Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Podpalił biuro Beaty Kempy. "Chciałem upokorzyć PiS"

13
Podziel się

Sebastian K., który był podejrzewany o atak na biuro poselskie Beaty Kempy miał zeznać, że swoim czynem chciał doprowadzić do rozpadu Prawa i Sprawiedliwości. Jak podaje TVP Info, mężczyzna wcześniej usłyszał zarzuty o charakterze terrorystycznym i przebywał w zakładzie psychiatrycznym.

Podpalacz ma za sobą pobyt w zakładzie psychiatrycznym
Podpalacz ma za sobą pobyt w zakładzie psychiatrycznym (East News)
bETpZRlx

K. dokonał podpalenia budynku w Sycowie (woj. dolnośląskie), w którym znajdowało się biuro poselskie Kempy w grudniu 2017 roku. Oprócz siedziby posłanki Solidarnej Polski w kamienicy mieściły się również budynki mieszkalne. Według śledczych 15 osób, w tym 6 dzieci, zostało pokrzywdzonych. TVP Info dotarło do zeznań sprawcy tego czynu.

- Chciałem tę partię (PiS) upokorzyć, chciałem upokorzyć Kempę. Chciałem doprowadzić do tego, by ta partia się rozpadła. (...) Podpalając to biuro poseł Kempy, chciałem w ten sposób wpłynąć na rząd, na parlament, na prezydenta. Chciałem, by to był dla nich sygnał, by wycofali się z tych ustawodawczych zmian. Taki był mój cel. Gdyby nie sytuacja polityczna w naszym kraju, która mi się nie podoba, ja bym się nie dopuścił tego czynu, nie podpaliłbym biura poseł - zeznał.

Zwolennik Borysa Budki

Zmianą w prawie, do której K. nie chciał dopuścić było wprowadzenie nowej ordynacji wyborczej. Przy ocenie projektu PiS mężczyzna miał kierować się opiniami ekspertów i polityków opozycji. - Nie podobają planowane zmiany w ordynacji wyborczej. Ja nie czytałem tej ustawy, ale opieram się na opiniach ekspertów, np. Borysa Budki, który krytykował te ustawy. Tak samo krytykowali te ustawy politycy PSL, Nowoczesnej i dziennikarze - tłumaczył.

bETpZRlz
Zobacz także: Zobacz także: Gronkiewicz-Waltz ujawnia ile zarabiała w NBP

Mężczyzna twierdzi, że zdawał sobie sprawę, iż w wyniku podpalenia może dojść do dużego pożaru, w którym mogą ucierpieć niewinni ludzie. Przyznał jednak, że mimo tego "nie potrafił się powstrzymać", gdyż "nie lubi polityków PiS i Solidarnej Polski". Jak zeznał, wśród polityków najbardziej ceni Borysa Budkę z PO. - To jest prawnik. On się bardzo rzeczowo wypowiada i na temat. Ja się całkowicie utożsamiam z tym, co on mówi. Lubię też polityków partii Nowoczesna, zwłaszcza panią Pihowicz i Lubnauer. Gdyby to biuro poselskie należało do posła Budki, poseł Lubnauer czy Pihowicz, to ja bym nie dokonał takiego czynu. Ale że to biuro należało do pani Kempy, to nie miałem przed tym żadnych oporów - oświadczył.

bETpZRlF

Sprawca był niepoczytalny

Według doniesień TVP Info, Sąd Okręgowy we Wrocławiu postawił Sebastianowi K. zarzuty o charakterze terrorystycznym. Mężczyzna jednak nie trafił do więzienia, ponieważ biegli stwierdzili, że jest niepoczytalny. Zamiast za kratki trafił do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. W czerwcu 2018 roku umorzył postępowanie prowadzone przeciwko Sebastianowi K.

Do sprawy odniósł się we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Wprost odwoływał się do określonych poglądów politycznych i wyrażał nienawiść dla polityków. Taki człowiek stanowi realne zagrożenie dla osób przebywających na wolności. Jeżeli jest chory psychicznie, powinien zostać leczony - ocenił. - Po wydarzeniach w Gdańsku prosimy wszystkich o dużą rozwagę. Nie chcemy, aby doszło do kolejnej tragedii - dodał.

Źródło: TVP Info

bETpZRlG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETpZRma
KOMENTARZE
(13)
ola
3 lata temu
ciekawe za ile? jakby POdpalil albo beidroniowi o by tak nie bylo
grzegorz.bude...
3 lata temu
typ skrajnego fanatycznego wyznawcy antypolskiej opozycji.
saae
3 lata temu
Jak każdy zacznie podpalać,bo mu się coś nie podoba, to marnie ten kraj będzie lądował. Mnie z kolei Borys Budka się nie podoba ani Lubnauer, to co mam iść i podpalić im biura. No sorry. Uważam ,że w Polsce potrzebne są rządy silnej ręki,bo PIS jest zbyt delikatny. Lepsza silna władza niż bezprawie i samowola.I nawet Biblia tak mówi.
bETpZRmb
beata
3 lata temu
Te Beaty z wyższej półki PiS wszystkie są niesympatyczne i brzydkie, ale żeby zaraz podpalać - przesada. Takie też chcą żyć.
Bolo
3 lata temu
Czemu "miał zeznać" ale mu nie pozwolili, czy co? Co za język? Przecież to nie po Polsku. Zeznał albo nie. Skąd wiadomo co miał zeznać. No bzdura makabryczna. Albo "był podejrzewany" to znaczy, że już nie jest. To dlaczego go nie wypuścili skoro był podejrzewany.
Marek
3 lata temu
Wolność polega na tym że każdy może napluc pisowcowi w twarz
wyborca
3 lata temu
no w tych totalnych to same wariactwo sie zaciąga , chere jakieś , demokracja polega na tym ,że każdy ma swoje poglądy i może je głosić ale nie może atakować nikogo za poglądy !!!!!!!!!!!! ot tak po chłopsku wytłumaczone bo jak widać dyplomatycznego języka nie rozumieją totalni !!!!!!!!!!!!!
saydo
3 lata temu
A cóż to za kamienica, w której mieszczą się BUDYNKI mieszkalne.
123
3 lata temu
bohater!!
a jaką zupkę ...
3 lata temu
Podpalacz lubi polityków Pichowicz ,Lubnaure, no sorry ,kto to jest ,jakiś dzieciak co ma 8 lat, czy jakiś niedrozwonięty, żeby gadać jak mały dzieciak. Niech też powie jaką zupkę lubi i jaką kupkę robi. Bo Kempy i pis nie lubi.
paralizator k...
3 lata temu
może esbek ze srebrnej -kujda się zdenerwował ze córka członka pzpr mu nie pomaga
qqqq
3 lata temu
Borys Budka ekspertem - to jest żart dnia.
antykomer
3 lata temu
Chciał upokorzyć a sam się upokorzył. Przecież to nie tędy droga. U nas chyba trzeba monarchii, rządów totalitarnych czy co? Sens demokracji widzę, że mało kto chyba zaczyna rozumieć. Zero debat, dyskusji, szukania porozumienia tylko wyzwiska i rzucanie w siebie kamieniami - demokracja po Polsku
bETpZRlT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić