Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Polacy ocenili rząd Beaty Szydło. Nowy sondaż CBOS

56
Podziel się

Na początku kwietnia, jeszcze przed sejmową debatą i głosowaniem ws. wotum nieufności dla rządu, 38 proc. ankietowanych popierało gabinet Beaty Szydło. 35 proc. było jego przeciwnikami, a 25 proc. określało zaś swój stosunek do obecnej Rady Ministrów jako obojętny - wynika z sondażu CBOS.

Beata Szydło i Jarosław Kaczyński
Beata Szydło i Jarosław Kaczyński (PAP)
bEUYaUGJ

Jak wskazał CBOS, w stosunku do marca wzrósł - o 2 punkty proc. - zarówno odsetek zwolenników rządu Szydło, jak i jego przeciwników. Spadł z kolei (o 3 punkty proc.) odsetek respondentów obojętnych wobec rządu.

Wyniki działalności rządu dobrze oceniło 48 proc. badanych - o 2 punkty proc. więcej niż w marcu. Bez zmian, na poziomie 41 proc., utrzymał się zaś odsetek ocen negatywnych. 11 proc. respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

bEUYaUGL

Co z gospodarką?

CBOS zbadał również stosunek Polaków do polityki gospodarczej rządu. Na pytanie, czy polityka obecnego rządu "stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej", twierdząco odpowiedziało 43 proc. badanych - o 1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Negatywnie politykę gospodarczą rządu oceniło 45 proc. (spadek o 3 punkty proc.), zaś 13 proc. respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Na niemal niezmienionym poziomie w stosunku do marca utrzymują się notowania Beaty Szydło. Zadowolenie z faktu, że stoi ona na czele rządu deklarowało w kwietniu 45 proc. badanych - o 1 punkt proc. więcej niż w zeszłym miesiącu. Nie zmienił się odsetek respondentów wyrażających niezadowolenie z Szydło jako szefowej rządu - wyniósł on 42 proc. 13 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 30 marca - 6 kwietnia 2017 roku na liczącej 1075 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Sejmowa debata nad wnioskiem PO o wotum nieufności oraz głosowanie odbyły się w piątek 7 kwietnia.

bEUYaUHm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(56)
polak
5 lata temu
8 lat złodziejstwa 3000 tys AFER,nic wiecej pisać nie trzeba
iiii
5 lata temu
a kogo to obchodzi. urny pokaza wynik.
tak jest
5 lata temu
najdurniejszy rząd wszech czasów a to wszystko przez ciemnogród
bEUYaUHn
The_STH
5 lata temu
Daj tłuszczy po pięćset złotych od bachora i wszyscy są zadowoleni.
87t
5 lata temu
Jest lepiej i ludzie czują się lepiej ! Bo to jest lepszy rząd dla wszystkich. Za ostatnie 8 lat POwcy powinni się wstydzić i siedzieć cicho a oni drą się najgłośniej.
gosc
5 lata temu
wole rzad Beaty Szydlo niz skorumpowanych Powskich poplecznikow Merkel !!!
dasasd
5 lata temu
Jedni i drudzy są siebie warci, nigdy na żadną z obecnych partii nie zagłosuje.
pozdrawiam
5 lata temu
dziwni jesteście wszyscy. nie cierpie polityki a wy tylko ujadacie. pamiętam jak po proponowała 5-10zł za wizyte u lekarza by ukrócić ściemniactwo i wyłudzanie L4 to sPiSkowcy stwierdzili że to zamach na darmową służbę zdrowia. dziś wymyślają jakąś sieć szpitali... za te wszystkie ich wybryki bulę w postaci: dodatkowych opłat bankowych za konto +10zł/mc, karte +5zł/mc, jakaś opłata monitoringowa za wizyte 150zł mam nadzieje że jednorazowa, ubezpieczenia +40-80%, wstrzymali zwroty vatu dzięki czemu wykazali wyższe wpływy niż poprzednicy o 40%, ale co dalej? vat i tak trzeba będzie oddać, na 500+ poszło ok. 20miliardów a zadłużenie rok do roku wzrosło ponad dwukrotnie z 40 paru do 90 paru miliardów. nie wydano tej kasy na inwestycje. mieszkanie+ dopiero rusza i dopiero zacznie kosztować... 500+ dopiero zacznie kosztować bo przeciętnemu POLAKOWI nagle OPŁACA się mieć dzieci (nie dziecko)- im więcej tym lepiej. nie trzeba pracować-można założyć prywatne, własne, rodzinne domowe przedszkole
prosiaczekoni...
5 lata temu
stara prawda głosi że wszyscy jesteśmy równi, ale świnie są równiejsze. niech każdy dopasuje sobie do swoich upodobań
nikc
5 lata temu
dzięki, że rządzi PIS
nikc
5 lata temu
dzięki, że rządzi PIS
VONTUSEK
5 lata temu
Polsko języczny portalu gdzie reszta wpisów negujących PEŁO czy to wasza demokracja?.Przypomina to lata PRLU.
mmm345
5 lata temu
Wyczyny PIS: 1. Łamanie konstytucji i innych praw, 2. Chcieli wprowadzić podatek od marketów czyli od ludzi kupujących w marketach 3. Wprowadzili podatek bankowy. Prawie wszyscy w Polsce już go płacą nawet o tym nie wiedząc. 4. Chcą wprowadzić całkowity zakaz aborcji nawet w drastycznych przypadkach gwałtów 5. likwidują dostępność antykoncepcji 6. Likwidują standardy opieki okołoporodowej i dostępność do badań 7. Wprowadzają ustawę na rzecz lobby aptekarskiego a przeciwko pacjentom, która przyniesie podwyżki w aptekach. 8. W wyniku ich reformy edukacji 2 razy więcej dzieci będzie konkurować o miejsca w liceach i na studia. 9. Ośmieszyli kraj podczas głosowania na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego nie głosując za Polakiem. 10. Wypędzają kapitał zagraniczny, który daje prace w zamian nic nie dając 11. Rozdają sobie intratne stanowiska na koszt obywateli 13. Reforma sądownictwa - Sądy pod kontrolą urzędników będą wydawały wyroki czy ich mocodawcy postępowali zgodnie z prawem.
bEUYaUHf
xxx
5 lata temu
swoją drogą co to za sondaż skoro w gospodarce ocenia nas 101 % ankietowanych ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić