o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Bartosz Kołodziejczyk
|

Zima zaskoczyła strażaków pod Koszalinem. Śnieg na drogach, bus w rowie

31
Podziel się

Ciężarówka w rowie, połamane drzewa i udrażnienia dróg. Tak strażacy z Polanowa pod Koszalinem walczyli ze skutkami nagłego ataku zimy. - Teraz odpoczywamy, ale inne jednostki wciąż działają - mówi dowódca strażaków ochotników. Do redakcji Dziejesię wpłynęły zdjęcia z ich akcji.

Koszalin. Pogoda zaskoczyła strażaków. Śnieg na drogach, połamane drzewa i bus w rowie.
Koszalin. Pogoda zaskoczyła strażaków. Śnieg na drogach, połamane drzewa i bus w rowie. (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, OSP Polanów)
bEabmqlh

"Zima zaatakowała województwo zachodniopomorskie. Natychmiastowe działania od wczesnych godzin rannych podjęło OSP Polanów" - taką informację otrzymała redakcja Dziejesię.

Koszalin. Zima i śnieg w Polanowie

Skontaktowaliśmy się z jednostką z Polanowa. - Pierwsze zgłoszenie o ataku zimy wpłynęło do nas około godziny 4 rano - przekazał dowódca jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszalinie.

- Do akcji ruszył jeden z naszych zastępów. Walczyliśmy z wywróconymi drzewami, udrażnialiśmy drogi powiatowe i wojewódzkie. Musieliśmy także wyciągnąć busa z rowu, ponieważ zakopał się w zaspie - przekazał redakcji Dziejesię.

bEabmqlj
Zobacz także: Zobacz też: "To obrzydliwe". Tomasz Siemoniak oburzony wpisem Samuela Pereiry o b. więźniu Auschwitz Marianie Turskim

Koszalin. Śnieg przysporzył problemów strażakom z Polanowa

Jak dodał strażak, w wyniku ataku zimy nikt nie ucierpiał. - Zjechaliśmy do bazy dopiero przed godziną 9. Teraz odpoczywamy, ale inne jednostki wciąż działają - podkreślił dowódca OSP w Polanowie.

bEabmqlp

Strażacy z Polanowej przesłali nam także zdjęcia. Widzimy na nich m.in. pracę przy wyciąganiu busa z rowu, a także likwidowanie powalonych drzew.

Koszalin. Zima. "Śniegu jest ponad 12 centymetrów"

Pytany o to, czy to pierwszy taki atak zimy pod Koszalinem, mężczyzna potwierdził. - Takich opadów nie było nawet w zeszłym roku. Miejscami tych opadów śniegu jest ponad 12 centymetrów - zaznaczył.

bEabmqlq

Strażacy z OSP Polanów usuwali skutki zimy m.in. w miejscowościach:

  • Jasinki
  • Świerczyna
  • Nacław
  • Rekowo
  • Gilewo
  • Wielin
  • Polanów w rejonie ul. Koszalińskiej

Pogoda. Atak zimy w Polsce?

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY NA POGODA.WP.PL

bEabmqlr

Polanów pod Koszalinem to nie jedyna miejscowość, gdzie internautów zaskoczyły opady śniegu. Ten pojawił się także w Warszawie. Niestety białego puchu na ulicach ani nawet chodnikach nie zobaczymy. Jest stosunkowo ciepło i białe płatki topią się błyskawicznie.

Jak informowaliśmy, dziś przez Polskę przemieszczają się chmury z opadami śniegu i śniegu z deszczem. W wielu regionach zrobiło się pierwszy raz tej zimy biało. Synoptycy jednak zapowiadają: śnieg szybko się stopi. Nastąpi kolejny wybuch ciepła.

U Wasz też spadł śnieg? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania oraz wiadomości!

bEabmqlK
Źródło:
KOMENTARZE
(31)
aura
rok temu
"Koszalin. Zima. "Śniegu jest ponad 12 centymetrów"" Jednak ta polska to chory kraj. Wy nie wiecie co to zima i co to opady śniegu. Pamiętam, jako 13 latek, śnieg sięgał do piersi,opad przez całą noca mrozu było około 10 stopni. . Jak widać,posypie i już kataklizm..
Kierowca 524
rok temu
Wtorek godz. ok 23 Bobolice-Biały Bór stalismy ok 2h zanim jakis sprzet przyjechał... Była policja ale na pytanie kiedy będzie plog albo jakas pomoc sami nie potrafili odpowiedzieć...
ytfyu
rok temu
śnieg "zaatakował" w zimie,"redaktor" Kołodziejczyk w szoku....
bEabmqlL
wrzątek
rok temu
W Internecie wrze, śnieg w Polanowie!!!!
ha ha haaaa
rok temu
takich opadów śniegu nie było od ostatniej zimy
50latek
rok temu
Zima 30 - lecia. Tragedia Narodowa 5 cm śniegu i nadal pada
blade223
rok temu
zima zaskoczyła wszystkich przyszła
gosc
rok temu
jeden dzien zimy zimą w polsce ,to naprawde tragedia,spadl snieg
888
rok temu
U nasz niema tyle śniegu co U Wasz więc zdjęć nie wyślemy, można seplenić ale nie pisząc .
plut
rok temu
ty ej greta, snieg pada
chech
rok temu
Atak śniegu w styczniu o jaka nowość
turysta
rok temu
niedzielni kierowcy, dobrze że w góry nie jeżdżą, wtedy dopiero byłyby korki
Jam
rok temu
Ola Boga! Gwałtu Rety! Śnieg w Polsce pod koniec stycznia...... No tak,jak się w O2 zatrudniło "redaktorów" po gimnazjum to rzeczywiście takich zim nie pamientajo.
bEabmqlD
jnj
rok temu
Fajne to, 12 cm i jest katastrofa :) a co to będzie jak 13 cm spadnie, wyprowadzą pewnie wojsko na ulice
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić