o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Polacy mówią: "dość!". Miażdżący sondaż po filmie Sekielskich

82
Podziel się

Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" zszokował opinię publiczną w Polsce. Pojawiło się pytanie, czy po ujawnieniu na tak szeroką skalę patologii w Kościele, episkopat powinien podać się do dymisji. Sondaż nie pozostawia złudzeń.

"Tylko nie mów nikomu". Kadr z filmu
"Tylko nie mów nikomu". Kadr z filmu (East News)
bDTepIeZ

Kolejne echa filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster o postawach Polaków wobec Kościoła Katolickiego po tym filmie są jednoznaczne.

Polacy mają dość bierności wobec pedofilii w Kościele. Aż 54 proc. badanych uważa, że episkopat Polski powinien podać się do dymisji. Przeciwnego zdania jest 20 proc. 26 proc. nie ma opinii na ten temat.

bDTepIfb

Jak czytamy w "Super Expressie", spada także zaufanie do instytucji Kościoła. Nie ufa mu 54 proc. badanych. To spadek aż o 18 punktów procentowych.

57 proc. respondentów postrzega Kościół gorzej po obejrzeniu filmu "Tylko nie mów nikomu".

bDTepIfh

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTepIfC
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(82)
emeryt
2 lata temu
Pora przede wszystkim rozwiązać konkordat .
Obywatele
2 lata temu
Polska krajem ŚWIECKIM, znieść Konkordat !!! Rozliczyć KK z zagrabionego mienia !!!
Krycha
2 lata temu
Utworzyć komisje w sprawię przejęcia majątków/ budynki, gruntu/ przez kler. To gigantyczny majątek, który wzięli przy pomocy polityków !!!!
bDTepIfD
hyt
2 lata temu
Pojawia się pytanie, czy nasze władze powinny traktować księży- pedofilów i kryjących ich dostojników kościelnych zgodnie z obowiązującym u nas prawem, czy nie. To jest właściwe pytanie, a nie to czy jakiś episkopat w kościele wymienić czy nie, panie redaktorze.
As
2 lata temu
Gdyby mieli choć odrobine honoru i prawdziwie wierzyli, to już dawno by odeszli z tej instytucji, która nie ma nic wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem.
Najnowsze komentarze (82)
Zmrożony
9 miesięcy temu
Pora aby poszukać nie tylko w kościele ale wśród cele brytów, tam to jest największe środowisko sogodomori.
Serwi
2 lata temu
Dajcie im babe legalnie posiadać a nie będą grzebać w nieletnich majtkach.
spok
2 lata temu
ludzie, djacie spokoj, za PiSistow nic z tego nie bedzie. PiS nie pozwoli skrzywdzic pedofili w kosciele ani tych ktoryz tuszowali ich wystepki. Zaraz dowiemy sie ze wsrod rolnikow, kierowcow autobusow i hydraulikow jest tyle samo pedofili i tyle.
POzwij
2 lata temu
STURMER WYBORCZY DAJ GLOS
dzięcioł
2 lata temu
Drodzy kochani polscy katolicy .Pamiętajcie ,że Pan Bóg jest wszędzie i wszędzie możecie się z nim połączyć w modlitwie .I do takiego połączenia nie jest wam potrzebny kościół jako budynek ani ksiądz jako łącznik .Z tego wynika , że nie musicie koniecznie chodzić do kościoła ani korzystać z drogich usług księdza
greg
2 lata temu
jestem katolikiem ale ksiądz to nie święty więc myślę że może by tak nie dawać na tacę niech z emerytury głodzia pokryją koszty utrzymania swoje koszty zamiast 2 gosposi po 25 lat niech zatrudnią jedną 50 latkę też sobie poradzi
POzywaj fej...
2 lata temu
wyborcza HITLEROWSKO/STALINOWSKI POLAKOZERCZY SZMATLAWIEC
Ja
2 lata temu
Polacy mają dość pedofili w kościele ... A ilu z tych Polaków zwyczajnie poszło na policje i zgłosili przestępstwo???? Ja nie rozmiem: jakby sąsiad mi dziecko molestował to bym nie poszła do jego przełożonego w pracy tylko prosto na policje. Ludzie, trzeba dzieci pilnować ! I kierować się rozumem a nie jakim dziwnym przeświadczeniem że .... No właśnie co? Dobrze powiedziała Doda:to nie ksiądz jest pedofilem ale pedofil został księdzem. Szacunek osobie duchownej ok ale nie przyzwolnenie na krzywdzenie innych!!!
bDTepIfv
greg
2 lata temu
jestem katolikiem ale ksiądz to nie święty więc myślę że może by tak nie dawać na tacę przez jedną niedzielę zobaczymy co się stanie
wstrząs
2 lata temu
Mafia kościelna coraz bardziej rozkłada ten kraj.
Ktoś
2 lata temu
Który normalny rodzić puszcza na cały dzień do księdza do domu swoje dziecko? No kto? I że niby co resorakami się tam bawią tak? Albo puszczają na wyspy kanaryjskie jedno dziecko z księdzem. No to normalne nie jest już lampka się powinna zapalać. Rodzice tych dzieci nie są tu bez winy. Sami na to się poniekąd godzili.
Max
2 lata temu
Nawet nie macie pojęcia jaką władzę ma Kler. Jakie mają majątki. Praktycznie władają Polską.
pisek
2 lata temu
Sondaż przeprowadzony pod gazetą wyborczą to i tak słabo powinno być 99% HA HAHA
maciek
2 lata temu
to i tak prawie połowa otumanionych
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić