Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|

Podpalili bezdomnego Polaka w Berlinie. Są wyroki

24
Podziel się

Niemiecki sąd skazał na karę 2 lat i 9 miesięcy więzienia głównego oskarżonego o podpalenie bezdomnego Polaka na stacji metra w Berlinie. Wyroki w zawieszeniu usłyszało trzech innych mężczyzn. Wszyscy są imigrantami.

Podpalili bezdomnego Polaka w Berlinie. Są wyroki
(Youtube.com)
bCIOLJFh

Najwyższy wyrok usłyszał 21-letni Syryjczyk. To on miał podpalić chustkę i rzucić ją na śpiącego. Trzech innych oskarżonych zostało skazanych na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Dwaj kolejni trafią na miesiąc do zakładu dla nieletnich.

Wszyscy odpowiadali za usiłowanie morderstwa i nieudzielenie pomocy. Według aktu oskarżenia zostawili człowieka na pastwę losu a tym samym "w perfidny i okrutny sposób usiłowali zabić człowieka".

bCIOLJFj

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Boże Narodzenie ubiegłego roku. Sześciu uchodźców z Syrii i Libii zauważyło śpiącego na ławce bezdomnego na stacji metra Schoenleinstrasse w stolicy Niemiec. Podpalili go i uciekli.

Ogień szybko ugasili przechodnie i maszynista pociągu, który zatrzymał się na stacji. Bezdomny 37-latek nie odniósł żadnych obrażeń.

Uciekających mężczczyzn nagrały kamery monitoringu metra. Policja upubliczniła nagranie w Internecie i wtedy poszukiwani sami zgłosili się na policję. Okazało się, że mają do 16 do 21 lat i w latach 2014-2016 przyjechali do Niemiec jako uchodźcy, większość z nich jako nieletni bez opieki dorosłych.

Ich ofiara, 37-letni mężczyzna, to jeden z kilku tysięcy Polaków, którzy zwłaszcza zimą szukają schronienia w Berlinie. Według nieoficjalnych danych w stolicy Niemiec żyje kilkanaście tysięcy bezdomnych. Jak podał stołeczny dziennik "Der Tagesspiegel", co najmniej co drugi z nich jest obywatelem Polski.

bCIOLJFp

Źródła: thelocal.de, DW, RMF FM

bCIOLJFK
KOMENTARZE
(24)
gość
3 lata temu
To takie multi kulti po arabsku. Będzie lepiej nie bójcie się Niemcy. Aha i jeszcze jedno u nas tego niema.
mayeranek83
3 lata temu
Zapakowac ich do luku bombowego i zrzuucic na Aleppo.
Dot
3 lata temu
Jak tak można! Kim trzeba być, żeby zrobić coś takiego?! Na pewno nie człowiekiem. "Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe". Coraz częściej myślę o tym, że zasada oko za oko... była właściwa. By jeden z drugim odczuli na własnej skórze to, co zrobili, od razu by im przeszła ochota na głupoty.
bCIOLJFL
PL
3 lata temu
ten kto nie mieszkał za granicami Polski czyli w islamskiej europie to nie wie co to za choroba i chce przyjmowiac uchodzcow, ja to dziekuje naogladalem sie w Paryzu i Frankfurcie jakie to "przyjemne" i mowie od Polski WON robaki!
bakiro
3 lata temu
do pierdla i na co dzień wieprzowinka
Najnowsze komentarze (24)
pan polski
3 lata temu
za kilka lat będziemy przyjmowali uchodźców z Niemiec, Francji, Szwecji tyle że nie będzie to kolorowa dzicz z Afryki i Azji a rdzenni mieszkańcy, będą płacić aby móc mieszkać w Polsce, myślę że już teraz hitem byłyby małe osiedla dla starszych osób w polskich małych przygranicznych miejscowościach
1
3 lata temu
Jak podał stołeczny dziennik "Der Tagesspiegel", co najmniej co drugi z nich jest obywatelem Polski.???!!!
Gość1
3 lata temu
A za danie w morde egipcjaninowi sześć miesięcy odsiadki,sprawiedliwość po Polsku-śniadzi mogą wszystko-my w Białym,Katolickim kraju nic!!!!Może czas zrobić z tym porządek?
kiko
3 lata temu
deportacja wpław do syryjskiego bagna...
prem
3 lata temu
przepraszam ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem gość za podpalenie gościa dostał 2,9 lata. ciekawe jakby u nas go podpalili nasi kibole ile by dostali.
wef
3 lata temu
zawiasy za nieudolną próbę zabójstwa, a za podatkowe szacher macher 6 lat - witaj cywilizacjo ewropeiska.
Otaku
3 lata temu
Czas podpalić koran arabów. Kto za daje plusa!
Toel
3 lata temu
Islam to religia Diabła !
bCIOLJFD
Robi
3 lata temu
Co 2 bezdomny Polak...ehhh robimy sobie wizytówke w Niemczech. Bez języka, pozniej bez kasy i wracać wstyd.
Blood & no ho...
3 lata temu
I tu polskie prawaki mają dylemat bo podpalić bruda ok, ale Polaka?
SS
3 lata temu
Zapraszamy do polski gwarantuje że tacy jak ci emigranci już by w gnoju się utylizawali
sad
3 lata temu
Ubogacenie kulturowe w pełnej krasie.
Marian
3 lata temu
Dwaj Polacy za obrzucenie beżowych boczkiem dostali po 8 miesięcy do odsiadki.Ten wyrok to jakaś kpina
hyniu
3 lata temu
gdyby narodowosci ofiary i oprawców zamienić, wyrok minimalny to 25 lat i 10 dla pozostalych uczestników, a trombił by o tym cały świat poczynając od naszych femiszystek. przykre ale prawdziwe
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić