REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Patryk Wieczorek03.12.19 (13:27)

Pokazuje nie tylko godzinę. Ciekawe funkcje zegarków naręcznych

Klasyczne, proste zegarki nigdy nie wyjdą z mody, mimo to coraz większą popularnością szczycą się czasomierze, w których poza klasycznymi wskazówkami znajdziesz również wiele dodatków. Chronograf, kalendarz czy nawet wskaźnik pływów – to wszystko znajdziesz w niepozornym sprzęcie.
Fotolia

Interesujące gadżety dostępne w nowoczesnych zegarkach nie tylko wyglądają efektownie, ale również mogą się przydać. Niektóre z nich są doskonale znane każdemu, nawet amatorskiemu miłośnikowi zegarków, inne mogą wydawać się nietypowe. Każda dodatkowa wskazówka i miniaturowa tarczka ma swoje przeznaczenie.

REKLAMA

Chronograf czy chronometr

Te dwa pojęcia są często są ze sobą mylone. Chronograf jest to dodatkowa tarczka, która pozwala na odmierzanie pełnych minut. Najprościej mówiąc jest to analogowy stoper w formie dwóch lub trzech liczników mierzących pełne godzinny, minuty i sekundy.

Chronometr to natomiast bardzo precyzyjny zegarek, który posiada certyfikat dokładności chodu. O tym, czy zegarek może się nim poszczycić decyduje Szwajcarski Instytut Testów Chronometrycznych (w skrócie COSC) i jeśli tak, to odpowiedni dokument potwierdzający znajdziesz w opakowaniu. Pamiętaj jednak, że chronometry to zegarki słynące z wyjątkowej precyzji, co za tym idzie są bardzo drogie.

Shutterstock.com
Zegarek to istotny element męskiej biżuterii

Zwróć uwagę na detale

W sklepach znajdziesz również wiele innych modeli, które cechuje niesamowita precyzja oraz mnóstwo interesujących funkcji. Z pewnością spełnią podstawowe wymagania każdego mężczyzny, który będzie go nosić. Prosty w obsłudze alarm, kalendarz czy termometr do praktyczne dodatki, które znajdziesz nawet w niedrogich modelach. Korzystanie z tych "narzędzi" jest bardzo proste, dlatego nie musisz sięgać po smartfona by na przykład sprawdzić, którym dniem miesiąca jest najbliższy wtorek.

Wybierz swoją kopertę

W przypadku klasycznych zegarków zdecydowanie częściej stawia się na koperty okrągłe, wyglądają bardziej naturalnie, nie sprawiają wrażenia masywnych i nie zdominują stroju. Warto dopasować rozmiar tarczy tak, by nie była zbyt duża. Zwykle średnica koperty wynosi 36-42 mm. Koperty prostokątne czy tonneau – w kształcie beczki – są rzadziej spotykane w przypadku zegarków męskich.

Istotny jest również materiał, z którego wykonano kopertę. Musi być wytrzymały i odporny na zarysowania, a z drugiej strony powinien dobrze się prezentować. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup zegarka z kopertą ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym lub złotym. Taki wydatek nie nadwyręży twojego budżetu.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij