o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Klaudia Stawska
|

Pogoda się uspokoiła? IMGW ostrzega: wichury powrócą

3
Podziel się

Zdaje się, że największe wichury mamy za sobą, chociaż skutki huraganu Ciara widać w całej Polsce. Dzisiaj nieco spokojniej, ale IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach znów może być niebezpiecznie.

Pogoda wciąż może zaskoczyć
Pogoda wciąż może zaskoczyć (Fotolia)
bEhgnDWt

Dzisiaj, 11 lutego będzie pochmurnie, ale z większymi przejaśnieniami. Można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i śniegu, zwłaszcza na północy, wschodzie i w centrum naszego kraju. Wiatr łagodniejszy - w większości województw jego prędkość będzie dochodzić do 45 km/h, chociaż w górach i na południowym-zachodzie może zerwać się poważna wichura. Tam prędkość wiatru może wahać się od 120 do 160 km/h.

IMGW ostrzega przed wichurami

Dzisiaj na zachodzie kraju ogłoszono 1. stopień alarmowy. Oznacza to, że może być niebezpiecznie, ale na pewnonie będzie to taka skala zagrożenia, jak wczoraj. Niemniej IMGW zaleca "najwyższą ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

bEhgnDWv

Na środę 12 lutego IMGW rozszerza ostrzeżenie o wystąpieniu silnych i niebezpiecznych wiatrów na teren całego kraju. Nieco spokojniej w czwartek - wtedy przewiduje się silne wiatry jedynie nad morzem oraz w woj. dolnośląskim.

Poza silnymi wiatrami, synoptycy nie zaobserwowali innych groźnych zjawisk pogodowych. Temperatura będzie powyżej 2 stopni Celsjusza, możliwe jest wystąpienie przelotnych opadów.

bEhgnDWB

Na tą chwilę nie synoptycy nie przewidują groźnych zjawisk w piątek i weekend, ale zalecamy śledzić sytuację na bieżąco. Niestety sytuacja meteorologiczna w ostatnich dniach zmieniała się dosyć często.

Zobacz także: Zobacz też: "Zima" w Europie. Rekordowe temperatury na południu
bEhgnDWW
KOMENTARZE
(3)
❤️POFLIRTUJE
rok temu
Zagadaj do dupeczki już dzisiaj, a jutro ją wyr.chaj! Poznaj młode napalone suki na najbardziej obleganym serwisie randkowym w Polsce na www.panie.online
Jpdl
rok temu
Gdzie się uspokoiła pogoda? Jakoś tego nie widzę, bo na płd. Polski tak wieje, że głowę chce urwać.
normalny
rok temu
Nad morzem wieje ponad 80 na godzinę.Dziękuje bardzo za takie uspokojenie się wiatru.
bEhgnDWX
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić