o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Po kontroli escape roomów czas na zmianę przepisów. Jest projekt MSWiA

0
Podziel się

Po tragedii w Koszalinie MSWiA przeprowadziło kontrolę popularnych escape roomów. Resort jednak idzie krok dalej. Pojawiło się rozporządzenie ministra w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków.

Tragedia w koszalińskim escape roomie
Tragedia w koszalińskim escape roomie (East News)
bDHILRVh

O zmianach w przepisach informuje RMF FM. Projekt rozporządzenia szefa MSWiA zakłada m.in., że właściciel lub zarządca obiektu, w którym prowadzona jest działalność o charakterze rozrywkowym, np. escape roomy, powinien przed rozpoczęciem takiej działalności, a później co najmniej raz na dwa lata przeprowadzać praktyczne sprawdzanie organizacji ewakuacji ludzi. Właściciel powinien również sprawdzać wymagania ochrony przeciwpożarowej.

Wcześniej resort przeprowadził kontrolę "pokojów zagadek" na terenie całego kraju. W 87,5 proc. takich lokali stwierdzono nieprawidłowości w związku z ochroną przeciwpożarową. Z tego powodu zamknięto 13 proc. sprawdzonych placówek.

Przypomnijmy, że w pożarze escape roomu w Koszalinie zginęło pięć 15-latek i poważnie ucierpiał 25-letni pracownik obiektu. Sprawę bada prokuratura, jednak po kontroli straży pożarnej okazało się, że w koszalińskim escape roomie było "wiele zaniedbań". Urządzenia grzewcze znajdowały się zbyt blisko materiałów łatwopalnych, a instalacje elektryczne były prowizoryczne. Nie było również drogi ewakuacji.

bDHILRVj

Postawiono już pierwsze zarzuty ws. tragicznego pożaru w Koszalinie. Usłyszał je Miłosz S., który jest wnukiem kobiety, która zarejestrowała działalność gospodarczą i prowadziła escape room. Mężczyzna odpowie za umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślne doprowadzenie do śmierci osób, które zginęły w pożarze. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHILRVK
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić