REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Aleksandra Chruścielewska10.12.18 (08:24)

Pod wpływem alkoholu wegetarianie jedzą mięso. Tak pokazują badania

Wieczorny wypad do klubu często kończy się wizytą w kebabie. Okazuje się, że robią to także wegetarianie i weganie, którzy bardzo często pod wpływem alkoholu decydują się na zjedzenie mięsa.
123RF

Coraz więc osób rezygnuje z jedzenia mięsa. Niestety, wszystko wskazuje na to, że niektórym bardzo ciężko jest wytrzymać na roślinnej diecie. Jak pokazują badania, duża grupa wegetarian i wegan przyznaje się do tego, że czasami zdarza im się zjeść mięso. Według ankiety przeprowadzonej przez Voucher Codes Pro może to być nawet 30 proc. Dzieje się to najczęściej pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Pijani wegetarianie i weganie najczęściej decydują się na zjedzenie kebaba (39 proc.), burgera w McDonald'sie lub Burger Kingu (34 proc.) oraz bekonu (27 proc.). Badacze z Uniwersytetu z Liverpoolu nie dziwią się, że sympatycy diety roślinnej decydują się akurat na tłuste mięso. Tłumaczą, że alkohol nie tylko pobudza apetyt, ale jednocześnie hamuje również samokontrolę co powoduje, że mięsne danie wydaje się dużo atrakcyjniejsze niż zwykle.

Potwierdza to również George Charles, jeden z twórców strony, na której znalazła się wspomniana ankieta. "Znam kilku wegetarian, którzy po wypiciu alkoholu mają ochotę na mięso. Myślę, że ważne jest wsparcie najbliższych, którzy przekonają ich, aby tego nie robili. Na pewno na drugi dzień mają ogromnego kaca moralnego" – powiedział.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij