o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Podwyżki dla żołnierzy. Prezydent podpisał projekt ministra

1
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda zapowiada podwyżki dla żołnierzy zawodowych. - Przeciętne uposażenie wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł - zapewnia.

Prezydent zapowiada podwyżki dla żołnierzy zawodowych. Średnio o 576 zł
Prezydent zapowiada podwyżki dla żołnierzy zawodowych. Średnio o 576 zł (East News, East News)
bDTrNKiJ

W weekend szef MON Mariusz Błaszczak zapowiadał podwyżki dla żołnierzy, wcześniej zwrócił się w tej sprawie z w wnioskiem do prezydenta Andrzeja Dudy. W poniedziałek prezydent na poligonie w Nowej Dębie na Podkarpaciu spotkał się z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej i potwierdził podwyżki.

Jak informowaliśmy w sobotę, już w 2020 r. przeciętne wynagrodzenie żołnierza ma wzrosnąć o ponad 600 zł, z kwoty 5529 zł do 6153 zł - liczonej wraz z dodatkami. Szef MON Mariusz Błaszczak zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o zaakceptowanie tego planu. W poniedziałek prezydent poinformował, że podpisane przez niego rozporządzenia o podwyżkach dla żołnierzy zawodowych oznacza wzrost przeciętnego uposażenia żołnierza zawodowego wraz z dodatkami o 576 zł miesięcznie.

bDTrNKiL

Prezydent, cytowany przez PAP, podkreślił, że jest wdzięczny premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za to, że uwzględnił w przyszłorocznym budżecie wprowadzenie nowego mnożnika wynagrodzeń żołnierzy. - Sama kwota bazowa także wzrośnie w roku 2020 - zaznaczył i dodał, że podwyżka wynagrodzeń dla żołnierzy zawodowych wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r.

Zobacz także: Obejrzyj: Błaszczak o współpracy z Rumunią. "Negocjujemy"

Propozycja Mariusza Błaszczaka zakłada wzrost uposażenia żołnierzy zawodowych w przyszłym roku - wraz z dodatkami, jak np. "trzynastka" - średnio o 624 zł. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyniesie ponad 6 tys. zł - poinformowało MON. Wzrosnąć mają zarówno kwota bazowa, jak i mnożnik. Mnożnik, według którego ustala się przeciętne uposażenie brutto, jest określany w rozporządzeniu prezydenta.

bDTrNKiR

Po wprowadzeniu podwyżek, przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych z dodatkami i miesięczną równowartością dodatkowego uposażenia rocznego ma wynosić 6153 zł. (Dotychczas jest to 5529 zł). Propozycja uwzględnia przewidziane w projekcie ustawy budżetowej podwyższenie kwoty bazowej do wysokości 1614,69 zł (obecnie 1523,29 zł) oraz wzrost wielokrotności tej kwoty (mnożnika) do wysokości 3,811 (aktualnie 3,63).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTrNKjm
KOMENTARZE
(1)
dobra zmiana
2 lata temu
Jak w Rosji za Jelcyna. Wszyscy dostawali podwyżki oprócz emerytów. Już niedługo emeryt będzie mógł kupić tego połowę co teraz. A może rząd zrobi specjalne sklepy dla emerytów gdzie będą płacić połowę. I czynsz za mieszkanie też im rząd dofinansuje.
Najnowsze komentarze (1)
dobra zmiana
2 lata temu
Jak w Rosji za Jelcyna. Wszyscy dostawali podwyżki oprócz emerytów. Już niedługo emeryt będzie mógł kupić tego połowę co teraz. A może rząd zrobi specjalne sklepy dla emerytów gdzie będą płacić połowę. I czynsz za mieszkanie też im rząd dofinansuje.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić