REKLAMA
Odświeżone 12 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jarosław Turała, oprac. Katarzyna Bogdańska11.02.19 (08:10)

Pogoda szaleje. Będzie mocno wiało, temperatura nawet -11

Po pięknym słonecznym weekendzie czeka nas diametralna zmiana pogody. Będzie wiać i padać. Potem mocno spadnie temperatura.
Ventu Sky

Weekend upłynął pod znakiem sporych przejaśnień oraz silnego wiatru. W Bielsko Białej porywy miały prędkość nawet 83 km/h.

Najmocniej wiało oczywiście wysoko w górach, gdzie mieliśmy do czynienia z halnym. Na Kasprowym Wierchu zanotowano porywy przekraczające 130 km/h.

REKLAMA

W poniedziałek nadal będzie mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla północy kraju.

imgw
Ventu Sky

Będzie padać

Nocą z poniedziałku na wtorek szczególnie na Warmii, Mazurach oraz Podlasiu mogą wystąpić opady śniegu, które znacznie utrudnią poruszanie się po drogach. Opady śniegu spodziewane są także wysoko w Tatrach, Ziemi Łódzkiej, Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie.

Spadnie także temperatura. W ciągu dnia średnio od 2 stopni na północnym zachodzie, przez 4 stopnie w centrum do nawet 6-7 stopni na południowym wschodzie naszego kraju.

Wiatr nadal będzie wiał umiarkowanie. Najmocniejsze porywy spodziewane są na Pomorzu oraz w górach, gdzie mogą osiągać 70-80 km/h.

Mocno spadnie temperatura

Gdy niż się odsunie bardziej na północny wschód Europy powinniśmy się dostać pod wpływ niewielkiego klina wyżowego znad Niemiec, który spowoduje spadek zachmurzenia oraz temperatury. W najbliższych dniach, szczególnie na pogórzu oraz wyżej położonych miejscowościach, nocne spadki temperatury do wartości poniżej –11 stopni.

Za dnia nie będzie o wiele cieplej. Maksymalna temperatura osiągnąć powinna zaledwie –7 stopni.

Kolejne dni z kolei upłyną pod znakiem raczej pogody przedwiosennej. Termometry będą wskazywały dodatnie temperatury, a na niebie w drugiej połowie tygodnia powinno pojawić się więcej słońca.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij