REKLAMA
Odświeżone 20 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Katarzyna Bogdańska12.07.19 (20:00)

Pogoda. Weekend zapowiada poprawę. Wkracza wyż Xandra. Dmuchnie hiszpańskim powietrzem

Pogoda. Prognozy są optymistyczne. Wkracza wyż Xandra, który przyniesie słońce i wyższe temperatury. Wygląda na to, że do Polski wraca lato. W przyszłym tygodniu dmuchnie hiszpańskim powietrzem.
WXCharts

Ostatnie dni przyniosły dość sporo wrażeń. 10 lipca niedaleko miejscowości Zofiówka oraz Jerwonice (gm. Lutomiersk, woj. łódzkie) mieliśmy do czynienia z trąbą powietrzną, która spowodowała poważne szkody.

REKLAMA

11 Lipca na Podkarpaciu za to obserwowany był lej kondensacyjny, a więc mała namiastka trąby powietrznej - informuje WP bloger pogodowy Jarosław Turała.

Pogoda na weekend. Nad Polską niż Quinctilus

Podczas weekendu pogodę w kraju kształtować będzie niewielki ośrodek niżowy o nazwie Quinctilus, którego centrum w piątek znajdzie się nad północnymi Niemcami, w sobotę przemieści się przez południową Polskę, a w niedzielę zawędruje nad Rumunię.

Jak to z niżami bywa i Quinctilus’owi towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które w sobotę prawie w całym kraju, a w niedzielę na południu i na wschodzie przyniosą pogodę w tzw. "kratkę”, czyli chmury kłębiaste przeplatać będą się z promieniami słońca. Od czasu do czasu popada przelotny deszcz oraz pojawiać będą się burze - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Pogoda. Xandra przyniesie poprawę

Poza niżem Quinctilus do "rozgrywki o pogodę” nad obszarem Polski nieśmiało "wchodzić” będzie pogodny wyż znad Wysp Brytyjskich o nazwie Xandra, który stopniowo od północy w głąb kraju przynosił będzie poprawę pogody. Zatem w sobotę za sprawą Xandry - pogodnego wyżu znad Wysp - przez cały dzień pogodnie i w miarę słonecznie będzie na północy woj. zachodniopomorskiego i w Pomorskiem, a w niedzielę w Pomorskiem i na Warmii, na Kujawach i w Łódzkiem oraz na zachodzie Mazowsza.

Na pozostałym obszarze zarówno w sobotę, jak i w niedzielę dominować będzie pogoda z przelotnymi opadami deszczu i burzami.

Pogoda. Ostrzegamy przed burzami z gradem

Uważajmy w sobotę na zachodzie i południu kraju (w pasie od Lubuskiego i Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i Śląsk po Małopolskę i Podkarpacie), bo tutaj burze będą gwałtowne z ulewnym deszczem do 10-20 litrów/m2 i niebezpiecznym, porywistym wiatrem do 60-70 km/h. Możliwy będzie także grad.

Natomiast burze, które pojawią się w niedzielę będą już zdecydowanie słabsze i pojawiać będą się tylko lokalnie.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda. Będzie cieplej

Podczas weekend w kraju będzie w miarę ciepło, bo termometry wskażą od 20 stopni na wschodzie i w centrum do 25 stopni na zachodzie kraju. Poranki będą jeszcze nadal dość rześkie z temperaturą od 10 do 14 stopni. Tylko na Mazurach i Suwalszczyźnie nad ranem temperatura będzie spadać nieco poniżej 10 stopni.

Pogoda na przyszły tydzień

W przyszłym tygodniu będzie przeważnie pogodnie i słonecznie. Popołudniami gdzieniegdzie pokropi słaby przelotny deszcz. Dopiero pod koniec tygodnia (od piątku) wraz ze wzrostem temperatury zaczną pojawiać się burze, które w niedzielę na wschodzie kraju będą dość gwałtowne.

Do środy temperatura wahać się będzie od 22 do 25 stopni. Dopiero od czwartku, kiedy z południowego zachodu dmuchnie "hiszpańskim”, ciepłym powietrzem. W pasie południowym (na południe od linii Słubice-Terespol) temperatura podskoczy i przekroczy 25. kreskę, a miejscami dobijać będzie do 30 stopni. Natomiast na północy termometry pokażą od 22 do 25 stopni.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz też: Tragiczne okoliczności zaginięcia Dawida Żukowskiego. Policja użyła śmigłowca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij