem w całej Unii Europejskiej. Chcemy by Polacy rozmawiając ze swoimi znajomymi z innych krajów czuli dumę, że przyszło im żyć w Polsce. Wiemy jak to zrobić - przekonywała.

Dodała też, że jest to "koniec początku".

Trzaskowski: Nasza opowieść jest o tym, żeby być blisko ludzi

- Siła partii, która idzie po władze to różnorodność, a nie udawanie, że mamy jedno zdanie w każdej sprawie. Będziemy odważni i nie będziemy wstydzić się tego, że walczymy o wartości - tłumaczył Rafał Trzaskowski.

bECEtESC

Powiedział, że "nie każdy z nas musi chodzić na parady równości, ale każdy powinien szanować mniejszości. Nie każdy musi chodzić do kościoła, ale każdy musi szanować tradycję".

Demonstrują Obywatele RP

Przed budynkiem, w którym odbywa się rada krajowa demonstrują Obywatele RP.

bECEtESD

Obywatele RP przyszli z konkretnymi rządaniami. Domagają się zorganizowania międzypartyjnych, otwartych dla wyborców prawyborów, które wyłonią wspólną listę.

- Od paru lat domagamy się uruchomienia demokratycznego procesu, w ramach którego cała opozycja pójdzie do wyborów zjednoczona, ale też będą demokratyczne procedury, wyłaniające tę wspólną listę i kandydatów - powiedział w Polsat News lider Paweł Kasprzak.

Burza w Nowoczesnej

Tymczasem nastroje wewnątrz Nowoczesnej są coraz bardziej napięte. Jej działacze zbierają podpisy pod listem otwartym, w którym sprzeciwiają się fuzji z PO. "Nie chcemy tego i się na to nie zgadzamy" - piszą.

bECEtESE

"Dziś formalne lub nieformalne wchłonięcie Nowoczesnej przez Platformę Obywatelską będzie kolejnym ciosem, który zabije w Polakach nadzieje" - czytamy w liście otwartym działaczy Nowoczesnej, do którego dotarła WP.

- Biorąc pod uwagę różne wrażliwości członków Nowoczesnej, to jest proces, nad którym musimy pracować, jeżeli ma dojść do tej bliższej współpracy. Czy to będzie połączenie klubów… akurat ja uważam, że to by się bardzo przydało - mówił z kolei wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej w TOK FM.

Sprawę komentowała także w RMF FM polityk PO i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Do końca przyszłego tygodnia będą podjęte decyzje. Wydaje mi się, że to naturalne, bo tak wiele nas łączy, współpraca jest dobra, razem będziemy silniejsi - powiedziała.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECEtESW
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić