REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Arkadiusz Jastrzębski19.09.19 (19:52)

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW przed burzami

Pogoda. Burze w najbliższych godzinach nie odpuszczą mieszkańcom Mazowsza i Lubelszczyzny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia
Twitter.com/Windy/screen

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami dla powiatów i miast w południowej części woj. mazowieckiego oraz północnych powiatów woj. lubelskiego. Meteorolodzy ostrzegają, że gwałtownym burzom nadal towarzyszyć będą ulewy, gradobicia i porywisty wiatr.

Alerty IMGW obowiązują aż do piątkowego wieczoru. Z prognoz wynika, że wiatr może wciąż osiągać prędkość do 75 km/h, a miejscami spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy.

REKLAMA

IMGW wyjaśnia, że ostrzeżenie pierwszego stopnia - oznaczone kolorem żółtym - przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Pogoda. Duża zmiana w weekend

Przed nami bardzo chłodna noc w całym kraju, ale w piątek możemy już liczyć na cieplejsze chwile. Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, już w piątek nad Niemcami pojawi się Gaia 1, czyli pogodny wyż, który przywędruje znad Atlantyku.

Podczas weekendu na pogodę nie będziemy już narzekać, bo prawie w całym kraju słońca i pogodnego nieba nam nie zabraknie.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dziennikarka wzięła ślub z partnerką. Polski sąd zajął stanowisko

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij