o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kacper Krysztofik
|
aktualizacja

Po śmierci matki wstrzymano wypłatę 500+

12
Podziel się

Trudno uwierzyć w to, jak bezduszna potrafi być biurokracja. Przekonało się o tym rodzeństwo z Grudziądza, które było wychowywane przez samotną matkę. Kobieta pobierała zasiłek 500+, sztandarowy projekt PiS w ostatnich wyborach. Kiedy zmarła, wypłatę świadczeń wstrzymano.

Po śmierci matki wstrzymano wypłatę 500+
(PAP)
bDZnEpdx

Po śmierci samotnej matki Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie natychmiast wstrzymał wypłatę zasiłku. Jak poinformowała Monika Łagoda z grudziąckiego MOPRu, zgodnie z przepisami, trzeba było wstrzymać finansowe wsparcie, ponieważ zmarła osoba, która otrzymała decyzję o przyznaniu świadczenia.

Dwójkę osieroconych dzieci przygarnęła ich babcia. Niestety kobieta utrzymuje się z niewielkiej emerytury, która jest dalece niewystarczająca dla potrzeb całej trójki. Dlatego złożyła wniosek do sądu o ustanowienie jej rodziną zastępczą dla swoich wnuków, by móc ponownie pobierac świadczenia. Jednak przyznanie jej takiego statusu wcale nie zapewnia otrzymania zasiłku w postaci 500+. Dlaczego?

bDZnEpdz

Okazuje się, że według prawa osoby sprawujące pieczę zastępczą, są wyłączone z programu 500+. Jedyne co babcia dwójki sierot może zrobić, to złożenie wniosku o dodatek wychowawczy przysługujący dzieciom pozostającym w pieczy zastępczej, który również wynosi 500 zł, ale bez względu na to ile dzieci urodziło się w czasie jednego porodu. Pocieszające jest, że dodatek ten uprawnia do otrzymania także innych świadczeń.

Źródło: Gazeta Pomorska

bDZnEpea
KOMENTARZE
(12)
Krystel
4 lata temu
Jak to jest Ci c9 aspiryna dzieci zostają 500+ i jest Oki ale babcia przygarnia wnuki bo córka zmarła to dla niej wielkie wyzwanie w sile wieku powinni jej pomuc przecież babcia nie przepije ich jak niektórzy co zostają 500+
antypis
4 lata temu
Cały PiS, dobra mina do złej gry. Będziemy o wszystkim pamiętać przy urnach, a po wyborach ruszą budowy więzień i placów egzekucji dla pisowców i jego elektoratu
hela
4 lata temu
Co za bzdura moja kolezanka jest babcią i rodziną zastępczą i dostaje 500 dlaczego ,
bDZnEpeb
mm
4 lata temu
pan pismak poszperał by w przepisach to by wyczytał 500+ przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym i tyle ,kobieta zmarła to wiadomo że niemożna wypłacać wnioskodawcy bo go nie ma.
Żydowiecki
4 lata temu
Normalnie szok Baba od tak sobie zmarla Jak mozna byc tak lekkomyslnym majac 2 dzieci i swiadomosc ze u wladzy PIS i bezdzietny kawaler Jaroslaw wlasciciel kota co przespal stan wojenny
Ewka
4 lata temu
Do zwolenikow PO!.Jak macie dume i honor to dlaczego pobieracie 500+,wasz donald nie dal?. Oj falszywce.Haha.
Daleko nam do...
4 lata temu
Nierozumiem tu czegos. Te 500+ przeznaczone jest na dzieci, czy ich rodzicow?
sewreyn
4 lata temu
Tak to jest jak baby siedzą w biurach. Do garów i sprzątania.
iza
4 lata temu
"Trudno uwierzyć jaka bezduszna może być biurokracja", raczej trudno uwierzyć jak stronniczy może być dziennikarz...
marek
4 lata temu
Panie Kacper Krzysztofik - słaby artykuł, miało pokazać jak to niedobre PIS odbiera 500 plus. A przepisy są jasne, 500+ wypłacane jest rodzicowi. Jeśli ten zmarł, to niby komu, umarłemu rodzicowi mają wypłacać?
magda
4 lata temu
Szkoda, że matka zmarła, ale trudno żeby nadal odbierała pieniądze. Teraz babcia będzie sprawować opiekę i babcia będzie dostawać takie same pieniądze na dzieci (500 zł), plus inne zapomogi. Robicie sensacje tam gdzie jej nie ma.
małgośka
4 lata temu
Matka zmarła to komu mają wypłacać? Jeśli babcia będzie stanowić pieczę zastępczą to ona dostanie 500 zł na każde dziecko jako dodatek wychowawczy i tyle. Co zmarłej matce nadal mieli wypłacać? Czym się tu emocjonować?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić