Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Pogoda w niedzielę. Uwaga kierowcy! Na drogach deszcz i silny wiatr

6
Podziel się

Niedziela w zdecydowanej większości miejsc w Polsce będzie dniem deszczowym. Pamiętać o tym szczególnie muszą kierowcy - stosunkowo niewysokie temperatury oraz znaczne opady deszczu przyczynią się do pogorszenia warunków na drodze.

Uwaga kierowcy! Warunki pogodowe mogą utrudnić podróż.
Uwaga kierowcy! Warunki pogodowe mogą utrudnić podróż. (PAP, Marcin Bielecki)
bEIPmfAR

W ciągu dnia będziemy mogli zaobserwować duże zachmurzenie. Przejaśnienia wystąpią gdzieniegdzie na północy, zachodzie oraz w centrum kraju.

Opady deszczu oraz silny wiatr będą dominować na terenie całej Polski. Dlatego o szczególną ostrożność proszeni są kierowcy. Na linii frontu atmosferycznego można spodziewać się, że spadnie 5-15 l/mkw. wody.

bEIPmfAT

W Tatrach oprócz przelotnego deszczu będzie można zaobserwować również opady śniegu i deszczu ze śniegiem, który wg. prognoz ma zwiększyć grubość pokrywy śnieżnej na szczytach gór do 8 cm.

Z zachodu będzie wiał silny, porywisty wiatr, który w porywach osiągnie 60 km/h. W górach jego prędkość może zwiększać się nawet do 70 km/h.

Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 8 stopni na wschodzie do 12 stopni Celsjusza w Wielkopolsce. W połączeniu z wiatrem i deszczem da nam to uczucie przeszywającego chłodu - pamiętajmy zatem o ciepłym ubiorze.

W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpią przelotne opady deszczu, szczególnie na północy i wschodzie Polski. Na północy synoptycy spodziewają się także burz. Temperatura będzie utrzymywać się w granicach 3-7 stopni Celsjusza. Na Pomorzu i Kujawach nieco cieplej - temperatury mogą sięgnąć nawet 10 stopni. W Karpatach spodziewane są przymrozki.

bEIPmfAZ

Źródło: IMGW

bEIPmfBu
KOMENTARZE
(6)
pawcio
4 lata temu
u mnie lało
pawcio
4 lata temu
u mnie leło
Grozisz mi ??
4 lata temu
Grozisz mi ??
bEIPmfBv
kat825
4 lata temu
Kujawy, Słońce, trochę wieje, chmury są ale nie pada i się nie zanosi na opady. Trochę za dużo tego deszczu.
Plock
4 lata temu
U mnie też było słoneczko ale nie pada i jest ok plock
spacerowicz
4 lata temu
Ale bzdurna prognoza. U mnie słoneczko aż miło.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić