Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Sikora
Kamil Sikora
|

Po spadkach PiS "Wiadomości" zamówiły swój sondaż. Partia Kaczyńskiego znowu na czele

150
Podziel się:

Wydaje się, że redakcja "Wiadomości" przestała uważać sondaże za narzędzie manipulacji. Dziennik zamówił swój sondaż, który przeprowadzono w piątek 28 kwietnia. Wynika z niego, że PiS ma 31 proc. poparcia, a PO 29. Do Sejmu weszłoby jeszcze ugrupowanie Kukiz '15 oraz SLD.

"Wiadomości" opublikowały nowy sondaż
"Wiadomości" opublikowały nowy sondaż (tvp, Wiadomości TVP)

Prawo i Sprawiedliwość znowu przed Platformą Obywatelską. Takie są wyniki najnowszego sondażu Kantar Public zaprezentowanego w "Wiadomościach" TVP. Partia rządząca wróciła na prowadzenie, może liczyć na 31 proc. głosów. Największa partia opozycyjna ma 2 pkt. proc. mniej. Do Sejmu weszliby jeszcze politycy Kukiz '15, którzy mogą liczyć na 9 proc. głosów oraz SLD (5 proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazła się Nowoczesna, na którą chciałoby zagłosować 4 proc. badanych. Po 2 proc. mają Partia Wolność, PSL i Partia Razem. 16 proc. badanych nie wie jeszcze na kogo oddałoby swój głos. Biorąc pod uwagę tylko zdecydowanych wyborców wyniki są następujące: PiS - 37 proc., PO - 34 proc., Kukiz '15 - 11 proc., SLD - 6 proc., .N - 4 proc., Wolność - 3 proc., PSL - 2 proc., Razem - 2 proc.

Ostatnie kilka dni to wysyp sondaży. Najnowszy opublikowały "Wiadomości" TVP. I to pomimo tego, że w przeszłości wielokrotnie kwestionowały wiarygodność tego sposobu badania. Badanie przeprowadzono 28 kwietnia, a więc już po tym, jak przez media przetoczyła się burza po publikacji sondażu wskazującego pierwszą od dwóch lat wygraną PO. Zwolennicy PiS atakowali firmę, która przeprowadziła badanie, zarzucając jednemu z jej dyrektorów związki z PO. Jak informowali nas przedstawiciele firmy, ta osoba w ogóle nie zajmuje się sondażami politycznymi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(150)
nick
5 lata temu
no jak tvpis ogłasza 31:29 to jest w rzeczywistości dobrze!!!
dojna zmiana
5 lata temu
Sukcesy rządu: Szydło jezdzi po instrukcje (ostatnio do Merkel) i nad niczym nie panuje Macierewicz wykańcza Polską armie Zalewska wykańcza edukacje Waszczykowski wykańcza pozycje polski na arenie miedzynarodowej Szyszko wykańcza puszczę i polskie drzewa Ziobro wykańcza niezawisłe sądy Radziwił wykańcza in vitro i polskie szpitale Gliński wykończył Muzeum II Wojny i wykańcza kulture Sukcesy PISu i ich współpracowników: Misiewicz poniżył Polską armie Piotrowicz wykończył Trybunał Konstytucyjny Kurski wykończył TVP Berczyński wykończył Caracale Chazan wykańcza kobiety Rydzyk wykończył Polski kościół Kaczyński wykończył dorobek Polski ostatnich 27 lat Codziennie afery mniejsze lub większe,misiewicze,kolesiostwo,nepotyzm i zakłamanie,ilości skasowanych limuzyn nikt już nie liczy...prawdziwa dojna zmiana...
lik
5 lata temu
obniżenie podatku CIT z 18% do 15% - PKB prognozowany na ten rok 3,4% - bezrobocie w okolicach 8% - rośnie konsumpcja wewnętrzna i produkcja - obcięto ubeckie emerytury - obniżono wiek emerytalny - spółki Skarbu Państwa zwiększyły swoją wartość aż o 44 mld złotych - największy w historii program demograficzno-społeczny 500+ - wprowadzenie podatku bankowego - wprowadzenie podatku od sklepów wielkopowierzchniowych (aktualnie zablokowany przez "życzliwą" unię) - wzrost ściągalności VAT rok do roku za pierwszy kwartał o 40 mld zł - stanowczy sprzeciw wobec zakłamywania historii, gdzie powinno być: "niemieckie obozy koncentracyjne" - ograniczenie wysokich zarobków w spółkach Skarbu Państwa - wyrównanie do ok. 50% polskiego kapitału w sektorze bankowym - niebawem obniżenie składek ZUS dla najmniej zarabiających - na dniach niezbędna reforma skostniałego i przestarzałego, pełnego patologii sądownictwa - wprowadzenie systemu obrony terytorialnej - wzmocnienie wschodniej flanki NATO - na dniach
gość
5 lata temu
POmyleńc.. nie w smak,że PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ po kolei spełnia wszystkie przedwyborcze obietnice!
cyklon b
5 lata temu
Pis i Kurski powinni wiedzieć że z g.n.a bata nie ukręcisz.
nik
5 lata temu
I znowu udowadnia peowcy jakimi sa ograniczonymi burakami. Bo wedlug nich, jak oni zleca i zaplaca zeby sondaz byl gut, to jest uczciwie, ale jak inni zaplaca za sondaz i jest korzystny to jest oszustwo. Wasza naiwnosc i slepa wiara w media was poprostu psychicznie konczy.
antyfan
5 lata temu
chociaż jakaś równowaga. tvnowskie prognozy przed wyborami prezydenckimi też były śmieszne i jeszcze wyższe...
Gość
5 lata temu
Nie bójcie się PIS-u. W najgorszym razie mogą Was zabić. Nie bójcie się przyjaciół Saryusza-Wolskiego i Gowina. W najgorszym razie mogą Was zdradzić. Bójcie się hierarchów kościelnych. Oni nie zabijają, nie zdradzają, ale za ich zgodą mord i zdrada istnieją na świecie.
Trip
5 lata temu
Bronek też prowadził...
marek
5 lata temu
pisowcy po co wam święto 3 maja ? :-) i dzień flagi ? jak wszystko podeptaliście :-)
Gość
5 lata temu
Demokracja w Polsce poszła w PIS - @du
Józio Kajwloz
5 lata temu
Hahaha ale jaja. Kurski się postarał. Po co te kłamstwa
antykomunista
5 lata temu
Jedyna słuszna partia, jedyna słuszna idea. PRL-PIS. PISkomuchy.
antykomunista
5 lata temu
Jedyna słuszna partia, jedyna słuszna idea. PRL-PIS. PISkomuchy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić