o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Polacy "przypomnieli sobie" o dwóch partiach. Ten sondaż zaskakuje

119
Podziel się

Lewica wraca do łask. Według najnowszych badań w ławach poselskich zasiedliby przedstawiciele partii Razem i SLD. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla se.pl oraz Nowej TV.

Polacy "przypomnieli sobie" o dwóch partiach. Ten sondaż zaskakuje
(PAP, Piotr Polak)
bDYwaDFN

Gdyby w najbliższym czasie odbyły się wybory parlamentarne i Polacy zagłosowaliby tak, jak zapytani o swoje preferencje respondenci, do Sejmu i Senatu weszłoby siedem ugrupowań. Partia rządząca mogłaby liczyć na 36 procentowe poparcie. Żadna partia opozycyjna wciąż nie może cieszyć się podobnym wynikiem. Jednak, według najnowszych badań, nie słabnie poparcie dla PO. Na partię Grzegorza Schetyny zagłosowałoby 23 procent respondentów. Partie Kukiz'15 i Nowoczesna mogą liczyć kolejno na 11 i 10 procentowe poparcia.

Największym zaskoczeniem przeprowadzonego badania jest rosnące zaufanie dla ugrupowań lewicowych. Po ostatnich, fatalnych w skutkach dla lewicy wyborach parlamentarnych, wydawało się, że ta strona sceny politycznej już nie potrafi przekonać do siebie Polaków. SLD łącząc swe siły z Twoim Ruchem liczyła na kilkanaście procent poparcia, a nie przekroczyła progu wyborczego. Nie udało się to również partii Adriana Zandberga, która zanotowała nieco ponad 3 proc.

Ten trend jednak się odwrócił. Na partię Włodzimierza Czarzastego zagłosowałby 6 procent Polaków. Na takie samo poparcie mogłoby liczyć ugrupowanie Adriana Zandberga.

bDYwaDFP

- Elektorat Razem jest trudny, to wyborcy wielkomiejscy, zamożni, Zandberg walczy o nich z Nowoczesną, czyli partią niezbyt lewicową. A wyborca stricte lewicowy głosuje na SLD. I to ugrupowanie może liczyć na większą stabilność, choć raczej nie uda mu się odzyskać dawnej świetności. Lepsze notowania zawdzięczają m.in. niektórym aspektom polityki PiS, np. emeryturom służb mundurowych – uważa prof. Rafał Chwedoruk, politolog.

Listę ugrupowań, które weszłyby do parlamentu, zamyka PSL z 5 procentami poparcia.

Badanie przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 20–21.09 2017 roku na próbie 1078 dorosłych Polaków.

bDYwaDGq
KOMENTARZE
(119)
heja
4 lata temu
Przepraszam Robi to instytucja która de fakto jest finansowana z budrzetu panstwa. Co oznacza iz to co podaje sondaz ich wyborczy nie ma sie jak do prawdy.
stefan
4 lata temu
tak niech wracaja , sprowadza nam dobrych bojownikow islamskich w celu naszego ubogacenia
Wolni
4 lata temu
Śmiechu warte już wierzymy w te sondaże !
bDYwaDGr
Ann
4 lata temu
*sondaż przeprowadzono wśród wyborców po i.n
Bo
4 lata temu
PSL N. PSL i PO to dno + kolPOracje sędziowskie
myśl
4 lata temu
PIS troszczy się o ludzi, to jedyna partia godna poparcia przez naród
Skojarzenia
4 lata temu
Słowo PO i SLD kojarzy się polakom ze złodziejstwem, malwersacjami zdradą i niszczeniem Polski i Polaków przez 8 lat ich rządów, natomiast N kojarzy się z kolaboracją i działaniami na rzecz interesu Niemieckiego, finansowanego przez niemieckie organizacje polityczne i biznesowe
wioletta
4 lata temu
PO, NOWOCZESNA i PSL to taką nagonkę zrobiły na PIS, ponieważ boją się bo nie jest im dane wygrać wyborów nic dobrego nie zrobiła PO dla Polaków żeby im się żyło lepiej w Polsce , a NOWOCZESNA to tak naprawdę nie wiadomo po co oni wogóle istnieją w polityce.To są partie nie dla zwykłych ludzi tylko dla bogaczy także nigdy nie będą patrzeć żeby zwykłemu Polakowi rzylo się lepiej
taka prawda
4 lata temu
mnie SLD cieszy ,gdyż było to najbardziej prawicowe (gospodarczo )ugrupowanie ,które rządziło w Polsce .Najniższe podatki i najwyższy wzrost gospodarczy .PIS to skrajna lewica .
ANNA Z MOGIEL...
4 lata temu
POPARCIE KODOWCÓW UB-KÓW I PARTYJNIACTWA I ZŁODZIEJSTWA...KOLPORACJACH - STOWAŻYSZENIACH...PANOM JUŻ DZIEKUJEMY.ZŁODZIEJSKIE MAFIE IKAMIENIC Z "H-GW"...NIE JEDEN ODEBRAŁ SOBIE ŻYCIE!!!-SFINGOWANY WYPADEK CZY POWIESIŁ SIE WE WASNYM BIÓŻE POSELSKIM....O FITMACH KTÓRE SPLAJTOWAŁY I NIKT NIE PODAŁ IM RĘKI TEŻ ODEBRALI SOBIE ZYCIE SPRZEDAŻ ZIEMI POPRZEZ SŁUPY TO JEST TAKTYKA TYLKO O TYM SIE NIE MÓWI GŁOŚNO !!!!-KTO W TE KŁAMSATWA UWIEŻY.... JESTEŚCIE ZAKAŁĄ NARODU .Z PO!!!!! WKOŃCYU WÓR SIE ROZPRUWA I WYCHODZĄ BRUDY I PRZEKRETY
obserwer
4 lata temu
oglądam retransmisję z wręczenia Lwów w Gdyni. Nasi WIELCY Twórcy przechodza samych siebie. Wygłaszają manifesty jedna i jeden przez drugich... O wolności, która jest zagrożona, o prawie do nieskrepowanego tworzenia. Teraz Antczak klepie o wysypie talentów w polskim kinie. Ale rzeczywistość skrzeczy moi drodzy. gdzieś te talenty po drodze na szczyt zakopują. Miejsce w szeregu naszej (kinematografii) niestety mamy tam , gdzie mamy....
sizal
4 lata temu
Ty ,,katolik'', o co mamy posądzić PIS ?????????? Zamotałeś się jak ten sznurek w kieszeni.
sizal
4 lata temu
Tak, chyba wyłącznie na marszach kodu zapytowywują o preferencje wyborcze. A PIS wysoko u nich dlatego, że KOD PIS-owi potrzebny jak tlen. Dopóki będzie KOD, PIS będzie rosł w siłę. I robi PIS frekwencje na tych kodowskich spędach. Proste jak pięć metrów sznurka w kieszeni...
bDYwaDGj
emeryt
4 lata temu
Lewica wygra następne wybory wystarczy załatwić emerytom po 500+ miliony emerytów pójdą nawet na kolanach i o kulach do wyborów!!!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić