o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Po wybuchu w Szczyrku. Wstępne wyniki sekcji zwłok

3
Podziel się

Ofiary wybuchu gazu w Szczyrku zginęły od razu po wybuchu - wynika ze wstępnych wyników sekcji zwłok czterech osób. We wtorek biegli badać będą szczątki pozostałych ludzi, którzy zginęli w katastrofie.

Po wybuchu w Szczyrku. Wstępne wyniki sekcji zwłok
Po wybuchu w Szczyrku. Wstępne wyniki sekcji zwłok (Agencja Gazeta, Grzegorz Celejewski)
bEseADCJ

Rodzina, która zginęła w wybuchu gazu w Szczyrku, nie miała żadnych szans na ucieczkę. Po przebadaniu czterech ciał wiadomo, że ich śmierć była nagła - informuje fakt24.pl. Z ustaleń biegłych wynika, że mieszkańcy zawalonego budynku zginęli natychmiast.

Na wtorek zaplanowano sekcje zwłok czterech kolejnych ofiar. - Czekamy też na wyniki badań genetycznych, które pozwolą na ustalenie tożsamości ofiar. Biegli powinni w ciągu najbliższego tygodnia dostarczyć nam taką opinię - wyjaśniła prokurator Agnieszka Michulec, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

W poniedziałek śledczy potwierdzili, że prowadzone prace miały związek z rozszczelnieniem instalacji i wybuchem. Nadal nie zostały zakończone oględziny na miejscu tragedii. Prokuratorzy poinformowali też, że udało się ustalić miejsce uszkodzenia stalowej rury gazociągu.

bEseADCL
Zobacz także: Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Z tragedią nie mogą pogodzić się mieszkańcy Szczyrku. Wielu z nich była spokrewniona lub spowinowacona z Kaimami, dobrze się znali i widywali codziennie. Ich sąsiedzi rozpaczają, że gdyby nie zbieg okoliczności, w domu, który zamienił się w gruzowisko, nikogo by nie było.

bEseADCR

Przypomnijmy: w środę wieczorem w Szczyrku zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej. Powodem był wybuch gazu. Ratownicy pracowali kilkanaście godzin w poszukiwaniu uwięzionych pod gruzami osób. W domu, gdzie doszło do eksplozji, mieszkały dwie rodziny. W chwili eksplozji znajdowało się tam 8 osób. Wszyscy zginęli.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEseADDm
KOMENTARZE
(3)
Faza
2 lata temu
Już wiadomo że prace były prowadzone zanim wydano zezwolenie. Inną metodą niż to w projekcie dopuszczano (miał być wykop a zrobiono odwiert) i po godzinach które pozwolenie przewidywało (prace miały zakończyć się o 16 a awaria nastąpiła o 17). Prace odbywały się na zlecenie dużego biznesu i pytanie kto w bielskiej spółce Aqva wziął w łape za prace poza charmonogramem i bez pozwolenia??
hnu
2 lata temu
Nie jestem patologiem ale jestem ciekawy jak oni robią sekcję w takich przypadkach.Bo do takich wniosków,że zginęli natychmiast to każdy może dojść.
tyle
2 lata temu
To można taki wybuch przeżyć?
bEseADDn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić