Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Polak hodował marihuanę dla córki. Jest za kratkami i grożą mu deportacją

18
Podziel się

Jak podają brytyjskie media, polski imigrant, który uprawiał konopie indyjskie, żeby opłacić leczenie chorej córki, może zostać deportowany. Na razie jest w więzieniu.

Andrzej Mazurek został skazany na 3 lata więzienia
Andrzej Mazurek został skazany na 3 lata więzienia (Staffordshire Police)
bEJNZEjp

Andrzej Mazurek przez 3 lata zajmował się hodowlą marihuany. Robił to tylko z jednego powodu: choroby nowotworowej dziecka. Po tym, jak władze odkryły zbiory, mężczyzna trafił przed sąd, a potem za kratki. Może też wrócić do kraju.

Marihuana uprawiana przez Polaka była warta 41 tys. funtów. Sprzedawał ją, by mieć na leczenie córki. Nie spodziewał się jednak, że stworzy mini-uprawę zajmującą aż 3 pokoje jego domu w miejscowości Stoke. Oskarżono go jeszcze o "niebezpieczne" zużywanie energii elektrycznej. Do wszystkiego się przyznał, a adwokat próbował przekonać sąd, że miał dobre intencje.

Po aresztowaniu w grudniu zeszłego roku Mazurek powiedział policji, że wyhodował rośliny w "desperacji". To była ostatnia deska ratunku dla walczącej z rakiem kości córki. Zarobione ze sprzedaży pieniądze wysyłał do Polski, gdzie trwa jej terapia. – Część leczenia jest refundowana, ale niektóre leki, których potrzebowała, nie były dostępne, więc próbował je sfinansować – tłumaczył prawnik 50-latka.

bEJNZEjr

Mazurek mieszka w Wielkiej Brytanii od 2014 r. Został skazany na trzy lata więzienia. Sędzia nie uwierzył w argumenty obrońcy, stwierdzając ,że nie ma żadnych dowodów, ale i tak "gotów skazać Polaka na takiej podstawie". Dodał jeszcze, że jego decyzja powinna wystarczyć, żeby deportować Mazurka. – Wielka Brytania ma wystarczającą liczbę własnych przestępców takich jak ty – powiedział.

bEJNZEjS
KOMENTARZE
(18)
Sens
4 lata temu
I ta uprawa powinna być legalna psychotropy dają i nie boją się o uzależnienia najlepiej chemią ludzi wykańczać, olej z kwiatu leczy wiem bo dużo ludziom pomógł gdyby był legalny a pod kontrolą było by dobrze, uwolnić człowieka.
tfu
4 lata temu
jeszcze ktoś jest chętny aby usługiwać angolom ?
andi.
4 lata temu
Muzulmanow to by sie bal deportowac,smiec nie sedzia.
bEJNZEjT
My
4 lata temu
Dla ratowania własnego dziecka nie miał prawa niszczyć zdrowia cudzych dzieci
ja
4 lata temu
To znaczy że co? przyjechał w 2014 roku i przez trzy lata z desperacji zamiast za pracę wziął się za uprawę marihuany? i to ta ostatnia deska ratunku?Równie dobrze i z takim samym efektem mógł robić to w kraju.
ssdf
4 lata temu
Polski Walter White
sad
4 lata temu
Breaking bad w rzeczywistości. Ludzie, którzy są zapędzeni w kozi róg, robią różne rzeczy.
Karola
4 lata temu
Powinni sprawdzić jego słowa jeżeli jego córka faktycznie choruje powinien dostać zawiasy i na tym koniec też bym zrobiła wszystko żeby ratować dziecko albo rodziców! W głowie mi się to nie mieści faceta w takiej sytuacji skażą jak jakiegoś zwyrodnialca a gnoj... a który gwałci skażą na 3 lata w zawiasach mówiąc że go dziewczyna sprowokowała co za chory świat!
ktoś
4 lata temu
A jeśli to prawda i faktycznie potrzebował pieniędzy na leczenie chorej córki(?), a rodzic w desperacji dla dziecka zrobi bardzo wiele. Jeśli to prawda... to strasznie smutna historia.
czUEk mONdry
4 lata temu
Tsa.. Tak jakby nie dało się takich/większych pieniędzy zarobić uczciwie.. Można było tworzyć fundacje, postarać się i utworzyć jakiś interes - ale po co, lepiej uprawiać/tworzyć jakiś narkotyk lub zajmować się jakimś innym przestępstwem, a na końcu, jakby był "przypał", zwalić wszystko na raka córki :)
gosc
4 lata temu
a ja wierze w to co on mowi...a na leczenie corki teraz powinno powstac konto i tyle...ja bym zrobil to samo i wiecej aby ratowac swoje dziecko
ja
4 lata temu
Uprawą, a nie hodowlą! To jest roślina, a nie zwierzę.
WETO
4 lata temu
Na stronce podatnik info jest taki kreator krok po kroku i można wpisywac po kolei dane z PITu. Przy każdej rubryczce jest wyjaśnione, które pole trzeba przepisać.
bEJNZEjL
Dawid k
4 lata temu
Gdyby w tym durnym kraju były leki refundowane typu nowotwory i ciężko uleczalne choroby, przynajmniej do 18roku życia bo dla rodziców nie ma nic gorszego jak pogrzeb dziecka, a wy zakłamane Mordy z ZUSU i NFZ ruszcie głowami a za wami PANOWIE ze stolicy ... Dlaczego w Niemczech np ceny są takie jakby nas? Tam się da a tu nie ??? To NAJWYRZSZY CZAS WAS ZMIENIC !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić