Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Polacy ocenili sytuację w kraju. Tak optymistycznych ocen nie było od 7 lat

28
Podziel się

Według 43 proc. Polaków sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku. Zupełnie inne zdanie na ten temat miało 40 proc. ankietowanych. To jak oceniamy sytuację w Polsce zależy od poglądów politycznych – wynika z sondażu CBOS-u.

Polacy ocenili sytuację w kraju. Tak optymistycznych ocen nie było od 7 lat
(Fotolia)
bEUbXBiZ

CBOS podkreśla, że po raz pierwszy od siedmiu lat pozytywne oceny odnoszące się do rozwoju sytuacji w Polsce nieznacznie przewyższają te negatywne (43 proc. do 40 proc.). Pozostali ankietowani nie potrafili zająć stanowiska w tej sprawie.

Z badań CBOS-u wynika, że częściej osoby o poglądach prawicowych i częściej uczestniczące w praktykach religijnych są zadowolenie z kierunku rozwoju sytuacji w Polsce. Częściej pozytywne oceny o sytuacji w Polsce mają też renciści, robotnicy i osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym.

Wśród wyborców PiS 85 proc. jest zadowolonych z rozwoju sytuacji w kraju, a tylko 7 proc. zwolenników PiS jest niezadowolonych. Pozytywne oceny na temat rozwoju sytuacji w Polsce mają wyborcy Kukiz'15. 48 proc. ocenia sytuację pozytywie wobec 36 proc. przeciwnego zdania.

bEUbXBjb

Wyborcy opozycji negatywnie o rozwoju sytuacji

Negatywnie rozwój sytuacji w Polsce oceniają zwolennicy partii opozycyjnych. Choć wśród wyborców PO jest to szczególnie dużo osób niezadowolonych z sytuacji w kraju, bo 76 proc. Tylko 14 proc. z nich ocenia, że sytuacja rozwija się w dobrym kierunku.

Według badania CBOS-u osoby niezdecydowane, czy zagłosują w nadchodzących wyborach częściej oceniają sytuację w Polsce pozytywnie. Natomiast osoby deklarujące, że nie pójdą na wybory częściej odpowiadały, że sytuacja w kraju zmierza w złą stronę.

Jaka jest obecna sytuacja w Polsce?

Mimo że 43 proc. ankietowanych ocenia rozwój sytuacji pozytywnie to prawie dwie piąte (39 proc.) badanych ocenia obecną sytuację jaką złą. Jedna trzecia (33 proc.) uważa, że sytuację polityczną w kraju jako przeciętną a nieco ponad jedna piąta (22 proc.) uznaje ją za dobrą.

bEUbXBjh

Sondaż CBOS został przeprowadzony między 1 a 8 czerwca br. na liczącej 1020 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

bEUbXBjC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
radocha
4 lata temu
A kiedy PO było zadowolone?Obecni to wychowankowie byłych rządzących,którzy z kraju uciekli nabijając kabze?!Oni też by tak chcieli, nabić z tego co pozostało i ....?!
PL
4 lata temu
Jest bardzo dobrze...
zołza
4 lata temu
CBOS kłamie.
bEUbXBjD
Haha
4 lata temu
To lipy juz nie bedzie
krystek
4 lata temu
Manipulacja komentarzami.Po plecznicy działają
Daniel
4 lata temu
Heh sondaż robiony wśród meneli i beneficjentów 500 plus pod mopolowym z samego rana jak stoją na kacu w kolejce zadowoleni że mają kasę na piwo z rana po wczorajszej libacji
mm
4 lata temu
Negatywnie rozwój sytuacji w Polsce oceniają zwolennicy partii opozycyjnych. Choć wśród wyborców PO jest to szczególnie dużo osób niezadowolonych z sytuacji w kraju, bo 76 proc. Tylko 14 proc. z nich ocenia, że sytuacja rozwija się w dobrym kierunku. tylu właśnie jest w Polsce jeszcze zdrajców i pasożytów , dla których liczy się tylko władza i to nawet kosztem wolności Polski.
Beton
4 lata temu
Gdańska ośmiornica w opałach, warszawskie złodziejstwo ukrócone, 500+, VAT z paliwa, praca a za nią lepsza płaca. Brak muzułmańskich bandytów na każdym kroku. To wszystko daje ludziom do myślenia, dlatego myślą optymistycznie.
rubikoń
4 lata temu
To nie optymizm ,to odczuwalna zmiana na lepsze,no oczywiście jest paru oPOnentów,ale to są ci którzy kradli i oszukiwali.
Histor.
4 lata temu
Mimo totalnej opozycji i całego zachodu który pluje na Polskę i Polaków w swoich gazetach, a p.Tusk robi wszystko , aby obciążyć długami Polaków, to jednak większość jest patriotami .
POLAK
4 lata temu
Ale tu panuje cenzura ,nawet za Stalina takiej nie było.
francuz w pl
4 lata temu
jest pieknie od kad zadzi PIS,brawo PIS oby tak dalej.
tom
4 lata temu
jak wpuszczą uchodźców to zmienią zdanie, dziś zaczepiali moją dziewczynę, choć już nieco wiekowa jest
bEUbXBjv
hahaha...
4 lata temu
Niezadowoleni zadowoleni 27:1 ale dla pisu to sukces że wogóle ktoś zadowolony
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić