o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Krystian Winogrodzki
|

Podziemny pożar w kopalni Bogdanka. Ewakuowano 180 osób

1
Podziel się

W kopalni węgla w Bogdance doszło do pożaru na jednej ze ścian. Wzrosło stężenie tlenku węgla na skutego samozagrzania węgla. Górnicy zostali ewakuowani, pod ziemię zjeżdżali tylko ratownicy. Trwa obniżanie temperatury węgla na wspomnianej ścianie.

Z powodu pożaru endogenicznego z kopalni węgla w Bogdance ewakuowano 180 osób
Z powodu pożaru endogenicznego z kopalni węgla w Bogdance ewakuowano 180 osób (lw.com.pl)
bDgmEyWd

Do zdarzenia doszło w środę w godzinach wieczornych, ale spółka poinformowała o tym w komunikacie prawie dobę później. W kopalni węgla w Bogdance (woj. lubelskie) na jednej ze ścian doszło do wzrostu stężenia tlenków węgla na skutek samozagrzania się węgla. To tzw. pożar endogeniczny. Zagrożenie wykryły czujniki - informuje portal spottedlublin.pl.

Z niebezpiecznego terenu robót ewakuowano załogę, około 180 górników. Pod ziemię zjeżdżali tylko zakładowi ratownicy, którzy szukali źródła ulatniania się groźnych gazów. Firma poinformowała, że trwają prace mające na celu obniżenie temperatury węgla na wyżej wymienionej ścianie. W innych rejonach kopalni prace mają odbywać się normalnie.

bDgmEyWf

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Zobacz także:

Wypadek w kopalni Piast. Ranny górnik

Źródło: spottedlublin.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDgmEyWG
KOMENTARZE
(1)
i co teraz?
rok temu
teraz kazdy zazdrosci gornikom czternastki barborki albo innych premii? Jak z minuty na minute musza uciekac z roboty bo moga zginac? :F
Najnowsze komentarze (1)
i co teraz?
rok temu
teraz kazdy zazdrosci gornikom czternastki barborki albo innych premii? Jak z minuty na minute musza uciekac z roboty bo moga zginac? :F
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić